Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem oryginalnie 00208933, a zmieniłem na 00471077.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wsio ok. A jak sprawdzasz? Bo po zamknieciu auta trzeba z 5 min poczekac, odrazu nie zadziala.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu 3C0 959 433 R

- kodowanie z 00208933 na 00471077 nic nie zmiena,

- brak możliwości aktywacji funkcji w FIS-ie, w kodowaniu 46 nie ma wartości do zmiany. Jedyne co jest to jakaś wartość 0000100

 

Szkoda bo bajer super.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie masz pełnej podpowiedzi w vcdsie

wklep zamiast 0000100 -> 0000010

 

poza tym na komforcie włącza się tylko opcję w menu settings. jeśli się tą wartość wyzeruje to opcja będzie działać a jedynie nie będzie możliwości jej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Part No: 1K0 955 559 AF

Component: RLS 260907 046 0204

Coding: 00208933 zmienione na 00471077

i nic nie działa. :(

Ktoś wie w czym są różnice, że jednym po tej zmianie działa a innym nie?

 

ps

nie patrzcie na avatar ;) opis wyżej to passat b6 z bodajże 2007 roku

Edytowane przez andrzejek73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z zapytaniem 433 K tez podejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie tez ta funkcja nie chodzi

Adres 46: Moduł komfortu Plik etykiet: AKP\3C0-959-433-46.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C0 959 433 M HW: 3C0 959 433 M

Komponent: KSG PQ46 ELV 042 0472

Weryfikacja: 00042000 Numer seryjny: VWZCZ000000000

Kodowanie: 0091020851030E7E30021F1F70C84F06303E40

Kod serwisu: WSC 05311 000 00000

VCID: 346C3F792E49

 

Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 B

Komponent: LIN BACKUP HORN H07 7001

 

Komponent: NGS n.mounted

 

Komponent: IRUE n.mounted

 

Nie znaleziono błędów.

szkoda bo to fajny bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa

 

Adressword : 46

Numer VAG :3C0959433AK

Nazwa :Komfort

Opis ster. : KSG PQ46 RDK 051

Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=328

Wersja SW :0221

Kodowanie :1B900EC0D1034E521004141BF08A8F0E085800

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat, bo chce zapytać o dwie rzeczy. Czy takie domykanie szyb działa tylko wtedy, jak się zamknie z pilota samochód? To znaczy, że wtedy trzeba wyłączać dozór wnętrza, żeby nie zaczęło wyć. Pół bidy z fabrycznym alarmem, gdzie wyłącznik dozoru jest.

Druga rzecz, to jest coś takiego, że żebym zamknął szyby z pilota, muszę trzymać wduszony przycisk dopóki się nie dojadą do końca. W Pugu 407 miałem chyba tak (już dokładnie nie pamiętam), że otwieranie miałem na trzymanie (mogłem sobie otworzyć tyle, ile chciałem), a domykanie do końca po dłuższym wciśnięciu guzika. Da się coś takiego wymajstrowac tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się coś takiego wymajstrowac tutaj?

 

Ja mam tak ustawione, że gdy szyby już ruszą to mogę puścić przycisk na kluczyku, a one same jadą do końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił mi to m3iaz. Wydaje mi się, że to też sprawka 30 bitowego bordnetza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krok 2 - test

 

1. uchylamy 1 lub więcej okien

2. wysiadamy z auta i zamykamy pilotem

3. po 2-5 min polewamy/spryskujemy czujnik wodą .......

jeśli okna/szyberdach się zamkną to wszystko jest ok.

... może mi się oberwie, ale jak dla mnie jest to bez sensu :fajny Konkretnie druga część punktu drugiego (chyba, że tłumaczenie nie bardzo ;)).

No bo proszę, powiedzcie mi, kto i po co zamyka samochód z pilota z uchylonymi szybami ??

Nie odzywać się ci, którzy zamykają dzieci, psy, lub inne stworzenia pod marketami !

Sens jest, jeśli siedzisz nad jeziorkiem, gdzieś na rybkach, masz otwarte auto (odblokowane zamki) i słuchasz muzyczki dobiegającej z twojego auta przez uchylone okna :), lub w innej podobnej sytuacji, np. "kocyk" ;), czy działeczka rekreacyjna.

No i po co wtedy domykanie szybek z pilota po jednorazowym kliknięciu, się pytam ??

I właśnie, panowie, tak to działa.

Szyby zamykają się przy nie zaryglowanych drzwiach (tak jest u mnie i działa), jeśli, ktoś nie ma domykania szyb (rzecz, której mi brakuje, zaraz po szyberdachu), to powinny się również zamknąć przy zaryglowanych drzwiach (u mnie zadziałało raz, więcej nie sprawdzałem).

Teraz co do kodowania, Centralna elektronika, bez zmian, tyle, że u mnie jest nieco inaczej (nie potrzebuję kalkulatorów), stawiamy ptaszka w odpowiednie miejsce:

 

88265491.th.jpg

 

Jeżeli idzie o kodowanie modułu komfortu, to odblokowanie funkcji obsługi na zegarach, bez zmian, odhaczamy w dziesiątym bajcie drugi bit :

 

zaznaczonewsio.th.jpg

 

jest jednak bardzo ważna rzecz, mianowicie, w kodowaniu trzeba dodatkowo zahaczyć stałą funkcję zamykania w czasie deszczu, w przeciwnym razie każdorazowo trzeba będzie wchodzić w zegary i włączać na ON, bajt 10 bit 1:

 

zaznaczonajedna.th.jpg

 

W module komfortu, możemy również wzmocnić czujnik światła:

 

czujnikwiata.th.jpg

 

Dodatkowo w Centralnej Elektronice, możemy sobie włączyć dodatkowy ruch tylnej wycieraczki (bajt 4 bit 5):

 

dodatkowyruchtylnejwyci.th.jpg

 

------------------------------------------------------------------------

Ja mam tak ustawione, że gdy szyby już ruszą to mogę puścić przycisk na kluczyku, a one same jadą do końca...

a jak to zakodowałęś???
Zrobił mi to m3iaz. Wydaje mi się, że to też sprawka 30 bitowego bordnetza...
raczej tak,bo w swoim 23 bitowym nic ciekawego nie znalazłem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja domykanie szyb z pilota ustawiłem z poziomu MFA +

łącznie z tym ze mam możliwośc ustawienia czy ma mi uchylać tylko szybe kierowcy czy całe auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo proszę, powiedzcie mi, kto i po co zamyka samochód z pilota z uchylonymi szybami ??

Nie odzywać się ci, którzy zamykają dzieci, psy, lub inne stworzenia pod marketami !

Sens jest, jeśli siedzisz nad jeziorkiem, gdzieś na rybkach, masz otwarte auto (odblokowane zamki) i słuchasz muzyczki dobiegającej z twojego auta przez uchylone okna , lub w innej podobnej sytuacji, np. "kocyk" , czy działeczka rekreacyjna.

No i po co wtedy domykanie szybek z pilota po jednorazowym kliknięciu, się pytam ??

A no właśnie. Patent niby fajny, ale nie do końca. Podjeżdżam pod firmę, uchylam sobie okna, żeby się tak bardzo nie grzało w środku, wysiadam, zostawiam kluczyki w środku, bo samochód stoi na ogrodzonym, zamkniętym placu, więc i tak nikt nim nie odjedzie. I nagle zaczyna padać. Bo to różnie nawet latem bywa. I wtedy muszę grzać do samochodu zamykać okna, żeby mi się nie nalało do środka. A już miałem takie sytuacje, że zerwał się letni rzęsisty deszcz i zanim dobiegłem do auta, to wszystko było w środku mokre, a przy okazji i ja jeszcze zmokłem. Sposobem na to może być zabieranie kluczyka i jak zaczyna lać, to z kluczyka domknąć szyby, ale po prostu nie mam zwyczaju go zabierać. Fajnie by było, gdyby szyby domykały się same bez konieczności zamykania samochodu. Ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by było, gdyby szyby domykały się same bez konieczności zamykania samochodu. Ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze, nie?

 

Domykają się bez zamknięcia samochodu z pilota. Sprawdź.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że masz czujnik deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod warunkiem że masz czujnik deszczu :)

 

oczywiście. a jest w ogóle opcja uruchomić automatyczne domykanie bez czujnika deszczu???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by było, gdyby szyby domykały się same bez konieczności zamykania samochodu. Ale takie rzeczy to chyba tylko w Erze, nie?
no przecież tak jest, napisałem wyżej ;)

 

oczywiście. a jest w ogóle opcja uruchomić automatyczne domykanie bez czujnika deszczu???
no jest, czytaj niżej.

 

No i panowie, mam i włączyłem sobie funkcję domykania szybek :D

Nie działa to tak, jak w przypadku alarmu dokładanego, że przy kliknięciu zamykają się odrazu, a trzeba przytrzymać przycisk zamykania na pilocie i jak szyby ruszą, to już idą do końca :)

W chodzimy w moduł komfortu, kodowanie długie, wybieramy bajt 6, bit 6 i stawiamy ptaszka :)

schowek01v.th.jpg

 

.. jednak to nie 30 bajtowy moduł ;)

-------------------------------------------------------------------

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1474793&postcount=46

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybieramy bajt 6, bit 6 i stawiamy ptaszka

 

jednak to nie 30 bajtowy moduł

 

Czyli jak zwykle postawieniem ptaszka można dużo zdziałać...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności