Skocz do zawartości
sipowitz

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP

Rekomendowane odpowiedzi

067.0, particle filter (exhaust gas values I)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environmental conditions: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

067,1,Temperatur vor,Abgasturbolader,Sollwert: mind. 690 °C 067.1, front temperature, exhaust gas turbocharger, set point: at least 690 ° C

067,2,Temperatur im,Partikelfilter,Sollwert: mind. 150 °C\nSignaltyp: Modell/berechnet 067.2, temperature, particle filter, target value: at least 150 ° C. \ nSignaltyp: model calculated /

067,3,Druckdifferenz,Partikelfilter,Sollwert: mind. 10 hPa 067.3, pressure difference, particle filter, target value: at least 10 hPa

067,4,Offset,Differenzdruck 067.4, offset, differential pressure

; ;

068,0,Partikelfilter (Abgaswerte II) 068.0, particle filter (exhaust gas values II)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environmental conditions: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

068,1,Beladungs-,koeffizient,Sollwert: 45.0...75.0 %\n\nAb 45.0 % Regeneration im Fahrbetrieb.\nÜber 75.0 % darf NICHT regeneriert werden - Brandgefahr! 068.1, loading, coefficient, value: 45.0 ... 75.0% \ n \ nab 45.0% regeneration while driving. \ NÜber 75.0% should NOT be regenerated - fire hazard!

068,2,Aschemasse,,Sollwert: max. 068.2, ash weight, value: max. 150 g (bei ca. 90.000 km Laufleistung) 150 g (about 90,000 km mileage)

; ;

069,0,Partikelfilter (Regenerationsstatus I) 069.0, particle filter (regeneration status I)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environments: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

069,1,Status 1,Regeneration,Siehe Labeldatei 069.1, Status 1, regeneration, See label file

; xxxxxxx1 = Regenerationsunterbrechung (durch Schub, Drehmomentanforderung, Geschw.-Änderung) ; Xxxxxxx1 = regeneration interruption (by shear, torque requirements, speed change)

069,2,Status 2,Regeneration 069.2, Status 2, regeneration

069,3,Status 3,Regeneration 069.3, status 3, regeneration

069,4,Status 4,Regeneration,Siehe Labeldatei 069.4, Status 4, regeneration, See label file

; xxxxxxx1 = normale thermische Regeneration ; Xxxxxxx1 = normal thermal regeneration

; xxxxxx1x = verschärfte thermische Regeneration ; Xxxxxx1x = tighter thermal regeneration

 

070.0, particle filter (regeneration status II)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 20 km/h / 4-5. ; Environments: at least 20 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

070,1,Status 4,Regeneration,Siehe Labeldatei 070.1, Status 4, regeneration, See label file

; xxxxxxx1 = normale thermische Regeneration ; Xxxxxxx1 = normal thermal regeneration

; xxxxxx1x = verschärfte thermische Regeneration ; Xxxxxx1x = tighter thermal regeneration

070,2,Regenerations-,zeit 070.2, regeneration, time

070,3,Erfolglose,Regenerationen,Sollwert: max. 070.3, Unsuccessful, regeneration, target value: max. 4 4

070,4,Erfolreiche,Regenerationen 070.4, Erfolreiche, regeneration

; ;

071,0,Partikelfilter (Nacheinspritzung) 071.0, particle filter (injection)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environmental conditions: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

071,1,Motordrehzahl,(G28),Sollwert (Leerlauf): 860...945 U/min\nSollwert (Volllast): 2800...3200 U/min 071.1, Engine Speed, (G28), value (no load): 860th .. 945 rpm \ nSollwert (full load): min 2800th .. 3200 rpm

071,2,Nach-,einspritzmenge,Sollwert: ca. 10 mg/Hub 071.2, after-injection quantity, value: 10 mg / stroke

071,3,Förderbeginn,(Nacheinspritz.),Sollwert: 30.0...31.0 °n.OT 071.3, the eligibility date, (Nacheinspritz.), value: 30.0 ... 31.0 ° n.OT

071,4,Förderdauer,(Nacheinspritz.) 071.4, production time, (Nacheinspritz.)

; ;

072,0,Partikelfilter (Additiv) 072.0, particulate additive ()

072,1,Aktuelle, Additivmenge,Einheit: l (Liter) 072.1, Current, additive quantity, unit: l (liters)

072,2,Hubvorgänge,Additivpumpe 072.2, hoisting, additive pump

072,3,Gesamtverbrauch,Additiv,Einheit: l (Liter) 072.3, total consumption, additive, unit: l (liters)

072,4,Additiv-,konzentrration,Einheit: ml/l (Milliliter Additiv je Liter Kraftstoff) 072.4, additive, konzentrration, unit: ml / l (milliliters per liter of fuel additive)

; ;

073,0,Partikelfilter (Fahrzeugdaten) 073.0, particle filter (car data)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environmental conditions: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

073,1,Verbrauch seit,Regeneration 073.1, for consumption, regeneration

073,2,Strecke seit,Regeneration,Sollwert (MKB BGW): max. 073.2, since route, regeneration, setpoint (MKB BGW): max. 1400 km\nSollwert (MKB BSS): max. 1400 km \ nSollwert (MKB BSS): max. 1100 km 1100 km

073,3,Zeit seit,Regeneration,Sollwert: max. 073.3, time since, regeneration, value: max. 40 h 40 h

073,4,Beladungs-,koeffizient,Sollwert: 45.0...75.0 %\n\nAb 45.0 % Regeneration im Fahrbetrieb.\nÜber 75.0 % darf NICHT regeneriert werden - Brandgefahr! 073.4, loading, coefficient, value: 45.0 ... 75.0% \ n \ nab 45.0% regeneration while driving. \ NÜber 75.0% should NOT be regenerated - fire hazard!

; ;

074,0,Partikelfilter (Abgaswerte III) 074.0, particle filter (emission levels III)

; Nur während der Regeneration gültig! ; Only during regeneration valid!

; Umgebungsbedingungen: mind. 60 km/h / 4-5. ; Environmental conditions: at least 60 km / h / 4-5. Gang / Drehzahl: ~2000 U/min Gear / speed: ~ 2000 rpm

074,1,Motordrehzahl,(G28),Sollwert (Leerlauf): 860...945 U/min\nSollwert (Volllast): 2800...3200 U/min 074.1, Engine Speed, (G28), value (no load): 860th .. 945 rpm \ nSollwert (full load): min 2800th .. 3200 rpm

074,2,Temperatur vor,Abgasturbolader,Sollwert: mind. 690 °C 074.2, front temperature, exhaust gas turbocharger, set point: at least 690 ° C

074,3,Lambdawert,,Sollwert: 1.0...2.0 074.3, lambda value, target value: 1.0 ... 2.0

074,4,Einspritzmengen-,offset 074.4, injection quantities, offset

; ;

075,0,Partikelfilter (Abgaswerte IV) 075.0, particle filter (emission levels IV)

075,1,Temperatur vor,Abgasturbolader,Sollwert: mind. 690 °C 075.1, front temperature, exhaust gas turbocharger, set point: at least 690 ° C

075,2,Temperatur vor,Partikelfilter,Sollwert: mind. 150 °C 075.2, front temperature, particle filter, target value: at least 150 ° C

075,3,Beladungs-,koeffizient,Sollwert: 45.0...75.0 %\n\nAb 45.0 % Regeneration im Fahrbetrieb.\nÜber 75.0 % darf NICHT regeneriert werden - Brandgefahr! 075.3, loading, coefficient, value: 45.0 ... 75.0% \ n \ nab 45.0% regeneration while driving. \ NÜber 75.0% should NOT be regenerated - fire hazard!

075,4,Status 4,Regeneration,Siehe Labeldatei 075.4, Status 4, regeneration, See label file

; xxxxxxx1 = normale thermische Regeneration ; Xxxxxxx1 = normal thermal regeneration

; xxxxxx1x = verschärfte thermische Regeneration ; Xxxxxx1x = tighter thermal regeneration

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki Mariusz .

Zapytam cie jeszcze czy masz moze to spolszczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam. mam po angielsku z google translate, ale po skopiowaniu wkleja mi niemiecki.

jak znajde skad to mam to wrzuce linka i moze sobie przetlumaczysz.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok. jak bedziesz mial czas to poszukaj ,dzieki .

 

Ci co maja manuala pisali tu lub w innym watku ,ze ciskaja gaz przy zmianach biegow poza 2tys. obr/m i z filtrem nie maja problemow . Oraz wczasie jazdy trzymaja wiecej niz 2000obr/min. No wiadomo ze przy DSG na D tak sie nie da ,bo biegi wysoko a obroty nisko oczywiscie jak nie trasa . Widze na to sposob taki ,by na drogach gdzie nie bedzie sie szybko jechac zmieniac biegi samemu ,tak by wczesnie nie wskakiwala 5,6 i zeby na 3 i 4 jechac pow. 2000obr/min . Mysle ze to pomaga nie zasyfiac sie filtrowi, a moze i czyscic . Choc wydaje mi sie ze najlepiej czysci sie poprzez akcje sterownika ,dodatkowe paliwo. Jednak jak juz sterownik zainicjuje akcje to wlasnie jest podobna jazda na 3 czy 4 z obrotami prawie do 2.5tys. obr/min. Moge sie mylic , ale wydaje mi sie ze to pomaga . Czy ma to wplyw na spalanie ,pewnie jakis ma .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki barujecie się z wypalaniem wymienianiem czujników róznicy cisnienia na filtrach.... wszystko rozumiem, każdy chce jak najtaniej pozbyc się problemu.

Powiem swoje, barowałem się z tematem tak jak wszyscy na koncu pojechałem do vtech w lowiczu bo tu tez mieszkam i pozbyłem się tematu raz na zawsze.

Co prawda wydałem 1500zł za wywalenie ustrojstwa, ale teraz jeżdze autem i nie stresuje się ze braknie mi mocy przy wyprzedzaniu itd.

Operacja trwala 5 godzin auto uzdrowionie i co najwazniejsze bez filtra. Teraz jeżdze bez stresu i powiem, ze warto było bo wszystkie problemy z autkiem poszły w niepamięc.

 

Podsumowując wydatek jednorazowy i na wieki wieków spokój.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1979, jestem dokładnie takiego samego zdania. Każdemu proponuję taki zabieg. Liczmy jedynie, że nieprędko w Polsce zaczną obowiązywać tak samo rygorystyczne przepisy odnośnie emisji spalin i substancji szkodliwych jak w DE. Dzięki temu będziemy dłużej jeździć spokojnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironderek napisal:

"Witam, od jakiegos czasu probuje uzyskac odpowiedz na pytanie gdzie i na ktorym kanale w VCDSie mozna odczytac zapelnienie filtra DPF w 2010 Skoda SuprB II 2.0TDI CR 170KM EDC17?

Przeczytalem ten watek, jak i wiele innych, odwiedzilem rowniez strone ross-techa i dalej nie wiem jak to zrobic w tym aucie i jemu podobnych. Przedstawiony tu opis sprawdzenia i regeneracji DPFa odnosi sie chyba tylko do aut z EDC15/16 a co z tymi nowymi EDC17?

Normalnie jak wchodze w VCDSa w 01-silnik, pozniej w 08-Meas.Blocks, nastepnie wybieram kanaly 070 i 075 mam tam jakies dziwne cyferki ktorych nie potrafie zinterpretowac. Normalnie powinno byc tam okreslone %zapelnienie filtra, a ja mam np. w kanale 070 dwie rubryki w ktorych wyswietla mi sie ciag liczb 00000001, a w kanale 075 trzy rubryki i nastepujace wartosci: -1 , -2, -1. Jesli te cyfry oznaczaja poziom zapelnienia filtr DPF to jak je zinterpretowac, a jesli nie to gdzie odczytac w VCDSie poziom zapelnienie DPFa w tym samochodzie i jemu podobnych? "

 

 

Mam ten sam problem z interpretacja poziomu zapchania DPF, rozwiazales juz to?

Moze ktos wstawic zdjecie jak to wyglada u niego i krotko opisac?

 

I jeszcze jedno, piszecie ze autem trzeba jechac przy danych obrotach itp( tak tez pisze w intrukcji serwisowej) ale dzis bylem w ASO i widzialem jak robili czyszczenie DPF w Transporterze i auto stalo podpiete pod VASA. Obroty byly ok 1500 i proces trwal do zakonczenia.

Edytowane przez MrZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demo44

Z przyjemnością informuję o rozpoczęciu działalności nowopowstałego serwisu samochodowego WS Warsztat Samochodowy ul. Jasnogórska 9 w Krakowie (obok budynku Fortis Bank, przy Rondzie Ofiar Katynia).

WS jako jedyny w Krakowie z rekomendacji V-techu w kooperacji z nim realizuje modyfikacje układów wydechowych polegające na eliminowaniu filtrów cząsteczek stałych (FAP, DPF) dla trwałego rozwiązania problemu tego bardzo usterkowego podzespołu w zdecydowanie mniej kosztowny sposób, niż ten proponowany przez ASO icon_usmiech2.GIF Ponadto, z racji 12-letniego doświadczenia w zakresie bieżącej obsługi układów wydechowych głównego mechanika zakładu, WS jest w stanie zrealizować każde zlecenie naprawy, sportowej modyfikacji, czy wymiany katalizatora nawet w najbardziej niszowych modelach samochodów (Maserati Spyder, Audi RS6, S8, Allroad V8, BMW 3,5 M-Power, Clio Sport, Williams, Dodge Charger, Porsche 968, Toyota Supra, Hummer H2....to tylko niektóre auta zaliczone na koncie pomyślnie zrealizowanych projektów załogi WS). Dla kompleksowej obsługi serwis oferuje również obsługę bieżącą samochodu ( rozrządy, ukł.hamulcowe, zawieszenia, oleje, konserwacje).

W WS z łatwością wpasujesz się w klimat dobrych relacji z załogą...tu możesz pogadać, pomarudzić, potargować się icon_usmiech2.GIF i obserwować każde posunięcie mechanika przy Twoim cacku icon_zeby.GIF .

Wysoka skuteczność diagnozowania trudnych do zlokalizowania usterek.

Sprawdź sam....

0501/38-37-73

12/639-00-66

12/639-00-68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest Warszat, a nie dział kupię/sprzedam/zamienię? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos umiescic zrzut z VCDS ze swojego auta i zaznaczyc gdzie dokladnie mozna zczytac poziom zapelnienia DPF bo cos nie moge tego znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
VAG pokazał (przy wymianie oleju), że przez ostatnie 21tyś. km takie czyszczenie mój pasek miał 141 razy i aktualne zapełnienie filtra 0%

 

teddybar gdzie to wyczytac ?

 

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

 

Jak sprawdzic G450 jesli nie zapala sie ani jedna lampka ostrzegawcza ?

Oraz czy male ilosci km miedzy akcjami sterownika (wypalanie ) moze powodowac G450 jesli lampki sie nie pala .

Pytam bo nie mam kabla , ale wydaje mi sie ze gdyby padl ten G450 to zapalila by sie jakas lampka i wtedy dopiero zapisal by sie blad tego .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto skany VCDS z mojego CC, moze mi ktos powiedziec jakie mam zapelnienie filtra DPF?

 

19104648.th.jpg

 

11653714.th.jpg

 

30972334.th.jpg

 

59257701.th.jpg

 

 

Wedle opisu jest :

 

MVB 070,1: Regeneracja Status (xxxxxxx1 = Normalna Regeneracja , xxxxxx1x = Przymusowa Regeneracja)

MVB 070.3: Regeneration Counter/Timer

MVB 075.1: Temperatura spalin przed turbosprężarką

MVB 075.2: Temperatura spalin przed filtrem cząstek stałych (DPF)

MVB 075.3: Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych...

MVB 075.4: Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (DPF)

 

Nie wiem jak to odniesc do moich skanow?

 

.

Edytowane przez MrZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam problem z filtrem w Audi A4. Błąd pokazuje taki:

 

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!

Control Module Part Number: 03G 906 016 LQ HW: 03G 906 016 LQ

Component and/or Version: R4 2,0L EDC G000CG 1717

Software Coding: 0000076

Work Shop Code: WSC 00266 266 05717

1 Fault Found:

 

008194 - Particulate Trap Bank 1: Efficiency Below Threshold

P2002 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Mileage: 135429 km

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

RPM: 1533 /min

Speed: 82.0 km/h

(no units): 0.0

Duty Cycle: 23.3 %

(no units): 86.70

Temperature: 9.9°C

Time: 4492.8 s

Chciałem go wypalić ale spaliny nie osiągają temperatury 700 *C ale 300.

I co teraz ztym fantem zrobić?

eeeeeeeeeeeeeeeeee.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości, uszkodzony DPF lub G450 uszkodzone. Sprawdź na początek czujnik G450, najczęstszy powód problemów w FAP. Uszkodzenie przejawia się w braku możliwości określenia różnic przed i za filtrem DPF. Poza tym przy wymianie warto przeczyścić oba przewody do G450, zresztą było już trochę informacji na ten temat nawet w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co z tą temperaturą spalin czego jest taka mała? Nie powinna być wyższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spaliny nie osiągają żądanej temperatury na wylocie, może oznaczać to jego zatkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli katalizator może być zapchany? W vcds pokazywało w blokach pomiarowych 075 w 3 pozycji że filtr jest zapchany w 30 %. A może czujnik temperatury tych spalin jest do bani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co moim zapytaniem? Czemu u mnie nie ma pozycji 3 w kanale 75? Czemu dane z mojego auta sa mniej czytelne? Czyzby wersja 908.0 VCDS nie czyta DPF w Passat CC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR a PD stanowi różnicę, a co się i z tym wiąże odczyty pewnych wartości również są inne. VCDS w przypadku odczytu Meas Blocks nie ma tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności