nivre Zgłoś #901 Napisano 19 Czerwca 2021 (edytowane) No sorki ale nie miałem czasu. Dzisiaj rozgrzałem na postoju, temperatury rosły podobnie na wszystkich czujnikach. Zastanawia mnie jeszcze offset ciśnienia - vcds pokazuje go na poziomie -20.40 Silnik rozgrzany na postoju do 81 stopni: No i zastanawiające są wskazania sondy - na postoju przy rozgrzaniu pokazanym na powyższym zdjęciu lambda pokazuje 5.7 tak ma być? Edytowane 19 Czerwca 2021 przez nivre Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nivre Zgłoś #902 Napisano 29 Czerwca 2021 (edytowane) Udało się wyczyścić filtr środkiem Moje Auto DPF Cleaner. Po czyszczeniu zapełnienie spadło do 15%, uruchomiona procedura wypalania, temperatury zostały osiągnięte i filtr wypalony do zera. Dzięki za podpowiedzi. Edytowane 29 Czerwca 2021 przez nivre Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #903 Napisano 14 Sierpnia 2022 Problem z dpf dopadł i mnie. Pacjent to b6 2,0 TDI BMR 170KM. Od kilku tygodni mam problemy z dpf. Najpierw zaczeło się od częstego wypalania. Mysłałem, że zatankowałem kiepskie paliwo bo zaczęło się chwilę po zatankowaniu. DPF wypalał się znacznie dłużej i częściej niż zwykle. Po tygodniu zatankowałem na innej stacji i trochę się uspokoiło. W między czasie zmieniłem olej w silniku (był mocno rozrzedzony), wymieniłem filtr paliwa zalewając go płukanką Liqui Moly Diesel Spulung. Do zbiornika z paliwem dolałem Liqui Moly Dieselpartikel filter Schutz (2650) do czyszczenia i ochrony filtra. W kompie nie było żadnych błędów. Wypalił się chyba jeszcze z raz czy dwa o czym pojechałem na urlop ponad 1500km. Myślałem, że po takiej trasie się wygrzeje i porządnie przegoni. Po powrocie znów się zaczęło. Po kilku dniach jazdy zapaliła się kontrolka od DPF i mimo przejechania ok.40km próbując wywołać procedurę wypalania (3-4 bieg i obroty 2500-3000) nie chce zgasnąć. Dziś jadąc zaczęła migać spirala od świec żarowych. Po podpięciu diagnoskopu Viaken 5053ITS wyskoczył błąd 008194 Particulate Trap Bank 1 i nie chce się dać skasować. Czytałem na różnych źrodłach, że przyczyną może być czujnik różnicy ciśnień G450. Tylko jak go sprawdzić czy to on czy jednak DPF jest zatkany. Samochód ma prawie 340 tys.km przebiegu. Poprzedni właściciel prał już DPF przy ok 240-250 tys.km. Ale nie wiem czy go zaadoptował. Wklejam zdjęcia bloków pomiarowych grup 67, 68 i 75 oraz błąd i odczyt grupy 67 i 68 z przed urlopu (odczyt z VCDS). Dodatkowo mam lekko zapocone węże od IC więc nie wiem czy turbo nie zaczyna puszczać soków, choć z tego co mi się udało wyczytać to w grupie 75 poz. 3 jest procentowy poziom zapełnienia filtra co u mnie wynosi 32,66% więc jeszcze bez jakiejś tragedii ale może pomożecie. Zdjęcie węza od IC też wklejam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kuebk Zgłoś #904 Napisano 14 Sierpnia 2022 Sprawdź na postoju jak depniesz do końca (o ile masz limiter to powinno być 2500-3000rpm) jaką masz rożnice ciśnień. Następnie depnij mu w trasie 4bieg, do 4000rpm i sprawdź jaką masz rożnice ciśnień wtedy. Czujniki się zużywają więc po jakimś czasie odczyt różnicy ciśnienia może być przekłamany. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #905 Napisano 14 Sierpnia 2022 U mnie nie ma limitera na wolnych. W trasie nie depne mu do 4000 obrotów bo auto aktualnie jest w trybie awaryjnym i nie wkręca się wyżej jak 2800 obrotów. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kuebk Zgłoś #906 Napisano 14 Sierpnia 2022 No to na postoju zrób odczyt na 2500rpm, a w trakcie jazdy na tyle na ile się da. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #907 Napisano 14 Sierpnia 2022 @kuebk odczyty na postoju przy ok. 2500 obr/min. A to są odczyty w czasie jazdy. 1 bieg i obroty w zakresie 2200-2500. Najwyższe wartości przy obrotach 2500-2800. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kuebk Zgłoś #908 Napisano 14 Sierpnia 2022 Jak na postoju masz 150mbar różnicy ciśnień to DPF śmietnik. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #909 Napisano 14 Sierpnia 2022 Czyli do prania? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kuebk Zgłoś #910 Napisano 14 Sierpnia 2022 No to już Twoja decyzja co dalej, jak będziesz prał to niech Ci dadzą kwitek jakie było ciśnienie przed i po. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
defento_ Zgłoś #911 Napisano 8 Października 2025 W dniu 31.08.2010 o 21:16, MrZi napisał: Ironderek napisal: "Witam, od jakiegos czasu probuje uzyskac odpowiedz na pytanie gdzie i na ktorym kanale w VCDSie mozna odczytac zapelnienie filtra DPF w 2010 Skoda SuprB II 2.0TDI CR 170KM EDC17? Przeczytalem ten watek, jak i wiele innych, odwiedzilem rowniez strone ross-techa i dalej nie wiem jak to zrobic w tym aucie i jemu podobnych. Przedstawiony tu opis sprawdzenia i regeneracji DPFa odnosi sie chyba tylko do aut z EDC15/16 a co z tymi nowymi EDC17? Normalnie jak wchodze w VCDSa w 01-silnik, pozniej w 08-Meas.Blocks, nastepnie wybieram kanaly 070 i 075 mam tam jakies dziwne cyferki ktorych nie potrafie zinterpretowac. Normalnie powinno byc tam okreslone %zapelnienie filtra, a ja mam np. w kanale 070 dwie rubryki w ktorych wyswietla mi sie ciag liczb 00000001, a w kanale 075 trzy rubryki i nastepujace wartosci: -1 , -2, -1. Jesli te cyfry oznaczaja poziom zapelnienia filtr DPF to jak je zinterpretowac, a jesli nie to gdzie odczytac w VCDSie poziom zapelnienie DPFa w tym samochodzie i jemu podobnych? " Mam ten sam problem z interpretacja poziomu zapchania DPF, rozwiazales juz to? Moze ktos wstawic zdjecie jak to wyglada u niego i krotko opisac? I jeszcze jedno, piszecie ze autem trzeba jechac przy danych obrotach itp( tak tez pisze w intrukcji serwisowej) ale dzis bylem w ASO i widzialem jak robili czyszczenie DPF w Transporterze i auto stalo podpiete pod VASA. Obroty byly ok 1500 i proces trwal do zakonczenia. Swoją drogą — jak już człowiek poświęci trochę czasu i cierpliwości, to satysfakcja z rozwiązania takiego problemu jest podobna jak przy dobrej serii zakładów na https://mostbet.net.pl/ — trochę analizy, trochę ryzyka, ale za to konkretne efekty, jeśli się wie, gdzie szukać. Mam dokładnie ten sam dylemat, kiedyś próbowałem to rozgryźć na własną rękę i też miałem te dziwne wartości w blokach pomiarowych 070 i 075. W przypadku sterowników EDC17 dane dotyczące DPF są często przeniesione do grup „Advanced Measuring Values”, czyli do rozszerzonych parametrów. Warto tam poszukać pozycji typu „Soot Mass Calculated”, „Oil Ash Volume” albo „Particle Filter Load Coefficient”. Tam dopiero pokazuje się realna wartość w gramach lub procentach. Jeśli chodzi o regenerację — rzeczywiście, w niektórych autach można ją zrobić „na postoju”, jeśli VCDS pozwala na wymuszenie procesu. W ASO robią to przez VAS-a, który ma dokładnie przygotowaną procedurę z automatyczną kontrolą temperatur i obrotów. VCDS też to potrafi, ale zależy od wersji oprogramowania i silnika. Najlepiej sprawdzić, czy w zakładce „Basic Settings” (grupa 100 lub okolice, zależnie od modelu) masz opcję „Regeneration of particulate filter while stationary”. Jeśli tak — można to spokojnie wykonać przy podniesionych obrotach, jak w ASO. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach