Skocz do zawartości
gary84

Złamany sterownik ustawiania lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przy drzwiach kierowcy złamał mi się "dżojstik" do ustawiania lusterek i gdzie mogę znaleźć takie coś? może ktoś spotkał na allegro i jest dostępne? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w ASO coś koło 24 zł kosztowało to w tamtym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakikolwiek, nawet na złomie. Ten dżojstik da się rozebrać i wymienić tylko ten element. Jakiś czas temu miałem ten sam problem z tym, że mnie został w pozycji grzania w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy drzwiach kierowcy złamał mi się "dżojstik" do ustawiania lusterek i gdzie mogę znaleźć takie coś? może ktoś spotkał na allegro i jest dostępne? Pozdrawiam.

 

Jeśli potrzebujesz tylko ten przezroczysty "pręcik" bez kółka to posiadam takowy - kupowałem kiedyś zestaw naprawczy, bo zginęło mi gdzieś kółko (dzieci różne cuda wyprawiają w aucie :) )

Zestaw naprawczy (kółko i pręcik - lub komplet w obudowie) tak jak koledzy pisali ASO lub Allegro.

Jak jeszcze potrzebujesz odezwij się na PM, koszt wysyłki i jest Twój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie kupiłeś, to może warto zastanowić się nad naprawą.

Miałem podobny przypadek i skleiłem wszystko epidianem.Przed klejeniem nawierciłem otworki w łaczonych elementach i wstawiłem kawałek śrubki. Działa do dzisiaj, pomimo, że kilka razy zahaczyłem o niego - chyba nawet jest mocniejszy niż oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem ale na szczeście poradzilem sobie kawalkiem prencika i kropelka i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawdę będziecie kombinować, kleić i sztukować, skoro w aso to kosztuje tyle, co tubka kleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :)

Mój problem również dotyczy złamanego dżojstika i w związku z tym mam pytanie: "Jak bezpiecznie wymontować uszkodzony dżojstik nie rozbierając tapicerki na drzwiach?" Chciałbym zrobić podmianę (zakupiłem już nowy), więc jeśli ktoś z Was ma zdjęcia lub inne pomocne materiały proszę o ich przesłanie na mój adres mailowy lub po prostu podanie ścieżki. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ściągnąc boczek tzn odkrecasz dolne wkrety oraz sciagasz panel sterowania i tam tez sruby i potem sciagasz boczek z kołkow plastikowych tylko postaraj sie nie wrwac kabli ktore sa w srodku . odchaczasz kable i sciagasz sobie ten sterownik z zatrzaskow i zakladasz nowy potem skrecasz wszystko do kupy i gra.. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze prostszy, ale za to drastyczny sposób. Skoro stary joystick jest do wymiany, to można go bardziej zepsuć ;) Ja wbiłem śrubokręt w środek tego przełącznika i po prostu go wydłubałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, aby najmniej inwazyjnie podmienić sterowanie lusterkami warto ściągnąć tapicerkę drzwi. Sterownik jest dość mocno osadzony w zatrzaskach, nawet przy zdjętej tapicerce dość trudno go wyjąć( przynajmniej u mnie tak było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Intercars za zamiennik firmy Topran : 39 zł.

Te na allegro są identyczne, ale dochodzą koszty przesyłki i wychodzi ok 50 zł.

W Aso ponad 140 zł za oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za cenne wskazówki. Mam jeszcze jedno pytanie - czy w przypadku demontażu boczku nie naruszę oryginalnych uszczelek itp.? Wolałbym tego uniknąć, ponieważ może to skutkować niekontrolowanymi przeciekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się bez ściągania boczku. Zrobiłem to plastikowym nożem, bezinwazyjnie. Ja kupiłem w aso, ale widze, że te toprany sa dobrze wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy boczkiem drzwi (tapicerką) a drzwiami nie występuje uszczelka, jedynie na kancie/brzegu tapicerki jest filcowa przekładka która ma zapobiegać skrzypieniu.

Jak zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy było na forum wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wziąć się do roboty. Pozdrawiam Wszystkich!

 

Witam wszystkich raz jeszcze!

Dziś (tj. 06.08.2009) wymieniłem przedmiotowy dżojstik. Szczęśliwie obeszło się bez demontażu boczka drzwi. Sprawa okazała się naprawdę prosta. Otóż wystarczy delikatnie (lecz dość głęboko)wsunąć jakiś płaski (koniecznie twardy) przedmiot (w moim przypadku była to szpachelka :) ) między górną krawędź obudowy starego sterownika, a ramkę mocującą ten sterownik i lekko go podważyć. Oczywiście należy robić to z wyczuciem. Mnie udało się to wręcz idealnie - nie pozostawiłem żadnych śladów na ramce, której przecież normalnie nie chcemy wymieniać. Reszta (tj. odłączenie i podłączenie sterownika oraz jego wsunięcie w ramkę) to bajka. Mam nadzieję, że każdemu, kto zmaga się z podobnym problemem wymiana pójdzie tak gładko, jak u mnie. Pozdrawiam Wszystkich!

Edytowane przez quki2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności