Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Uciągnie tą skrzynię czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Nie ma podanych parametrów po zmostkowaniu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chociaż powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka moc RMS jest w wzmacniaczu Crunch 300 Watts? Znalazłem u takiego starszego Pana, i to podobno jego syn zostawił, oczywiście nie wie o żadnych parametrach, szukałem w internecie ale najwyraźniej słabo szukam. Oczywiście byłoby super jakby to było 300 RMS ale nie chce mi się wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis model tego chruncza znasz? Moze jakies zsj ewentualnie pokaz moze cos sie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem opłaca się go brać za cenę 130zł pod skrzynię http://allegro.pl/subwoofer-30cm-powerbass-s-1204-bass-reflex-s-124-i5764770554.html lub http://allegro.pl/subwoofer-powerbass-ps-12-br-30cm-bass-reflex-i5131093729.html?

W ogóle miał ktoś z tym wzmacniaczem do czynienia? Warty coś jest?

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Cruncze są całkiem spoko. Na pewno lepszy wybór niż blaupunkty, voicekrafty czy inne śmieszne "marki" mające po 1000W. A odnośnie skrzynki, to lepiej zainwestuj w skrzynkę zamkniętą. Bóg wie jak wystrojone są te skrzynki, wyglądają na identyczne a głośniki w nich zastosowane są juz zupełnie inne. Obstawiam że mogą nieźle buczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc byłbym wdzięczny jak ktoś by pomógł dobrać skrzynię pod http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-crunch-300w-CID5-IDbGGaX.html#6ff440a554 bo już sam nie wiem co kupić... :(

Ogólnie rzecz biorąc nawet nie musi być nowa skrzynia, byleby sprawna i ładnie grała.

Edytowane przez Aleosuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc byłbym wdzięczny jak ktoś by pomógł dobrać skrzynię pod http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-crunch-300w-CID5-IDbGGaX.html#6ff440a554 bo już sam nie wiem co kupić... :(

Ogólnie rzecz biorąc nawet nie musi być nowa skrzynia, byleby sprawna i ładnie grała.

 

a jakie masz oczekiwania wobec skrzyni basowej , co rozumiesz pod pojęciem dobrze grała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, nie chodzi mi o samo to aby w samochodzie tłukło tudzież łupało, gdzieś tu takie porównanie widziałem, że taki gówniany subwoofer można zastąpić młotkiem z blachą i też będzie tłukło. Ogólnie rzecz biorąc słucham trochę techno, hands up, czasem trochę heavy metal - ale ten gatunek biorę pod uwagę najmniej ponieważ najmniej słucham - w sumie to zależy mi bardziej na jakości tego basu niż na super mega wielkim **********ciu. A i jeszcze jedno, w sumie to ostatnio jak siedziałem u znajomego stwierdziłem, że podoba mi się niskie zejście i w sumie słyszałem, że skrzynie RE zamknięte potrafią zejść niżej niż jakieś blaupunkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak, nie chodzi mi o samo to aby w samochodzie tłukło tudzież łupało, gdzieś tu takie porównanie widziałem, że taki gówniany subwoofer można zastąpić młotkiem z blachą i też będzie tłukło. Ogólnie rzecz biorąc słucham trochę techno, hands up, czasem trochę heavy metal - ale ten gatunek biorę pod uwagę najmniej ponieważ najmniej słucham - w sumie to zależy mi bardziej na jakości tego basu niż na super mega wielkim **********ciu. A i jeszcze jedno, w sumie to ostatnio jak siedziałem u znajomego stwierdziłem, że podoba mi się niskie zejście i w sumie słyszałem, że skrzynie RE zamknięte potrafią zejść niżej niż jakieś blaupunkty.

 

Re Audio to już półka wyżej niż blaupunkty czy jbl'e. Do Twoich preferencji muzycznych szukałbym raczej Skrzyni zamniętej , bas będzie szybszy, z tym że sub potrzebuje dobrego napędu . Jak masz budżet na suba i wzmak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupiłem taki jak ten http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-crunch-300w-CID5-IDbGGaX.html#6ff440a554 teraz pytanie jaka skrzynia, szczerze mówiąc to mam z 400zł na wydaniu, ale jeżeli dostałbym coś lepszego pod ten wzmacniacz za 500-600 to już wolę poczekać i dozbierać niż kupić gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł to w sam raz budżet dla Excursion SX10s4 w skrzynce zamkniętej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400zł to w sam raz budżet dla Excursion SX10s4 w skrzynce zamkniętej.

 

albo rex' Ale to chyba te same głośniki o ile się nie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę (o ile się nie mylę, bo coś namieszane w tych aukcjach) RE audio ma 30 cm http://allegro.pl/re-audio-rex12s4-wyliczona-skrzynia-30l-mdf-200rms-i4889378394.html a Excursion 25 cm http://allegro.pl/excursion-sx-10s4-25cm-200rms-compact-mdf-i4889300691.html Tak więc pozostało ostatnie pytanie dotyczące subwoofera, który z tych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excursion - będzie go łatwiej napędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie przewody i w jaki sposób powinny one być poprowadzone? (Jestem kompletnie zielony w tym tak jak wreszcie car audio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie zestaw hollywood'a z kablem zasilającym 21 mm2 , pamietaj tylko żeby przwody zasilający i sygnałowe ( RCA lub tzn. Czincze) nie były położone jednym progiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie przewody i w jaki sposób powinny one być poprowadzone? (Jestem kompletnie zielony w tym tak jak wreszcie car audio)

Kabel sygnałowy od radia jednym progiem. Plus prosto z aku z bezpiecznikiem przez skrzynkę z ecu do środka do auta i drugim progiem. Masa z jakiegokolwiek punktu w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności