Skocz do zawartości
goliatek86

benzyna Po wymianie turbiny brak mocy?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kupiłem se autko ( Passat B5 FL SEDAN - 1.9 TDI 130 KM AWX ), zawiozlem do mechanika na wymiane rorzadu .. to podrodze wyszlo ze musza turbine wywalic, wywalili turbine oczyscili uklad ( ponoc w interkulerze tez byl syf ) zmontowali wsio spowrotem wmontowali jakis nowy elektrozawor niby wsio zlozone do kupy odaplaja jazda testowa ... i brak mocy ( w całym zakresie obrotów ) tak jakby wogule turbo nie bylo a turbosprzezarka ladnie swiszczy ( to to ujol mechanik) , i mechanik stwierdzil ze po tym czysczeniu itp mogl sie katalizator zapchac ( fakt faktem przed wymiana za turbo w takim wezyku byla dziura i tamtendy pewnie to wsio uciekalo i kat byl zapchany ) tylko 1 kwestia mnie meczy ... ponoc potrzebuje calego dnia zeby dostac sie do katalizatora i go wyczyscic i przy tym musza tez turbo znowu zdejmowac.... do katalizatora nie da sie dosjc od strony ze tak to powiem rury wydechowej ?!? czytalem na forum ze wywalenie kata to koszt 160 zł... ale przy calo dziennym grzebaniu cos mi nie teges pasuje ten koszt... puki co juz cala zabawe u mechanika mam wycenonia na 3800 zł ( rozrzad, turbina, wachacze ( bodajrze 3 ), przeguby, koncowki stabilizatorów, plyny, filtry itp ) i 3 dzien juz w warsztacie stoi, i nie wiem jak na to patrzec :/

Edytowane przez goliatek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sugeruję zrobić logi dynamiczne VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego turba nieczeba wyjmowac ja sam ostatnio wyjmowalem ten caly kawalek wydechu od turba do laczenia na srodku, trzeba wykrecic cala obudowe filtra pozniej odkrecasz 3 sruby wydech turbina i na laczeniu pod spodem i wyciagasz przez komore silnika tylko najlepiej robic to na kanale.ja osobiscie wywalilem kata ,jak masz jakies zdolnosci mechaniczne to powinienes sobie z tym sam poradzic niedaj sie mechanika naciagacza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podrodze wyszlo ze musza turbine wywalic, wywalili turbine oczyscili uklad ( ponoc w interkulerze tez byl syf ) zmontowali wsio spowrotem wmontowali jakis nowy elektrozawor niby wsio zlozone do kupy odaplaja jazda testowa ... i brak mocy

a może sprawdzą błędy ? na VAGu?

i mechanik stwierdzil ze po tym czysczeniu itp mogl sie katalizator zapchac

To niech stwierdza i zacznie szukać przyczyny przez którą z Twojego auta zrobił Muła!

Spiejdolił auto! To teraz niech je za Frajera naprawia!

.. ponoc potrzebuje calego dnia zeby dostac sie do katalizatora i go wyczyscic i przy tym musza tez turbo znowu zdejmowac....

To co on będzie do niego wchodził przez tłumik końcowy!

Paranoja!!!

Turbo wyjęcie włożenie to powiedzmy że 30min roboty ! ale olać to Bo aby wywalić kata nie trzeba wyjmować Turbosprężarki!!! No chyba że ją czyścił i źle złożył, to teraz chce wyciągać i turbo i kasę od Ciebie!

Po mojemy niech podepnie VAGa i zobaczy BYKI!

puki co juz cala zabawe u mechanika mam wycenonia na 3800 zł

Czy ty mu zamierzasz płacić jeszcze jakieś pieniądze?

PAMIETAJ!

Spiejdolił auto! To teraz niech je za Frajera naprawia! i ani grosza więcej!

To jakiś Provident Mechaniczny!

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem na forum ze wywalenie kata to koszt 160 zł.

coś chyba za dużo .... sam wyjąłem/włożyłem, jak trafisz dobrego kupca to za 100pln może jeszcze sprzedasz go :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita:) kolego ja ostatnio tez tak miałem zupełny brak mocy myślałem ze turbo padło a co się okazało to padł czujnik ciśnienia doładowania. Koszt 150zł nowy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego laptopa(vag-a) na kolana i w droge, dużo sie dowiesz poza tym mozna zawsze odkręcić wydech tuż za turbiną i zobaczyć czy poprawią sie osiągi (w ten sposób weliminujesz cały układ wydechowy i przy okazji zaoszczędzisz czas i nerwy)- jak tego nie potrafi twój mechanik to go lepiej zmień bo vag to podstawa i rozumienie jego podstawowych parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu kata znalazło się 21 koni (pomiar na hamowni przed i po). Wybebeszenie kata u tłumikarza kosztowało mnie 80zł, wliczając nowe śruby i uszczelki.

 

Przy pomiarze na hamowni wyszła słaba seria (130km to mało, zazwyczaj są duże gifty), po zmianie programu też szału nie było (151km), wykres wyglądał jak od silnika benzynowego (auto ładnie ciągnęło do samego końca, ale nie było charakterystycznej górki przy 2-3k obrotów). Po wywaleniu katalizatora - zupełnie inne auto (172km, super reakcja na gaz itd.) :) Co ciekawe sam kat wizualnie prezentował się bardzo dobrze.

Edytowane przez Kusiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka :/ wczesniej jezdzielm Hondą Civic 5 gen 1,5 .. tam to sam szperalem czasem, na dieslu sie nie znam to wolalem dac do mechanika a to niby z polecenia znajomego ( ponoc specializuje sie w VW ) ... wymienil wachacze to widac i mi pokazal stare, rorzad tez ... i niby nowe turbo wstawil bo stare to byla padaka, w interkulerze tez widzalem ze cos tam olej ciekl ... ale cos starego mi nie pokazal turbo ... jest ktos z trojmiasto kto sie zna i moglby jutro ze mna podjechac do tego "mechanika" zlukac to auto ?? oczywiscie jak mi laskawie mechanik otworzy warsztat, gosciu podpinał jakiegos kompa tam, a ja nawet sam laptopa nie mam i jakeigos tam kabla by sprawdzic :/ jak by byl ktos z trojmiasta i pomoglby mi na przyslowowe piwo bylbym rad :) auto w tej chwili stoi w gdyni na dabrowie u tego mechaniora, puki co zaplacilem mu tylko 1800 zeta. w czwartek wyjedzam w dluga trase http://wypoczynek.turystyka.pl/bieszczady.html  i mi zalezy zeby auto bylo sprawne.

Edytowane przez goliatek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i niby nowe turbo wstawil bo stare to byla padaka, w interkulerze tez widzalem ze cos tam olej ciekl ... ale cos starego mi nie pokazal turbo ...

Ten mechanik, prawdopodobnie nie wymieniał Turbosprężarki na nową, tylko wyjął starą, przeczyścił!

Co do intercoolera to praktycznie w każdym Passacie znajdziesz tam olej!

 

Moje zdanie jest takie że Facet wciska KIT i wymyśla co chwile nowe bajki na remontu, auto miało działać nie działa, więc niech nie wymyśla kolejnych bajek... a jak zepsół to niech naprawi a ty mu za jego papraninę i druciarstwo (w złym tego słowa znaczeniu) nie płaci nawet grosza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z tym oslem i jedz do Roberta z tune-up.pl zrobia auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze co da sie zrobic, w pon pojade jak uda mi sie zalatwic kogos z lapkiem i vagiem i sprawdze. i zarzadam pokazania wszystkich starych czesci. Oby pasacik smigal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przestroga formalna, weź rachunki lub faktury na wszystkie usługi wykonane w tym warsztacie. Będziesz miał podstawę do przyszłych reklamacji lub odszkodowań, bo na podstawie tego co piszesz, pewnie czekają Cię jeszcze niezłe przygody (nie tylko finansowe). :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze teraz se przypomnialem ... ze ten gosciu niby chcial mi bez faktury wystawic, a to zebym niby jescze za vat zebym nie placil cos tam boknol zeby to taniej wyszlo http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html  ... wienc to smierdzi sporo mi teraz :/

Edytowane przez goliatek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ściemniał, ale gdyby się upierał, że nie chce wystawić rachunku lub faktury, poproś go o podpisanie umowy na usługę, w której dokładnie wypisz czynności naprawcze, jakie miał facet wykonać (lub wykonał). Powiedz, że do książki serwisowej potrzebujesz... :637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedz do Roberta z tune-up.pl zrobia auto

Tak jak kolega pisze zkontaktuj sie z nimi. Fachowy warsztat.

http://www.tune-up.pl/

P.s. z tego mechaniora to dobry kowal musi byc, wziac dobre auto na warsztat, oddac slabe i jeszcze kombinuje jak tu zarobic, zero profesjonalizmu!

Edytowane przez MarekGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolącze sie do tematu bo tez mam problem z zalanczeniem turbiny nawet w serwisie nie ma bledu na vagu a wymienilem juz turbine,przeplywomierz,zawor n75,itercooler i dalej to samo to znaczy jak wcisne gaz do dechy to sie zamuli i turbina sie nie wlaczy a jak troche gazu odejme i dodam to odrazu sie zalancza i ciagnie normalnie a jak powoli dodaje gazu to tez wszystko dziala jak powinno.Czytalem na forum ze to moze byc wina katalizatora i mam pytanie czy go mozna wyczyscic jesli tak to jak i czym?I czy jest jakis sprzet zeby go sprawdzic czy to on.Bo mechanicy wszystko by wymieniali a niema rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo mechanicy wszystko by wymieniali a niema rezultatu.

Bo zamiast Wszystko wymieniać na pałę, to najpierw trzeba zrobić logi :)

Więc zacznij od tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pisałem ze nawet w serwisie pokazalo zero bledow to jak mam zrobic logi zeby cos pokazalo?Jak wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przeciez pisałem ze nawet w serwisie pokazalo zero bledow to jak mam zrobic logi zeby cos pokazalo?Jak wszystko jest ok.

 

przeczytaj jak się robi logi albo pojedź do kogoś kto to ogarnia ..... NAWET JAK NIE MA BŁĘDÓW to nie zaszkodzą Ci te logi !!!!!!! Wrzucisz na forum chłopaki zobaczą czy ok jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności