Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

wuj google pomoże znaleźć ci co chcesz

 

dzieki Mielke, dabym pomogl, ale juz nie mozna...

a te linki sa stare, zobacz daty;)

ale bede wiedzial, gdzie szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bede wiedzial, gdzie szukac.
i o to mi chodziło :dobrze a zadzwonić się spytać możesz zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Duzo tego w tym temacie ze juz nie ogarniam wiec mam pytanko:

kolega ma kabel hex can usb 704,1 klon, chcialbym sie dowiedziec czy na tym kablu oprocz vcds moge odpalic program typu vwtool albo can commander 1,4 oraz jakiegos programu do edycji eepromu licznika bez jakiegos ryzyka typu spalenie kabla itp?

 

wiem ze nie moge aktualizowac go do nowszych wersji ale zastanawiam sie czy owe programy rusza na nim...

Edytowane przez matt_bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na tym kablu oprocz vcds moge odpalic program typu vwtool albo can commander 1,4
nie !

jeśli to klon to tylko program który do niego dostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko czyli tylko VCDS ;) dlatego nie chce popsuc...

 

a w takim razie jakim moge kablem bawic sie w edycje np eepromu licznika (np vag commander 1,4) i czy jakims z "tanszych" programow np mozna bawic sie w edycje wpisu w EDC15?

 

czy np. taki kabel sie nada?

http://allegro.pl/vag-k-can-licznik-klucze-eeprom-crashdata-immo-off-i2046897324.html

czy cena z kosmosu a sprzedawca pisze co mu slina na jezyk?

Edytowane przez matt_bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dobrze

http://interfejsvag.blog.onet.pl/

taki ujdzie? dobra cena?

 

---------- Dodano o 21:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:22 ----------

 

:dobrzelub VAG TACHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - posiadam kabelek pod VCDS 11.2, ale mam z nim problemy - w osobnym wątku opisane.

Mam też kabelek ELM 327 v1.4, który kupiłem sobie do Grande punto. Mogę sobie podłączyć passata używając tego kabla i jakiegoś programu ściągniętego z netu? (dotąd kabelka używałem z fiat ECU scanner) - chciałbym sprawdzić, czy z autem wszystko OK i problemy z VCDSem są winą kabla, a nie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo skąd mogę zakupić VCDS jakiegoś 10+ clona?

Na alledrogo nic nie ma takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo halo skąd mogę zakupić VCDS jakiegoś 10+ clona?

Na alledrogo nic nie ma takiego?

 

W poście 1769 masz dwa linki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym zbadac swe autko i chciałbym poradzić się was,

jaki kabelek bedzie najlepszy do amatorskich diagnoz .Myślę o VAG KKL- USB

Proszę o odpowiedzi i najlepiej żeby był po polsku

Edytowane przez tppl1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę o VAG KKL- USB

Dobrze myślisz

Proszę o odpowiedzi i najlepiej żeby był po polsku

Marne szanse na dobry program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy chciałbym zbadac swe autko i chciałbym poradzić się was,

jaki kabelek bedzie najlepszy do amatorskich diagnoz .Myślę o VAG KKL- USB

Proszę o odpowiedzi i najlepiej żeby był po polsku

 

Kup zwykły kabelek za 30 zł na allegro. Do amatorskiego badania w zupełności wystarczy.

Co do programu, to polecam VCDS Lite, niestety brak wersji polskiej. Mozesz poćwiczyć na polskim vag'u, ale nie wiem czy to ma sens. Przy minimalnej znajomości języka i korzystaniu z poradników na forum spokojnie można opanować soft po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..Proszę o odpowiedzi i najlepiej żeby był po polsku...

 

Można przreobic sobie "label" do danego sterownika po polsku i w każdej grupie będzie opis i wartość kanału polsku i może to być VCDS Lite jak i vag pelny 311-2.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można przreobic sobie "label" do danego sterownika po polsku i w każdej grupie będzie opis i wartość kanału polsku i może to być VCDS Lite jak i vag pelny 311-2.

 

Przerabiałeś ten label i ci działa?Jakiś mały manual na zrobienie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałeś ten label i ci działa?Jakiś mały manual na zrobienie tego?

 

Tak bardzo prosto to zrobic.

 

Dostałem od kolegi z forum labelek do mojego sterownika 3B0 906 018 w wersji niemieckiej

z vcds 10.6 i po włożeniu go do mojego vaga 311-2 niestety nie widział go .

Więc otworzyłem jakiś rodzimy label bodajże od silnika 1.8T z mojego vaga po przez klik prawym przyciskiem myszy z menu wybieram otwórz z a następnie wskazuje z programów notatnik,i otwiera nam sie ładnie czytelnie plik o rozszerzeniu lbl w notatniku.W czołówce zmieniłem nazwę sterownika na mój a był 4B0 609 018 i podałem mój typ silnika ALZ.

no a resztę w pozostałych kolumnach tłumaczyłem z niemieckiego (w tłumaczu gogle) na polski,i angielski i podstawiałem według oryginalnego wzoru z dedykowanymi wartościami,a na końcu klikam na plik-zapisz jako i i tu wpisuje nazwe mojego sterownika i dodaje rozszerzenie lbl czyli wygląda to tak 3B0 906 018.lbl i mam gotowy labelek.

Fakt zajęło mi to dobre dwa wieczory ale opłaciło sie teraz nie muszę mieć żadnych pomocnych notatek jak chodzę po mierzonych blokach.

Labele można pobierać z najnowszych wersji VCDS-a są tam też w folderze pliki o rozszerzeniu

CLB ale tych niestety nie da sie edytować notatnikiem ,sa po prostu nie czytelne.

Jesli manual mało czytelny ,to pytać podpowiem a jelśi trzeba to porobię jakieś zrzuty ekranu,jak coś jest niejasne .

Na różnych forach można znalźć wiele label-ów których nie ma w VCDS-e,tylko w różnych językach.

Można tez samemu taki label zrobić mając zeszyt serwisowy danego silnika.

Jutro jak sie wepnę do auta to zapodam scrina:D

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak bardzo prosto to zrobic.

 

Dostałem od kolegi z forum labelek do mojego sterownika 3B0 906 018 w wersji niemieckiej

z vcds 10.6 i po włożeniu go do mojego vaga 311-2 niestety nie widział go .

Więc otworzyłem jakiś rodzimy label bodajże od silnika 1.8T z mojego vaga po przez klik prawym przyciskiem myszy z menu wybieram otwórz z a następnie wskazuje z programów notatnik,i otwiera nam sie ładnie czytelnie plik o rozszerzeniu lbl w notatniku.W czołówce zmieniłem nazwę sterownika na mój a był 4B0 609 018 i podałem mój typ silnika ALZ.

no a resztę w pozostałych kolumnach tłumaczyłem z niemieckiego (w tłumaczu gogle) na polski,i angielski i podstawiałem według oryginalnego wzoru z dedykowanymi wartościami,a na końcu klikam na plik-zapisz jako i i tu wpisuje nazwe mojego sterownika i dodaje rozszerzenie lbl czyli wygląda to tak 3B0 906 018.lbl i mam gotowy labelek.

Fakt zajęło mi to dobre dwa wieczory ale opłaciło sie teraz nie muszę mieć żadnych pomocnych notatek jak chodzę po mierzonych blokach.

Labele można pobierać z najnowszych wersji VCDS-a są tam też w folderze pliki o rozszerzeniu

CLB ale tych niestety nie da sie edytować notatnikiem ,sa po prostu nie czytelne.

Jesli manual mało czytelny ,to pytać podpowiem a jelśi trzeba to porobię jakieś zrzuty ekranu,jak coś jest niejasne .

Na różnych forach można znalźć wiele label-ów których nie ma w VCDS-e,tylko w różnych językach.

Można tez samemu taki label zrobić mając zeszyt serwisowy danego silnika.

Jutro jak sie wepnę do auta to zapodam scrina:D

 

Chętnie zobaczę i pewnie nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie zobaczę i pewnie nie tylko ja.

 

prosze bardzo oto kilka scrinów.

 

label1.jpg

 

to oryginalny plik lbldo mojego sterownika ,tak jak pisałem jest z VCDS-a 10.6 i w wersji niemieckiej i vag 311-2 go nie czyta

 

label2.jpg

 

To wersja przerobiona i przetłumaczona pod vag 311-2,

 

label3a.jpg

 

label4.JPG

 

To scriny podczas pomiaru w aucie.

Tak jak widać część opisów jest w języku polskim a część w angielskim ponieważ przerabiałem ten plik na próbę z niemieckiego

i czy w ogóle vag go zobaczy.Dlatego użyłem dwóch języków w niektórych kanałach.Mnie tłumaczenie PL w zasadzie potrzebne nie jest

ale dowodzi to żę vag będzie czytał co mu w odpowiednim miejscu napiszemy i nie ważne w jakim języku.

Nie wstawiałem tylko poskich znaków ale i z tym warto spróbować,tak samo powinien czytać opis nad kanałem co zawierają poszczególne okna ,ja pozostawiłem w angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! proszę o pomoc wyboru kabla , na ebayu jest ich pełno i nie wiem który wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! proszę o pomoc wyboru kabla , na ebayu jest ich pełno i nie wiem który wybrać ?

 

Do twojego każdy KKL będzie dobry,na alledrogo od około 30PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności