Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się tyczy dołożenie tempomatu do mojego passata ?

rocznik jest przejściowy 97/98 typ silnika AHU 90km

u mnie chyba jeszcze jest gaz na linke, a nie elektryczny.

 

wiązke kabli i manetkę znalazłem na allegro:

http://www.allegro.pl/item689849791_volkswagen_passat_b5_b_5_przelaczniki_tempomat.html

- manetka jest raczej oryginalna ponieważ widziałem, ze są jakieś nowe nie oryginalne też

http://www.allegro.pl/item698279472_tempomat_wiazka_tempomatu_vw_audi_skoda.html

Edytowane przez Potek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gaz na linkę to niby co go ma sterować. Brakuje jeszcze elektronicznego sterowania gazem ale niech ktoś się wypowie w tym temacie bo ja jeszcze nie miałem okazji widzieć tego w realu. Chyba kolega DOC ma u siebie w pasku z 97 rocznika taki sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz gaz na linkę to niby co go ma sterować. Brakuje jeszcze elektronicznego sterowania gazem ale niech ktoś się wypowie w tym temacie bo ja jeszcze nie miałem okazji widzieć tego w realu. Chyba kolega DOC ma u siebie w pasku z 97 rocznika taki sterownik.

właśnie nie jestem pewnie czy jest na linkę czy elek. dla tego też pytam. Jeśli linka to daruje sobie montaż temp... bo to chyba nie ma sensu więcej zabawy będzie niż tego jest wart ten tempomat. Zresztą nie wiem czekam na pomoc innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz pod mache czy jest linka i wszystko będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma linki jest elektroniczny. Mam taki sam silnik i model 97. We wszystkich dieslach b5 był elektroniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tez mam 97 rok i u mnie bez problemu sobie zalozylem. Wiazke oczywiscie sam zrobilem z bezpiecznikiem i wtyczka :) Dziala az milo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Panowie ;) Tempomat zamówiłem.

Teraz napiszcie dokładnie jak i co trzeba podłaczyć czyli które kable w pomarańczową kostke, a które w białą. Żebym po 3 razy nie rozbierał...

Bo patrzyłem w poprzednie posty i raz jest tak drugi raz tak.

W pomarańczową kostke, aby czerwony trzeba dopiąc a w białej? Jaki kolor do jakiego pinu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja montowaem jaki i zapewne ze sto osob z forum czztaj od poczatku a napewno znajdziesz instrukcje jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba mieć pewnie fisa albo mfa żeby założyć tempomat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a trzeba mieć pewnie fisa albo mfa żeby założyć tempomat ??

 

Nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w szoku jestem ;p tylko czy w golfie IV 99rok też mogę ? wiadomo to nie passek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w golfie IV 99rok też mogę

 

owszem możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde super ;p tylko w szoku jestem bo gdzie będzie mi to się wyświetlało skoro nie mam fisa ani mfa bo w większości autach tak jest ze n liczniku pokazuje prędkość jaka jest ustawiona na tempomacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde super ;p tylko w szoku jestem bo gdzie będzie mi to się wyświetlało skoro nie mam fisa ani mfa bo w większości autach tak jest ze n liczniku pokazuje prędkość jaka jest ustawiona na tempomacie

 

Nie jestem pewny, ale chyba taka informacja o prędkości się nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewny, ale chyba taka informacja o prędkości się nie wyświetla.

 

Informacje o aktualnej prędkości nie są wyświetlane nawet jeśli ma się pełnego FISa. W nowszych modelach 3B i we wszystkich 3BG jest kontrolka, która zapala się po przełączeniu manetki na pozycję ON, ale to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze n liczniku pokazuje prędkość jaka jest ustawiona na tempomacie

Wejdziesz w tryb diagnostyczny klimatronica (jeżeli taki posiadasz) i będziesz miał wyświetloną prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje wyswietlaja sie ,ale tylko w modelach 3C czytli w passatach od 2005 w gore w mlodzych 3Bg byla tylko kontrolka na liczniku,a w 3B niektore mialy kontrolke,ale wiekszosc jej nie posiadala! tyle na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś tempomat w silniku z gazem na lince? Dużo roboty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności