Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie też aktywowałem tę funkcję, co prawda robiłem to z pamięci i źle zakodowałem wyświetlanie na FISie (nie zazanczyłem w byte 9 bitu 1 podczas odznaczania bitu 2 - (funkcja stała, a nie jednorazowa)) i po każdym włączeniu "ON" mi się Rain Closing przestawiał na "OFF". Podczas testów szybko się zorientowałem że coś jest nie tak i to poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś aktywował mi ta opcje i mam teraz dodatkową opcje w fisie Wiec teraz jak jest ciepło zostawiam szyby troszkę uchylone no i popołudniu zaczęło dosyć mocno padać i zonk bo szyby się nie domknęły. Poszedłem to sprawdzić z bliska i faktycznie były niedomkniete wiec wziąłem butelkę po płynie do szyb napełniłem woda i poszedłem testować .Na szybie było pełno wody , wytarłem to i pryskalem przed dłuższą chwilę na czujnik deszczu około minuty i nic.

Co może być nie tak bo koleś ogarnięty ten co to robił no ale nie działa .Juz do niego pisałem ale narazie mi jeszcze nie odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba obaj z mechanikiem jesteście mało ogarnięci, jak nie sprawdziliście w warsztacie czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleś aktywował mi ta opcje i mam teraz dodatkową opcje w fisie Wiec teraz jak jest ciepło zostawiam szyby troszkę uchylone no i popołudniu zaczęło dosyć mocno padać i zonk bo szyby się nie domknęły. Poszedłem to sprawdzić z bliska i faktycznie były niedomkniete wiec wziąłem butelkę po płynie do szyb napełniłem woda i poszedłem testować .Na szybie było pełno wody , wytarłem to i pryskalem przed dłuższą chwilę na czujnik deszczu około minuty i nic.

Co może być nie tak bo koleś ogarnięty ten co to robił no ale nie działa .Juz do niego pisałem ale narazie mi jeszcze nie odpisał.

 

jak już znajdziesz rozwiązanie problemu to daj znać, również borykam się z tym samym. W poprzednim B6 poszlo bez problemu, w B7 mam wszystko tak jak powinno byc a jednak sie nie zamykaja szyby :(

Podejrzewam ze przyczyna jest w module 09-Instruments zaznaczenie lub odznaczenie bitow z Comfort Function, nie do konca wiem, ktore powinny byz aktywne, a ktore nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób screena to Ci powiemy ;) ja też za pierwszym razem popełniłem błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba obaj z mechanikiem jesteście mało ogarnięci, jak nie sprawdziliście w warsztacie czy działa.

To nie było w warsztacie tylko prywatnie.Wczesniej w leonie robiłem u niego kilka rzeczy i wszystko chodziło .On ma ori kabel z ros tech i zrobienie domykanie , spryskiwaczy co 8 raz i beep przy zamknięciu zajęło mu może 3 minuty także on ogarnięty jest a ja nie przypuszczałem , że to może nie działać tym bardziej , że opcja w fisie się pojawiła .

Mam pytanko czy do tego musi być ori kabel bo mój sąsiad tez ma ale nie ori vag czy vcds także mógłbym z nim dziś zagadać do tego drugiego musze jechać około 40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno czy to co jest opisane w 1-szym poscie tego tematu czyli domykanie faktycznie bedzie dzialac tylko przy zamknietym aucie ?

wiem ,ze napisal ,ze tak ale pytam z czystej ciekawosci.

umowilem sie z sasiadem na pozniej to jak nie zrobi to powiem zeby mi screeny przeslal i wkleje tutaj i zobaczycie mam nadziej co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrób screena to Ci powiemy ja też za pierwszym razem popełniłem błąd.

 

u mnie wyglada to tak:

03 - komfort.jpg

2014-06-03 19_36_06-Ver.1.0.6.6 -   1K0-955-559-AH _ 3 Bytes long.jpg

2014-06-03 19_44_44-Ver.1.0.6.6 -   3AA-959-433 _ 19 Bytes long.jpg

2014-06-03 19_44_45-Ver.1.0.6.6 -   3AA-959-433 _ 19 Bytes long.jpg

2014-06-03 19_44_47-Ver.1.0.6.6 -   3AA-959-433 _ 19 Bytes long.jpg

2014-06-03 19_44_48-Ver.1.0.6.6 -   3AA-959-433 _ 19 Bytes long.jpg - tutaj oczywiscie bit1 - zaznaczony, bit2 - odznaczony

 

ale w powyzszym przypadku domykanie szyb nie dziala :(

ktos ma pomysl, podejrzewam ze ktores z opcji Comfort Function powinno byc inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sasiad narazie jest busy a tamten gosc tez jest busy dzisiaj i najwyzej w sobote moze mi to poprawic takze jak sasiada nie szczaje to ..upa.Chyba kupie sobie kabel i bede niezalezny bo nie lubie takich sytuacji .

dzieki panowie za zainteresowanie .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wyglada to tak:

[ATTACH=CONFIG]119943[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119944[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119945[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119946[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119947[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119948[/ATTACH] - tutaj oczywiscie bit1 - zaznaczony, bit2 - odznaczony

 

ale w powyzszym przypadku domykanie szyb nie dziala :(

ktos ma pomysl, podejrzewam ze ktores z opcji Comfort Function powinno byc inaczej?

 

a patrzyłeś na pierwszą stronę tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a patrzyłeś na pierwszą stronę tego wątku

oczywiscie ze patrzylem, zreszta robilem to w poprzednim Pasku, a co przeoczylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. W polu software coding mam wartość 00217165 po zmianie na wartość szestnastkową HEX wychodzi wartość 3504D. Jak traktować to D? U was jest liczba 5 cyfrowa, u mnie 4 i literka. Sprawdzałem na kilku kalkulatorach i zawsze wychodzi to samo.

Próbowałem w ten sposób:

3504D+40000=7504D --DEC = 479309 oraz podmieniałem 4D na dziesiątkowy to 77, więc 35077+40000=745077 na DEC i żaden sposób nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez daro86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz możliwość long coding?? co za VCDS-a masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wyglada to tak:

 

a u mnie jest tak

 

b7.komfort.3aa959799a.06.jpg

 

b7.komfort.3aa959799a.07.jpg

 

b7.komfort.3aa959799a.08.jpg

 

b7.komfort.3aa959799a.09.jpg

 

Na wszystkie możliwe sposoby kombinowałem aby to uruchomić i nic.

Domyślnie miałem ustawione tak kodowanie ze komfortowo zamykały sie okna tylko jak długo trzymałem przycisk na pilocie od zamykania auta.

Na koniec zrobiłem tak że zamykają się samoczynnie po dłuższym przyciśnięciu guzika na pilocie. Jak już zaczną się zamykać mogę puścić przycisk i tak zamkną się do końca.

 

Nie mam pomysłu co tu jeszcze przestawić aby ruszyły, a i nie ma znaczenia czy auto zamknięte czy otwarte, tak i tak się okna same nie zamykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz możliwość long coding?? co za VCDS-a masz?

 

Mam możliwość long coding, VCDS wersja 11.3. Nie próbowałem jeszcze uaktywnić opcji rain close w menu FIS, ale bez tej opcji też powinno działać automatyczne zamykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz możliwość long coding to nie bardzo wiem po co Ci to dodawanie na hex.

wchodzisz w czujnik deszczu i zaznaczasz bit 2 (rain closing active) i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: jarsyb masz zajebisty podpis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Próbowałem dziś uaktywnić zamykanie szyb podczas deszczu.

wszystko robie jak w podanej instrukcji . Bordnetz mam 3C8 937 049E

wchodzę w RLS i mam software coding o wartosci 00209133 co w HEX daje 330ED

jak dodaje 40000 wychodzi mi 262144 czyli dopisuje dwa 0 z przodu i mam 00262144

wpisuje to i naciskam Do It. kodowanie przyjete.

Ale funkcja nie dziala.

Co mam zrobic jeszcze?

Proszę o pomoc.

Dzięki

 

dodam ze mam VCDS 12.12.0 EN

 

domykanie działa już. ale na wyświetlaczu nie pojawiła sie ta funkcja.

Być może dlatego że mam kolorowy fis i w zakładce asystenci mam tylko światła dzienne.

Mimo że inne funkcje włączone są ale tylko przez VCDS.

Edytowane przez kafar74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo w Centralnej Elektronice, możemy sobie włączyć dodatkowy ruch tylnej wycieraczki (bajt 4 bit 5):

 

dodatkowyruchtylnejwyci.th.jpg

 

 

Czy to chodzi o włączenie wycieraczki przy wstecznym biegu czy o jakąś inną funkcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności