Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem, jak sie obsluguje zwiekszanie/zmniejszanie predkosci przyciskami?
w old style użuwasz przycisku na krawędzi manetki do zmniejszania prędkości, a new stley masz na krawedzi 2 przyciski.góra i dół. analogicznie + i -
W uzyciu old i new spisuje sie tak samo? Nie ma tam jakis silniczkow do pedalu gazu czy cos?

Lepiej wybierac te tempomaty, ktore sa sprzedawane razem z wiazka kabli czy taka wiazke mozna dokupic oddzielnie?

różnica polega na tym co napisąłem powyżej, żadnych "silniczków". wiazke zawsze możesz dokupić albo zrobic sam
ciężko ogarnąć po zdjęciach dwóch pierwszych linków ale 3 wydaje się ok wiązke Ci tylko trzeba do tego.pozatym poczytaj cały wątek w nim wszystko na ten temat jest.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej kupil bym tylko manetke z ostatniej aukcji (95zl), tylko ona jest bez kabli i zeby nie bylo pozniej niemilej niespodzianki z podlaczeniem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowalem sobie manetke NewStyle z tempomatem, kostke zrobilem sam z konektora do HDD, poskladalem wszystko do kupy zgodnie z opisem:

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

oraz

attachmentja.jpg[/img]

 

 

kolory i nr pinow mi sie zgadzaly wiec fajnie, vagiem wszedlem w silnik/logowanie 11463 i NIC!, nie dosc ze nie ma kontrolki(moze nie mam w zegarach) to na dodatek w 6 grupie silnika brak zmian wskazan przy wciskaniu przyciskow, reaguje tylko na hamulec i sprzeglo. Czy ma ktos jakies zastrzezenia albo pomysly co moge zrobic?

Edytowane przez Qmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh juz wiem co bylo, zle wsadzilem wtyczke do tempomatu. smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ehh juz wiem co bylo, zle wsadzilem wtyczke do tempomatu. smiga az milo

To się da wsadzić odwrotnie wtyczkę do tempomatu?

Chyba że wtyczka nieoryginalna, tylko "gotowce" z allegro to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kostke zrobilem sam z konektora do HDD
nie byla na odwrot tylko przesunieta o jeden pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, jako ze mój passat nie ma tampomatu robie przymiarke do jego załozenia.

Znalazłem manetke na alledrogo http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-05-przelacznik-tempomat-fis-komple-i1674262405.html

i tu moje pytanie w/w manetka jest z sedana czy jest jakaś róznica miedzy manetkami z kombika? nie chciałbym kupic aby sie okazało ze tylna wycieraczka nie bedzie u mnie w kombiaku działać.

Są róznice czy to obojetnie? te z sedana mają mozliwosc obsługi tylnej wycieraczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko, jako ze mój passat nie ma tampomatu robie przymiarke do jego załozenia.

Znalazłem manetke na alledrogo http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-05...674262405.html

i tu moje pytanie w/w manetka jest z sedana czy jest jakaś róznica miedzy manetkami z kombika? nie chciałbym kupic aby sie okazało ze tylna wycieraczka nie bedzie u mnie w kombiaku działać.

Są róznice czy to obojetnie? te z sedana mają mozliwosc obsługi tylnej wycieraczki?

 

Tobie potrzebna jest tylko lewa strona tej manetki więc nie ma to żadnego znaczenia :)

 

Ale nie kupuj tego zestawu bo jest on do kierownicy multifunkcyjnej czyli u Ciebie nie zagra... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tos mi teraz namieszał :ocochodzi.... w B4 wymieniałem i fakt manetki są osobno..

myslałem ze w B5 FL to juz w całosci jest, tak jak to jest pokazane na zdjeciu, a w dodatku po czym poznac ze to pod kiere multifunkcyjną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslałem ze w B5 FL to juz w całosci jest, tak jak to jest pokazane na zdjeciu, a w dodatku po czym poznac ze to pod kiere multifunkcyjną??

 

W B5FL masz osobno manetki chociaż mogą robić wrażenie całości.

Osobno kupujesz do wycieraczek, w zależności jakie masz funkcje i to samo od kierunkowskazów (z tempomatem i bez)

 

c7bc780119ba10de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pod kiere multifunkcyjną??

 

Masz tylko włącznik ON / OFF nie masz przycisków z boku RES i SET - one powinny być na kierownicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Montowałem u siebie z kolegą tempomat w b5fl i powiem Wam, że nie ma dużo roboty.

Nie potrafię opisać krok po kroku jak to się robi, ale wystarczy założyć manetkę odrobinę lutu i kabelki i trzeba uaktywnić "tempo" w komputerze.

Na dobrą sprawę max godzinka roboty.

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lutowaniem nie ma problemu, gorzej jak trzeba wpiąć się w kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam paska 1999r ajm 1.9 tdi, pare dni temu kupilem manetke i wiazke(orginal aso)3B097142 nr czesci. otworzylem kompa i tam mialem te wtyczki w ktorych jest biala i pomaranczowa ustawione wszystkie w rzadku, gdy odlaczylem biala i pomaranczowa i chcialem zaczac dzialac z kabelkami to okazalo sie ze te koncowki kabli(okragle) z aso sa za duze do tych kostek i wydaje mi sie ze powinienem miec te koncowki z wiazki 3B097142A(plaskie) jest to mozliwe ze do mnie podchodza juz te ktore sa w 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe kolego. Nawet ktoś już opisywał podobną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego będzie pasowała ;) Tylko, że to jest zamiennik. Sam zdecyduj czy wolisz oryginał wiązkę czy lutowanie kabelków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ten rodzaj manetki do tempomatu :

http://www.germanautopartsdirect.co.uk/p3628/CRUISE-CONTROL-STALK-8L0-J/product_info.html

będzie mi pasował do zwykłej kierownicy trójramiennej w VW Passat B5 z 2000 r a jesli tak to czy warto również zakupić zamieszczoną na stronie z powyższego linku wiązkę przewodów ?

ja osobiscie uzywam tej manetki. kupilem ja wlasnie w tym sklepie.puki co dziala bez zarzutu. wiazke tez kupilem w tym sklepie i wiazka akurat jest ori vw.gosc zamawia ja z aso bo rozmawialem z nim prze telefon.niestety wiazka do mojego auta nie pasowala, to wiazka starego typu, trzeba bylo ciac i lutowac gdyz piny byly za grube do mojej kostki. do twojego najprawdopodobniej bedzie pasowac bo masz 3b a ta wiazka wlasnie do tego modelu sie nadaje.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie uzywam tej manetki. kupilem ja wlasnie w tym sklepie.puki co dziala bez zarzutu. wiazke tez kupilem w tym sklepie i wiazka akurat jest ori vw.gosc zamawia ja z aso bo rozmawialem z nim prze telefon.niestety wiazka do mojego auta nie pasowala, to wiazka starego typu, trzeba bylo ciac i lutowac gdyz piny byly za grube do mojej kostki. do twojego najprawdopodobniej bedzie pasowac bo masz 3b a ta wiazka wlasnie do tego modelu sie nadaje.pozdrawiam

 

 

ja mam 1999r 3B i mi ta wiazka nie pasuje bo wlasnie piny sa za grube ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos numer manetki i wiazki do b5 po lifcie 130 konny 1.9 tdi (jaka jest cena w UK moze sie ktos orientuje?) Ewentualnie czy wiecie kto moglby mi to zalozyc na dolnym slasku cos blizej Wałbrzycha moze byc Wrocław :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności