Skocz do zawartości
sipowitz

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ma. Jak zajrzysz do instrukcji obslugi to znajdziesz dokladnie taka sama instrukcje poradzenia sobie z tym "problemem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, ostatnio niestety faktycznie dusiłem go tylko po mieście. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09f811ae0c47d734357000a0cafc473a.jpg

Jakies wgniecione na plecionce....

 

043f0af2d529bb3375a25bae0730d67b.jpg

Podobno za krotka te wejscie do turbo - i jakies nierowne....

500250fab42f320d4ee94acf64ca7728.jpg

Obudowa filta - oslona nie pasuje za cholere....

A poza tym jakies dwa wejscia sa na tym nowym.. A w moim jedno. Mechanik jakos to nazwal... Cos z cisnieniem. Podobno totalna porazka.....

Mojego nie mam zdjec bo nie wymontowalem w koncu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej wyciąć i wyłączyć programowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz mam nowy egr.... A poza tym ja praktycznie non stop po reichu bujam... A tam sprawdzaja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy wymieniłem dpf na nowy i nie wiem jak go teraz zresetować w komputerze do nowych wartości vcdsem pomoże ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosz pisali chlopaki ze nie trzeba nic robić.

A nowy jak rozumiec ? 8 koła wywaliles w aso ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pasuje skasowac zapelnienie w ECU. Dobrze tez jest wymienic czujnik roznicy cisnien ktory tez z biegiem czasu sie zuzywa i zaczyna pokazywac wartosci mijajace sie z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kasuje to zapełnienie w ecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurovat.info.pl - tam powedrowal moj dpf do regeneracji. Bardzo ich chwalą. Podobno moj ma odzyskac ponad 90 % fabrycznych wlasciwosci. Koszt 500 zl netto. Ciekawe....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regenerowałem w Eurovacie, przez jakiś czas byłem zadowolony. Potem jednak zmieniłem zdanie, bo miałem wrażenie, że dpf znów często się wypala. Druga sprawa to dostałem też dokument potwierdzający regenerację nie do końca wypełniony, o ile dobrze pamiętam to nie zmierzono przepływu powietrza przed i po regeneracji. Po trzecie sprawdzajcie dokładnie czy dobrze pospawany, u mnie nie pospawali na długości około 2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyslalem...:/ kurier mi nie dojechal.... Kolego teraz juz mam mieszane uczucia czy im wyslac..... Czy jednak do firmy gdzie robia zamienniki.... I tam wsadza inny srodek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu się pozbyłem chwasta. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, napisałem co ja o tym myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wyslalem...:/ kurier mi nie dojechal.... Kolego teraz juz mam mieszane uczucia czy im wyslac..... Czy jednak do firmy gdzie robia zamienniki.... I tam wsadza inny srodek...

 

Na JMJ, swiat sie nie konczy sprobuj w np tutaj: http://kalinski.pl/ - ceny wyzsze, przynajmniej na zdjeciu te filtry wygladaja na duzo lepiej wykonane niz od JMJ. Zaproponowali mi zrobienie filtra na wzor mojego, wiec moze w ta strone moglbys sprobowac podzialac.

 

Ja w końcu się pozbyłem chwasta. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, napisałem co ja o tym myślę.

 

Ja po tym wszystkim co sie najebalem tez sie zaczalem zastanawiac czy nie lepiej by go bylo wywalic w pizdu i miec swiety spokoj. Z drugiej jednak strony chcialbym zeby to auta jezdzilo tak jak ktos je wymyslil i zbudowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak masz zamiar w przeciągu kilku lat sprzedać to lepiej wydać raz i mieć spokój. A potem niech martwi się następny właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce miec dpf. Jezdze duzo po Niemczech, prawie codziennie. Tam bardzo czesto sprawdzaja. Zobaczycie ze przyjda ich kontrole do nas. Od razu laweta gdy wykryja brak dpf. I podobno wysoki mandat.

Dzieki kolego, jutro obadam Kaminskich :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przyjdą te metody to połowa taboru autobusowego nie przejdzie badania.Tak samo stare samochody poniżej 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak przyjdą te metody to połowa taboru autobusowego nie przejdzie badania.Tak samo stare samochody poniżej 2006.

 

Czemu akurat takie kryteria zalozyles, osobowki ponizej 2006?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Passaty miały wprowadzonego dpfa w 2005 o ile dobrze przeczytałem lub według norm euro. Euro 4 spełniają pojazdy produkowane od 2005 roku.

 

https://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/sondy-lambda/podstawowa-wiedza-o-spalinach/normy-euro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności