Skocz do zawartości
mwlodarc

B6 czy mozna obnizyc bardziej fotel, bo ciasno (195cm)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawiłem sobie nowy samochód i niestety coraz bardziej żałuję wyboru i to nie dlatego, że się już zdążył popsuć, ale dlatego, że dopiero po kilku tys. km zauważyłem, że jest dla mnie za ciasny...

Mam 195cm wzrostu i fotel w wersji highline jest jak dla mnie za wysoko, nawet jeśli opuszczę go na sam dół. Nie wiem dlaczego nie zauważyłem tego w samochodach, którymi jeździłem, ale pewnie dlatego, że dopiero jak się trochę pojeździ to człowiek dopiero się orientuje.

Gdyby tylko udało się obniżyć jakoś fotel - czy ktoś może przypadkiem próbował, albo ma jakieś pomysły? Zaglądałem pod spód, ale nie wygląda to najlepiej...

Najbardziej odczułem różnicę, gdy samochód się popsuł, a ja miałem kilka dni golfa V. W golfie było znacznie lepiej (!). Byłem w szoku, bo gdybym dostał na kilka dni Tuarega, a później przesiadł się do passata, to mógłbym narzekać, ale z golfa do passata... Ok, golf jest węższy, fotel może sam w sobie mniej wygodny, ale mogę opuścić go bardzo nisko, dzięki czemu widzę wszystko znacznie lepiej, nie przeszkadza mi wsteczne lusterko, itd.

Muszę coś wykombinować z passatem, bo przecież to jest naprawdę super fajny samochód, ale dlaczego mniejszy z przodu od golfa? .....

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne wrażenia. Co prawda jestem niższy od ciebie, (189) ale fotele w b6 są na prawde zamontowane idiotycznie wysoko. problem w tym że nie odpowiada za to sam fotel, a raczej jego mocowanie. nie wiem jak to pod tapicerką wygląda, ale jeżeli one są zamontowane bezpośrednio do blachy, to chyba nie będzie się dało nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opcje opuszczania i jak się uprę to na podłodze prawie siedzę, a też mały nie jestem 193 cm, coś panowie wasze auto nie tak się sprawuje co do foteli oczywiście rzecz ujmując

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w r36 masz inne fotele?

 

Zaglądałem pod fotel, skomplikowanie to wygląda, zastanawiam się tylko co blokuje mechanizm opuszczania? bo wygląda na to, że fotel mógłby jeszcze ciut się obniżyć, a rączka nie chce iść w dół... czy to sam mechanizm w tym kółeczku, które opuszcza fotel, czy fotel siada na któymś elemencie i nie może już zejść niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na swoje PW...

w r36 faktycznie sa inne fotele ale nie sądzę żeby schodziły niżej niż te standardowe... ja mam sportowe fotele elektryczne i jest ok. wcześniej też były sportowe bez elektryki i też nie narzekałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam to samo wrazenie , 190 cm :).

Moze rodzaj fotela ma znaczenie , ja np. mam wersje spotrline i takie fotele. Jak dam fotel na sam dol i ustawie odleglosc od nog na odpowiadajaca mi to, nawet przy maxymalnie wysunietej kierownicy musze sie pochylic aby wygodnie ja trzymac :mad:. A jak cofne sie z fotelem ,aby siedziec wygodnie oparty i wygodnie trzymac kierownice , to mam niewygodnie ugiete nogi;). O wiele wygodnie jsiedzi sie juz w golfie V. Generalnie moje wrazenie jest takie,ze siedzi sie tak jak w golfie 4 ... ale to juz inny segment i inna cena.

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu masz rację tak jest, mnie się udało zrobić tak że jest mi wygodnie ale to kwestia indywidualna. Fakt że ja mam ustawianie foteli we wszystkich możliwych płaszczyznach.

Budynek do kupna 010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 198cm , syn ma 206 bodajże i nie narzeka ja też nie . Mam wersje trendline ale fotele opuszczają się na tyle nisko ,że nie odczuwam dyskomfortu. Tak samo na długość nóg przód tył... samochód stworzony dla "wielkoludów" :)

 

Nie wiem w czym problem. No chyba ,że jesteś bardzo "misiowaty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, "misiem" absolutnie nie jestem :-)

 

Pewnie fotele w trendline dają się opuścić niżej niż w highline. Innego powodu nie widzę, bo nie sądze, że w moim samochodzie popsute jest opuszczanie fotela...

 

Generalnie w samochodzie mieszczę się, ale fotel jest za wysoko, o ile w trasie to aż tak nie przeszkadza i można się przyzwyczaić, to jazda po mieście do wygodnych nie należy: podsufitka rozprasza, a wsteczne lusterko zasłania sporą część prawej strony i przed skrętem w prawo muszę zapuszczać żurawia żeby cokolwiek zobaczyć (np. pieszych na pasach). Trochę jest to denerwujące.

 

I tak jak pisałem: podczas przymierzania się do samochodu, podczas próbnych jazd nie zauważyłem tego, ale przejechawszy kilka tysięcy km zaczynam żałować wyboru :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie mi przypomniałeś że mnie to też denerwuje. Problem można łatwo rowiązać co też ucznie. Podnosi sie przednie mocowania w górę. Pochlenie siedziska do tyłu jest bardzo istotne z punktu widzenia komfortu siedzenia. Passat ma 2 fotele ten bez wysuwanej części udowej ma za krótkie siedzisko i ludzie z dużym wzrostem mają problemy z bolącą pupą. Rozwiązanie opisałem wyżej podparcie ud znacznie poprawia komfort.

 

A tak przy okazji to ergonom z VW to chyba z fabryki w chinach pochodził :)

Edytowane przez Pini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę mieć inne fotele w Trendline . Bo mi nie przeszkadza . Własnie zawsze wszystkim mówię ,że ten samochód jest stworzony dla "większych" Panów :)

 

To juz nie te czasy gdzie z malucha wywalało się sprężyny z foteli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba pierwszy twój samochód i nie masz porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, w jaki sposób chcesz podnieść przednie mocowania w górę?

Myślisz, że to pomoże? Na zasadzie, że usiądzie się głębiej i trochę bardziej pochyli oparcie?

 

Grzegorz, to zdecydowanie nie jest samochód dla wysokich osób... Ja ogromną różnicę czułem pomiędzy Tiguanem a Passatem, ale Tiguan ma malutki bagażnik, więc wybrałem Passata Variant.

Może fotele trendline dają się bardziej opuścić, nie wiem, może podgrzewanie foteli w highline podnosi je torchę (jeśli tak, to chętnie bym to wywalił)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na jeździe próbnej B6 próbowałem obniżyć fotel poniżej jego możliwości :), gość z salonu, który ze mną jechał dziwnie się temu przyglądał. Wcześniej miałem B5FL i było OK. Teraz po kilku latach tak się przyzwyczaiłem, że fotel mam nawet trochę podniesiony. Jestem raczej średniego wzrostu - 179cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba pierwszy twój samochód i nie masz porównania

Nie , nie jest to mój pierwszy samochód. Bynajmniej miałem ich pare i w żadnym nie przeszkadzało mi to ,że mam ponad 195cm... wzrostu. W Alfie 159 pozornie mały samochód ale miejsca jest full (tylko na fotelu kierowcy) bo na pasażera z przodu i z tyłu to nie zabardzo.

 

Ale zmierzam do tego ,że bez przesady ,żę jest tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr, w jaki sposób chcesz podnieść przednie mocowania w górę?

Myślisz, że to pomoże? Na zasadzie, że usiądzie się głębiej i trochę bardziej pochyli oparcie?

Takie zabiegi w aucie za grubo ponad 100tys. ? To troche zenujace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

żenujące, czy nie, ważne żeby się wygodnie jeździło, nie?

 

jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy... Nie pamiętam jak jest w b6, ale w 3bg im dalej siedziałeś od kierownicy tym niżej (prowadnice foteli nie były chyba do końca równoległe z ziemią) możesz zobaczyć czy to czegoś nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trendline i też mi się siedzi sporo za wysoko myślałem że to wina foteli sa w wersji podstawowej a wzeostu mam też 190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 188 i jakos uwazam ze siedzi sie prawie idealnie, siedzenie mam nawet kapke wyzej od dolnego polozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam b6 comfortline - fotel gleba, kolumna kierownicy nisko, oparcie fotela odchylone i jest git :) trzeba pokombinować. A do dachu to mi dużo brakuje.

 

pozdr

188cm wzrostu z długimi nogami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności