Skocz do zawartości
pogromca

Zamiana nawigacji MCD na MFD, podłączenie MFD

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym pytanie - może ktoś ma odwrotny problem i chciałby zamienić swoją G na D? Chętnie wejdę w taki deal.

 

Jest sporo takich ludzi, napisz gdzies ogloszenie, ja niedawno zamienialem D na G i znalazl sie chetny kolega:) Ostatnio ktos do mnie z nad morza zagadywal i chcial sie zamienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was posiada schemat do tunera 4DO 919 146? Potrzebuje pinout trzech wtyczek 1010967882.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie mi bo mam paska b5 99 z manualna klima i czy da rady tam wsadzic mfd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie da rady za mało miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :( chociaż moze ktos powie mi na 100%

Edytowane przez cezaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: czy da rady do paska z 99 z manaulna klima wsadzic navi mfd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś z Was posiada schemat do tunera 4DO 919 146? Potrzebuje pinout trzech wtyczek

temat zostal wyjasniony na PW, ale wrzucam dla potomnosci:

http://www.harzautel.de/privat/tv_tuner.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może ustosunkować się do tego zdjęcia? bo to w sumie tylko zdjęcie a chciałbym miec pewność co do moich wątpliwości? czy sterowanie nawiewami nie jest mechaniczne? czy da się ten panel opuścić na dół?

navi.jpg

Edytowane przez cezaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się ten panel opuścić na dół?

 

Da się. Jeżeli nie miał ktoś navi i miał taką klimę to jest możliwość tak zrobić. Gdzieś jest o tym na forum napisane, że jest to do zrobienia. Później poszukam i ci podam link.:)

 

 

EDIT:

W tym temacie chłopaki rozpisywali się na ten temat.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56520

Edytowane przez tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje pomocy ukradli mi navi z Golfa IV Kupiłem nastepne , na radiu pisze ze versja G ale po przytrzymaniu klawisza 3 i 6 jest kod 1002 czyli jednak wersja D ale chodzi o to ze na FIS-ie nie ma komunikacji z navi wczesniej była wyciagając schowek z auta zauwarzyłem ze jest tam Tuner TMC co zrobic zeby były info na FISIE ? VW GOLF IV 2002/3r. moze jakies namiary na kogos z rejonu Wielkopolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problemik z nawigacją MFD i FISem (brak wyświetlania informacji RDS na fisie). Autko jest z roku modelowego 2005 więc ma CAN.

- licznik ma CAN (pełen FIS) 3B0 920 849, adres 17, kodowanie 21115

- nawigacja 7M0 919 887 E, adres 37, kodowanie 00000

- radio 3B0 035 186 C, adres 56, kodowanie 04407

- kierownica multi 1J0 907 487 B, adres 16, kodowanie 00008

Autko ma tuner TMC. Najprawdopodobniej wina leży po stronie nawigacji MFD (nie mogę odczytać jaka jest wersja, sugerując się vagiem to chyba C, z tego co wiem powinna być G - poprzedniemu właścicielowi skradziono navi, prosiłbym o info jaki typ napędu ma wersja C oraz G ponieważ moja ma napęd SONY). Podczas testu vagiem pojawiły się błędy

"00854 - Radio Display Output in dash Panel insert

49-00 - No Communications"

czyli brak komunikacji z wyświetlaczem zewnętrznym. Po skasowaniu, błąd nie pojawił się ponownie. Sprawdzałem też ustawienia MFD (nie pamiętam już który to był blok, dotyczył wyświetlacza zewnętrznego i miał status NOT READY). Prosiłbym o ewentualne sugestie w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem już w innym temacie ale nie było odpowiedzi, więc może tutaj ktoś będzie wiedział. Mam passata '98 jak w opisie, założyłem do niego licznik z FIS bez CAN 3B1919890, czyli z wejściem na środkową czerwoną kostkę. Jak kupowałem samochód była już w nim zamontowana navi mfd, więc połączyłem ją z licznkiem za pomocą słynnych "trzech drutów" - z zielonej kostki navi do czerwonej licznika. Navi na obudowie ma nr kat. 3B0 035 191 D, czyli prawdopodobnie wersja D. Wyżej jest oznaczenie: index G. Licznik i navi zakodowałem tak jak trzeba, a pomimo takiego połączenia nie mam komunikatów z navi na FIS.:dupablada Od dłuższego czasu próbuje rozwiązać ten problem, sprawdzałem dokładnie połączenia, kodowanie navi i licznika, zmieniałem soft navi i nic nie pomogło. Navi w NAV HW pokazuje 1002/06113. Podłączałem też vaga i pojawia się błąd 843-brak komunikacji z wyświetlaczem wielofunkcyjnym (czyli właśnie FIS) po CAN, po jego skasowaniu gdy nawigacja trochę podziała (trudno mi wskazać konkretny czas) znowu to samo - błąd 843.:dolamam

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć dlaczego wersja D nie chce się komunikować z licznikiem po 3 kabelkach i dlaczego wywala błąd 843? Co jeszcze muszę zmienić w ustawieniach, żeby licznik i navi się dogadały? Jakby ktoś znał rozwiązanie problemu to byłbym wdzięczny.

 

Sprawdzałem też ustawienia MFD (nie pamiętam już który to był blok, dotyczył wyświetlacza zewnętrznego i miał status NOT READY).

Mógłbyś kolego sprawdzić i napisać, który to był blok? I może spróbuj zmienić kodowanie navi na 00002, bo w ten sposób aktywuje się TMC, który w twoim przypadku będzie odpowiadał za komunikację navi z licznikiem.

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, za 30min zejdę do garażu to poszukam tego bloku w nawigacji. Przydałby się sensowny opis kodowania poszczególnych urządzeń.

Navi na obudowie ma nr kat. 3B0 035 191 D, czyli prawdopodobnie wersja D. Wyżej jest oznaczenie: index G. Licznik i navi zakodowałem tak jak trzeba, a pomimo takiego połączenia nie mam komunikatów z navi na FIS. Od dłuższego czasu próbuje rozwiązać ten problem, sprawdzałem dokładnie połączenia, kodowanie navi i licznika, zmieniałem soft navi i nic nie pomogło. Navi w NAV HW pokazuje 1002/06113.

Nie jestem pewien, ale być może masz NAVI wersje G która wymaga TMC do komunikacji z licznikiem. Z tego co wyczytałem z forum wersja G nie będzie działała z z normalnym licznikiem bez CANa i na odwrót wersja C, D z tunerem TMC i licznikiem CAN.

Edytowane przez shishad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem na forum takie opisy i jeśli uda mi się je znaleźć to podam linki. A z tym numerem ja też nie jestem pewiem, bo wszędzie na forum napisane jest, że litera za numerem na navi oznacza wersję - w tym przypadku D. Ale w związku z komunikatem o braku łączności po CAN przypuszczam, że może to być jednak G - dlatego napisałem o indeksie G.

No a ten blok to nie będzie czasami 006?:fajny

I sprawdź kolego kodowanie na 00002 może pomoże:)

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak adres 37, grupa 004 (EXT.Display, status not OK). Spróbuje zmienić kodowanie NAVI na 00004 (mam jeszcze telefon) bo w grupie 005 mam komunikację z TMC.

Edytowane przez shishad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić kodowania Nawigacji za pomocą VCDS Lite. Wpisuje wymaganą wartość, następuje restart i ponownie kodowanie ustawione jest na 00000. O dziwo tylko tego kodowania nie mogę zmienić.

 

Edytowane przez shishad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że po zatwierdzeniu kodowania nic się nie zmienia... dziwna sprawa, bo jak ze swoją walczyłem to kodowanie się bez problemu zmieniało. Szkoda, że z Łodzi do Poznania jest kawałek, bo moglibyśmy sprawdzić, czy moja działałaby z TMC, a twoja zagadałaby z moim licznikiem bez TMC:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym sobie pomyślałem :) Być może będzie taka okazja bo szukam Polo dla narzeczonej wiec kto wie czy nie zahaczę o Łódzkie. A tak apropo jakiego kabla używasz hex-usb czy hex-usb-can??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to może będzie taka możliwość. Ja z kolei może będę jechał w tamtym kierunku jakoś w weekend obejrzeć A3 z bratem bo sobie wypatrzył niedaleko Świebodzina:) ale to się jeszcze okaże bo brat stwierdził, że jak koleś nie sprzeda to pojedziemy zobaczyć a jeśli sprzeda to trudno... więc pewnie jeszcze dam znać co z tego wyjdzie:manga a co do kabla to używam najzwyklejszego w świecie commandera i na razie się sprawdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności