Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

a jak wchodzę w moduł komfortu w bajt 6 to nie mam tamżadnego bitu i nie mam gdzie pozsawić ptaszka

Wchodzimy w moduł komfortu, kodowanie długie, wybieramy bajt 6, bit 6 i stawiamy ptaszka :)

schowek01v.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

a jak wchodzę w moduł komfortu w bajt 6 to nie mam tamżadnego bitu i nie mam gdzie pozsawić ptaszka

Wchodzimy w moduł komfortu, kodowanie długie, wybieramy bajt 6, bit 6 i stawiamy ptaszka :)

schowek01v.th.jpg

 

 

To co opisałes to nic innego jak Komfortowe domykanie SZYB, po przytrzymaniu guzika ZAMKNIJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ale chcodzi mi o to, że nie mam tego gdzie aktywować, nie mam tam żadnego bitu do zrobienia ptaszka.

gdzieś wyczytałem, że w atkiej sytuacji VCDS nie widzi pełnej podpowiedzi- co w tym wypadku zrobic, jest tam cos takiego jak 0000100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w opisie na 1 stronie jest napisane wyraźnie 9 BYT a Ty dałes screen z 6. To sam juz nie wiem czego szukasz. Nawet napisano ze działa na module M, taki jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem domykanie szyb przez czujnik deszczu i wszystko działa, ale mam jedno pytanie:) Jak już raz zamkną się szyby przez czujnik deszczu, to po ponownym ich otwarciu z pilota ten cały "bajer" nie działa. Trzeba włozyć chociaż na chwile kluczyk do stacyjki i znowu zamknąć auto. Dopiero wtedy działa ponownie. U Was tez tak jest? Można to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czysto teoretyczne, czy można najpierw ustawić w FISie wyświetlanie "Rain closing" i z tego poziomu uaktywnić domykanie szyb podczas deszczu (on, off), czy trzeba najpierw zakodować czujnik deszczu a potem "szafę"? Po co się koduje szafę, poza oczywiście praktycznością (szybszy dostęp bez kompa do on/off)? Pytam teoretycznie jak to jest zrobione - bo może jak się nie zakoduje czujnika napierw to w "szafie" w ogóle w byte 9 nie wystąpi opcja pozwalająca na uaktywnienie tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po kodowaniu /wszystko dokładnie tak jak w instrukcji/ jest sytuacja taka że niby działa bo jak sprawdzam to po chwili je domknie ale zauważyłem że jak np po 1h od zamknięcia zacznie padać to wszystko wlewa się do auta a szyby zamknąć się nie chcę. Czy nie jest tak że domykanie działa przez jakiś czas od zamknięcia auta z kluczyka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po kodowaniu /wszystko dokładnie tak jak w instrukcji/ jest sytuacja taka że niby działa bo jak sprawdzam to po chwili je domknie ale zauważyłem że jak np po 1h od zamknięcia zacznie padać to wszystko wlewa się do auta a szyby zamknąć się nie chcę. Czy nie jest tak że domykanie działa przez jakiś czas od zamknięcia auta z kluczyka :?

 

To nawet po krótszym czasie nie działa, wydaje mi się że do czasu jak komp nie odetnie całkiem prądu. SPrawdzałem taks mao jak ty i po jakimś zcasie nie powiem po jakim już szyb nie domykał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

a u mnie dzialaja nawet bez zamykania auta :)

dowiedzialem sie o tym jak montowalem ostatnio owiewki Heko i szyby opuszczone no i zaczelo padac troche i tu niespodzianka szyby w gore ;)

chyba macie racje z tym odcieciem produ do kompa, ale wydaje mi sie, ze jest to podobna sytuacja jak ze swiatlami coming home i podnoszeniem szyb bez kluczyka, swiatla dluzej swieca jak masz drzwi otwarte albo klape, a szyby dluzej chodza, z wyjetym kluczem, jak nie otworzysz drzwi kierowcy :)

ja chwile grzebalem przy aucie mocujac te Heko, a szyby i tak sie zamknely, mowiac dlugo znaczy drzwi byly otwierane i zamykane co chwila i komp sie uaktywnial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa nawet po całym dniu stania... rano otwieram jak przyjeżdżam do pracy i nieraz jak zbliża się deszcz obserwuje czy się zamkną i tak się dzieje. Po ok. 6-7 godzinach stania. Co ciekawe zauważyłem też, że działa to na światło.... robi się ciemno (pochmurno), a szyby siup w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nawet po krótszym czasie nie działa, wydaje mi się że do czasu jak komp nie odetnie całkiem prądu. SPrawdzałem taks mao jak ty i po jakimś zcasie nie powiem po jakim już szyb nie domykał

 

No właśnie..czy tylko my mamy ten kłopocik ?! Może któryś z kolegów podrzucić jakiś pomysł na sprawdzenie - rozwiązanie przypadłości :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo jest prosciej - Passat B6 2009r.

 

Aktywowalem sobie Rain Closure w Menu:

 

rain2.png

 

Uruchomilem usluge w innym fejsie [46]

 

rain1.png

 

Ale niestety test nie zadzial.. co moze byc zle? Czy zadziala to podczas jazdy? Czy musze fizycznie zamknac auto , odczekac i wtedy polac woda czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko chodzi cacy po przekodowaniu według 1 postu... wcześniej też tak zrobiłem i nie działało... powód? za krótko czekałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli w polu software coding mam wartość np.: 00208933 i kliknę "pomocnika kodowania" to wyświetla mi wartość 33025, po zaznaczeniu właściwego bitu zmienia mi w pomocniku wartość na 73025 i teraz czy jak przekopiuję wartość z pomocnika kodowania do pola "software coding" to automatycznie zamieni mi wartości na 00471077 czy powinienem użyć kalkulatora windowsowskiego?

 

Czy po aktywowaniu tej funkcji dopiero pojawia się opcja kodowania w module komfortu, czy mogę najpierw uaktywnić w module komfortu a potem odpalić z poziomu FIS albo za pomocą kodowania RLS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeżeli w polu software coding mam wartość np.: 00208933 i kliknę "pomocnika kodowania" to wyświetla mi wartość 33025, po zaznaczeniu właściwego bitu zmienia mi w pomocniku wartość na 73025 i teraz czy jak przekopiuję wartość z pomocnika kodowania do pola "software coding" to automatycznie zamieni mi wartości na 00471077 czy powinienem użyć kalkulatora windowsowskiego?

 

Czy po aktywowaniu tej funkcji dopiero pojawia się opcja kodowania w module komfortu, czy mogę najpierw uaktywnić w module komfortu a potem odpalić z poziomu FIS albo za pomocą kodowania RLS?

 

U mnie nie mialo znaczenia, czy najpierw uruchamiam (wlaczam) opcje w module [46] czy tez najpierw wlaczam opcje wyswietlania Rain Closure w FIS menu.

Po wejsciu do jakiegokolwiek menu i dalej w Coding Helper i jakichkolwiek zmianach tam - kodowanie na glownej stronie modulu zmieni ci sie automatycznie , nie musisz nic tam juz zmieniac , tylko kliknac Do It!

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że czujnik RLS nie obsługuje długiego kodowania, czy w pomocniku trzeba nacisnąć jakiś przycisk żeby wartość z pomocnika przesła na stronę główną czy wystarczy dokonać zmian w pomocniku, zamknąć go i nowa wartość będzie już zapisana na stronie głównej modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dzieła jak w instrukcji - dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na gwarancji miałem wymieniany czujnik zmierzchu/deszczu. poprosiłem w serwisie o włączenie opcji domykania podczas deszczu. panowie włączyli, na FIS pojawiła się dodatkowa opcja RAIN CLOSED, ale niestety nie działa. Zostawiam uchylone okna, wychodzę zamykam samochód, wycieraczki w trybie auto, biorę do reki zraszacz w atomizerze pryskani na czujki i nic.

Czy musza być spełnione jakieś inne warunki aby działo tz np czas od wyjścia z samochodu musi wynieść XX minut, albo , nie wolno podchodzić z kluczykiem zbliżeniowym (mam Keliss), czy może trzeba przełącznikiem pomajtać przed wyjściem ..... ?

 

Nie będę się upominał w serwisie, że ma działać i już, bo nie płaciłem za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

moje dzialaja zawsze, auto zamkniete czy otwarte I zawsze sie zamkna, z tym czasem cos jest, chyba trzeba odczekac troche.

a to ze ci sie nie zamykaja jak spryskujesz, to sie nie martw bo mi tez sie nie zamykaly za kazdym razem, ale jak deszcz pada to zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mi udało się włączyć i automatyczne zamykanie z pilota i zamykanie z czujnika deszczu ale jest jeden problem. Same zamykają się tylko szyby lewy tył i prawy przód. Pozostałe szyby i szyberdach z czujnika deszczu się nie zamykają a z pilota tylko jeżeli trzymam naciśnięty przycisk. Próbowałem włączyć funkcję komfortu tylko dla drzwi kierowcy ale nic to nie zmieniło. Macie jakieś pomysły? Błędów w sterownikach nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności