Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie , nigdy mnie takie urządzenia nie ciekawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a mnie to ciekawi, bo z doświadczenia wiem, że najważniejszym punktem jest wzmacniacz :)

Jakby ktoś wiedział o co mi chodzi to bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a mnie to ciekawi, bo z doświadczenia wiem, że najważniejszym punktem jest wzmacniacz :)

 

a to mnie zaciekawiłeś - możesz rozwinąć ?? dlaczego uważasz że najważniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to mnie zaciekawiłeś - możesz rozwinąć ?? dlaczego uważasz że najważniejszy ?

 

no mnie też to bardzo Ciekawi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żadna prawda objawiona nie jest.

Wiadomo, że na gównianych głośnikach mimo najlepszego wzmacniacza nie osiągniemy niezwykłych efektów i odwrotnie, jednak samo zamontowanie przywoitego wzmaka do seryjnego zestawu powinno dać przyzwoite efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie jest to takie oczywiste :) - efekt to składowa kilku/kilkunastu elementów w tym jednego, bardzo kluczowego - mianowicie jakość sygnału - wzmacniacz wzmocni wszystko, zniekształcenia również :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mianowicie jakość sygnału - wzmacniacz wzmocni wszystko, zniekształcenia również

Gadanie jakbym pisał o robieniu studio w aucie.

I nie masz racji z tym wzmacniaczem, przynajmniej nie stuprocentowej.

 

Tak czy siak przechodząc do tematu- jak jest z tymi wzmacniaczami plug&play? Szukałem na necie czegoś do passata i są tylko fabryczne. Chyba, że źle szukałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję przeczytać choć jeden argument potwierdzający Twoją tezę tym bardziej, że popartą doświadczeniem.

 

 

A w temacie - nie spotkałem się z dedykowanymi wzmacniaczami czy to do konkretnego modelu, czy to do grupy/marki.

(oczywiście poza fabrycznymi) - i nie bardzo widziałbym zasadność takiego rozwiązania, skoro istnieją wzmacniacze fabryczne oraz wzmacniacze z wejściem wysokonapięciowym których można użyć bez większej ingerencji w oryginalną instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa ze wzmacniaczami Audio Fisher serii MATCH Plug&Play. Nie posiadają one typowych terminali głośnikowych, wejść RCA, są ze zintegrowanym DSP. W zakładzie Audio Manufaktura montowali MATCHa w jakimś BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, prawda, ale to P'n'P realizowane jest chyba na zasadzie gotowych ustawień (to nie dedykowany wzmacniacz, tylko dedykowane pod model ustawienia procesora z nim zintegrowanego).

Tu można zerknąć - są piece i wiązki:

http://everpol.pl/wp-content/uploads/2015/05/Cennik-Match-2015-04.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz. Czy łubu dubu czy czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynią. Jedna jest BR, a druga zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem ten Głośnik kiedyś u siebie , od niego zaczynałem przygodę z CA. Jeśli mam być szczery to był kiepski wybór , nie jest wart zainteresowania. Ten crunch (o wzmacniacz chodzi ) sporo za słaby jest do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten Głośnik kiedyś u siebie , od niego zaczynałem przygodę z CA. Jeśli mam być szczery to był kiepski wybór , nie jest wart zainteresowania. Ten crunch (o wzmacniacz chodzi ) sporo za słaby jest do niego.

 

Dużo za słaby, jakby ten wzmacniacz miał 150W w mostku to by było dobrze. Głośnik sam w sobie nie jest aż tak zły, jak ma napierdalać to jeszcze da radę, ale trzeba dużo lepszy i mocniejszy wzmacniacz. Ten Crunch się nie nadaje.

Lepsze już są Excursion SX10S4 czy SX12S4, ewentualnie jakiś porządny używany głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podlaczenie oryginalnego wzmacniacza dsp nokia poprawi jakosc w radiu MCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz razem z głośnikami od dsp to poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak moge poprawic jakosc dzwieku niewielkimi nakladami ? Che to tylko troche poprawic a nie inwestować w car audio bo mam inne wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności