Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przeczytaniu całego wątka śmiało mogę stwierdzić że już sam nie wiem co wybrać. Chciałbym zamontować subwoofer do passka. Zastanawiałem się nad sub aktywnym jednak czytając wypowiedzi stwierdziłem ze nie ma to sensu. Znalazłem subwoofer pasywny rockford i zastanawiam zie czy na poczatek inwestowac prasie 600 na komplet ze wzmaczniaczem. http://allegro.pl/showitem/description/5374569140.html

 

Może macie jakieś tańsze alternatywy, może być używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad sub aktywnym jednak czytając wypowiedzi stwierdziłem ze nie ma to sensu.

 

Nie warto skreslać na starcie subów aktywnych bo to jest bardzo praktyczne rozwiązanie - odpada problem z dobieraniem, zakupem i upychaniem wzmacniacza. Musisz sobie odpowiedzieć, czy naprawdę zależy Ci na burzeniu scian i falującym dachu. Jeśli tak, to rzeczywiście musisz sobie szukać wzmaka o mocy kilkuset Watt. Natomiast jeśli muzyki słuchasz normalnie i zależy Ci jedynie na solidnym uzupełnieniu dolnych rejestrów, to dobry sub aktywny w zupełności Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wypowiedź Obywatela, jeżeli nie będziesz katował suba tak, żeby wszystko dookoła się trzęsło to nawet sub aktywny wystarczy. Kumpel używa najzwyklejszego pekinga (http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-skrzynia-sub-peiying-py-ba250x-i4894009948.html) w vectrze i w zupełności wystarcza do spokojnego słuchania muzyki. Jeżeli jednak chcesz katować blachę i rozkręcić wszystkie śruby w aucie to wtedy rzeczywiście subwoofer aktywny nie ma sensu bo zazwyczaj jest za słaby.

Największym plusem aktywnego suba jest to, że nie musisz się martwić o umiejscowienie wzmacniacza bo jest wbudowany w skrzynię/tubę i jedynym wysiłkiem jest wciągnięcie kabli w bagażnik (chyba że już masz, to wtedy jest cacy :D). Zazwyczaj taka skrzynia nie wymaga kondensatora i zbyt wyrafinowanych kabli - ma być tanio, i jest. Ale zbyt wiele od tego nie oczekuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje poprostu uzupełnienia niskich tonów w oryginalnym zestawie. Mówicie ze ten subwoofer aktywny z linku powyżej spokojnie da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że taki peing buczy. Wszystkie takie aktywne gówna są w obudowach bas reflex. Czyli z założenia mają wyciągnąć tyle ile się da z głośnika. Kuzyn ma peinga w Golfie. I tego gówna nie da się słuchać. 200 watowy Excursion SX10S4 w zamkniętej skrzynce miał dużo lepsze zejście.

 

Jak chcesz głośnik do słuchania muzyki. To kup samego Rockforda, a ja pomogę ci dobrać wzmacniacz i kable, bo wielu na tym forum ryzykuje pożarem z kabli 10mm2.

 

P.S Chodź przy mocach aktywnych "tub" rzędu 50 góra 100 watów, ciężko o jakieś spadki napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peiying to chińczyk, ale trzeba przyznać, że pozycja tej marki w ostatnich latach znacznie wzrosła. Ten model powinien Ci w zupełności wystarczyć. Bardziej markowe skrzynki aktywne, jak np. Hertz, to już wydatek ok. 600 zł wiec musisz rozważyć, czy opłaca Ci się dokładać. Moim zdaniem Peiying wystarczy.

 

A i jeszcze jedno, niestety Passat ma dużą i ciężką budę więc trzeba szukać skrzynki z głośnikiem co najmniej 10". Chciałem Ci doradzić bardzo popularnego, chwalonego i niedrogiego Blaupunkta gtb8200a, ale doszedłem do wniosku, że do Passata będzie za mały. Jam mam właśnie subwoofer z 10" głośnikiem i szczerze mówiąc nie robi on szału. Mialem go wcześniej w kompaktowej Renówce i tam po prostu trząsł budą. Po wjechaniu do garażu w takt basu dzwoniła brama :bezzebow W Passacie to on po prostu niknie i trzeba dobrze podkręcić, żeby cokolwiek było go słychać poza autem.

 

Jankus, roztrząsanie czy lepsza obudowa zamknięta czy bass reflex to tak jak dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi albo spory pomiędzy zwolennikami Pepsi-Coli i Coca-Coli ;) I jeden i drugi typ obudowy ma swoich zwolenników i przeciwników. Wśród obydwu typów obudów można też spotkać głośniki grające bardzo dobrze i bardzo źle.

 

Zgadzam się, że dla kogoś, kto siedzi w car audio Peiying będzie brzmial fatalnie. Ale dla kogoś, kto po raz pierwszy wychodzi poza fabryczne audio to będą Himalaje. Podobnie jak większości "piwoszy" styka Tyskie czy Żywiec, a dla mnie są to wyroby piwopodobne :) Ale nie neguję, że komuś - a nawet większości - mogą smakować.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatel dziwisz się że 10 cali blałpunkta szału nie robi? Ja mam 10" w skrzynce zamkniętej i już nie jeden się dziwił co potrafi taki mały głośnik w takiej małej skrzyneczce. Dokładnie głośnik to stary Rockford który ma potężne 200W.

A odnośnie typu skrzynki. Zamknięta jest do słuchania muzyki. Gra szybko, punktowo i nie zamula. Natomiast typu bas-reflex i pochodne, mają na celu zwiększyć efektywność głośnika kosztem jakości brzmienia. To nie jest kwestia wyższości jednych świąt nad drugimi. A kwestia preferencji brzmieniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupić za 500zl może być używka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym opory przed kupieniem używki. Wzmacniacz tak, ale przetwornik (głośnik) raczej nie. Subwoofery jak wiemy nie mają lekkiego życia. Nigdy nie wiemy, jak poprzedni właściciel obchodził się ze sprzętem.

 

Wiele osób będzie Ci doradzać kupno bardziej markowych używek. Ja jednak jestem zdania, że lepiej kupić z nieco niższej półki, ale nowe.

 

Ten Peiying z serii Alien zagra moim zdaniem zadowalająco.

 

Jesli nie jesteś przekonany do subów aktywnych, to tutaj jest niedroga, a moim zdaniem dość rozsądna propozycja: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5079138706&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=114

 

Nie będzie to Rockford, ale zauważ, że tam za gołą skrzynkę musisz dać 4 stówy.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoite 10" do Passata w zupełności wystarczy - pod warunkiem, że będzie miał odpowiednio dobrany wzmacniacz i właściwą obudowę - jaką, to tak jak Jankus wspomniał zależy od preferencji - ale w każdym przypadku ma być solidna i sztywna, odpowiednio dobrana, wykonana i wytłumiona.

Bez tego i z głośnika za 3kzł wyjdzie kiszka.

Odradzam wynalazki typu Peiying - i nie dlatego że to chińczyk, bo większość głośników do 1kzł do chińczyki - ale w tym przypadku jego główną i jedyną zaletą jest cena - ma być tanio i ma łupać, tam gdzie z przyzwoitego sub'a usłyszysz 5 szybkich punktowych uderzeń tam w wynalazku typu Peiying będzie jeden dudniący 5 sekundowy kluch - ale są oczywiście i tacy którym to nie przeszkadza:)

Dobry sub nie ma wyginać blachy ale ma właściwie odtworzyć swoje pasmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym wyborem będzie subwoofer passywny. Teraz pytanie który czy ten jbl co kolega Obywatel podał czy rockford z mojego linku wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ile chcesz wydać :) Uszeregowałem opcje w miarę wzrastających kosztów:

 

Opcja I - sub aktywny

Opcja II - JBL + Magnat

Opcja III - Rockford + wzmacniacz w używkach

Opcja IV - nowa skrzynka Rockford + używany wzmacniacz

Opcja V - nowy komplet skrzynka Rockford + wzmacniacz

 

W przypadku opcji I i II to koszty rzędu ponad 400 zł.

 

W przypadku opcji V można wydac 1000 zł i więcej.

 

Powiem tak, gdybym ja teraz miał robić upgrade swojego audio, to wybrałbym opcję II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wg. najlepszą opcją tzw. "budżetową" jest nowa skrzynia + używany wzmacniacz (np. używany wzmacniacz marki crunch) - jest to bardzo dobre połączenie, pod warunkiem że nie kupimy uszkodzonego wzmaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge polecic na poczatek wzmacniacze Kenwood z serii KAC.

 

Sam mam skrzynie Clarion sw3012 oraz wzmacniacz KAC-848 i łupie, aż miło. Sluchajac Magnaty czy Crunche z czystym sumieniem polecam Kenwoody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak was chłopaki zapytam - chcę coś dalej posunąć u siebie w tej materii ale mam wątpliwości co zrobić :)

mam radio sony cdx-gt35u, z przodu helix 62c a tył seria, wzmacniacza brak

ogólnie zestaw nawet daje radę, ale chcę trochę to poprawić

rozważam dwie opcje - pierwsza to wzmacniacz + skrzynia (myślałem o jakieś 800w (200w rms), a druga helix 62c na tył + wzmacniacz

co o Tym sądzicie? dodam że na pierwszym miejscu stawiam wrażenia ze środka, ale jakby coś pukało trochę na zewnątrz to nie obrażę się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to pierwsza opcja. Na tył nie ma sensu nic kłaść. Ale jak piszesz wzmacniacz to masz na myśli 4-kanałówkę i Helixa pod 2 kanały a pozostałe 2 kanały w mostku na suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już to pierwsza opcja. Na tył nie ma sensu nic kłaść. Ale jak piszesz wzmacniacz to masz na myśli 4-kanałówkę i Helixa pod 2 kanały a pozostałe 2 kanały w mostku na suba?

nie wiem czy dokładnie to miałem na myśli bo jeszcze do końca wyedukowany nie jestem, ale chyba tak :)

jakbym dał już wzmacniacz do suba to ten przód też bym chciał podłączyć do wzmacniacza, tył bym pod radiem zostawił :)

no a właśnie ta druga opcja helix+helix+wzmacniacz zła by była? chcę troche basu dołożyć i ogólnie żeby to "grało", nie tylko ilościowo ale jakościowo też (a może przede wszystkim). basu troche brakuje bo lubię posłuchać drum&bass albo trap jakiś :)

no i czy taka skrzynia jak myslę to do passka starczy? będzie coś z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być będzie, tylko zależy ile $$$ masz zamiar wrzucić w audio? 500 pln? 1000 pln? do wszystkiego idzie dopasować zestaw,lub coś doradzić tylko zależy jaki budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myślę że 500zł na to mam ;)

mam możliwość kupienia od kolegi skrzynki 260018691_1_644x461_subwoofer-mgx-megavox-800w-minsk-mazowiecki.jpg razem ze wzmacniaczem który z tym działał za mniej więcej połowę tego co mam

druga opcja to właśnie helix i wzmacniacz co się do tych 500 zamknie ;)

także no nie wiem co lepsze, chciałem w ogóle robić suba w boczek ale jak sobie policzyłem prawie 1000zł to trochę mnie to zniechęciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej skrzynki zapomnij o jakości. Głośnik nie wiadomego pochodzenia + nie wiadomo jak zestrojona skrzynka. Strzelam że będzie typowe umcy umcy. Za 300 zł da się dorwać fajną 4-kanałówkę. za 200zł da się znaleźć ciekawy 10 calowy sub w zamkniętej skrzynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności