Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

tak po prostu w pełnych fis'ach jest - komunikat pojawia się na chwilę i później znika ;)

ewentualnie, jeśli masz zegary z menu(aby wejść do menu, trzeba przytrzymać chwile przycisk góra lub dół na manetce), to po wejściu w "car status" będziesz miał info o rezerwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne, bo wczesniej mialem zegary z pelbym fisem o nr 3b0920845 i tam rezerwa sie zapalala i nie gasla dotad az sie niezatankowalo. Po zmianie zegarow na 3b0920847 dzieje sie tak jak pisalem wyzej. Dziwne bo nawet na pierwszej stronie mozemy przeczytac ze pomaranczowe komunikaty nie znikaja z komputera dopoki nie naprawi sie usterki lub zatankuje.

 

Jesli tez tak macie to ok myslalem ze ja mam cos zepsute :) chociaz bardzo slabe to rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczesniej mialem zegary z pelbym fisem o nr 3b0920845 i tam rezerwa sie zapalala i nie gasla dotad az sie niezatankowalo. Po zmianie zegarow na 3b0920847 dzieje sie tak jak pisalem wyzej. Dziwne bo nawet na pierwszej stronie mozemy przeczytac ze pomaranczowe komunikaty nie znikaja z komputera dopoki nie naprawi sie usterki lub zatankuje.

Liczniki 845 i 846 miały rezerwę do zatankowania,natomiast od 847 już tylko zaświeca się na chwilę i po każdym włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wszystko ok.

 

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak po prostu w pełnych fis'ach jest - komunikat pojawia się na chwilę i później znika
No wlasnie, beznadziejne rozwiazanie. Przy polowie FISa nie bylo z tym takich niedogodnosci.
ewentualnie, jeśli masz zegary z menu(aby wejść do menu, trzeba przytrzymać chwile przycisk góra lub dół na manetce), to po wejściu w "car status" będziesz miał info o rezerwie
Pierwszy raz czytam o tym.

Pokaz jakies zdjecia jak to ma wygladac.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dziwne bo nawet na pierwszej stronie mozemy przeczytac ze pomaranczowe komunikaty nie znikaja z komputera dopoki nie naprawi sie usterki lub zatankuje.
Mi przy pelnym FISie informacja o klockach po chwili znika (symbol na zolto czy tam pomaranczowo ;) ), i informacja o minionym przegladzie tez (na czerowono).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]

Pierwszy raz czytam o tym.

Pokaz jakies zdjecia jak to ma wygladac.

A np: tak DSC_0028.jpg

Sory za jakość zdjęć.

DSC_0029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie mi o co chodzi w tym menu n a fis załaczanym z manetki wycieraczek i tez mam tam 4 opcje jak załaczy tak jak na zdjeciu kolego riccardoa i interesuje mnie ta opcja Status O.K. o co z tym chodzi co tam dokladnie wyswietla pod tym haslem, moze uledz to zmianie czy zawsze tam wyswietla ten napis...

 

Jesli to jest zmienne to co tam jeszcze moze np wyswietlac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie, jeśli masz zegary z menu(aby wejść do menu, trzeba przytrzymać chwile przycisk góra lub dół na manetce), to po wejściu w "car status" będziesz miał info o rezerwie
Faktycznie dziala ;)

Najlepsza opcja to mozliwosc calkowitego wylaczenia FISa. Bardzo przydatne dla mnie w trasie, gdyz nie rozpraszam sie co chwila zerkajac na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a powiedzcie mi o co chodzi w tym menu n a fis załaczanym z manetki wycieraczek i tez mam tam 4 opcje jak załaczy tak jak na zdjeciu kolego riccardoa i interesuje mnie ta opcja Status O.K. o co z tym chodzi co tam dokladnie wyswietla pod tym haslem, moze uledz to zmianie czy zawsze tam wyswietla ten napis...

 

Jesli to jest zmienne to co tam jeszcze moze np wyswietlac ??

 

 

Np. Brak płynu do spryskiwaczy, cienkie klocki hamulcowe, otwarte drzwi, zaciągnięty ręczny itp itp.

 

Wypsikaj płyn i się pojawi komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegos czasu przy wlaczaniu zaplonu, dolatuje z kompa jedno (nie trzy) pikniecie. gasna kontrolki i odpalam auto i jest ok. zadna kontrolka mi sie nie swieci ani nie mruga na zolto ani na czerwono, oczywiscie wszystko gasnie do momentu odpalenia auta, tak jak powinno byc. wszystkie drzwi zamkniete, klapa i maska rowniez. plyny ok, akumulator jest spoko bo mierzylem wartosci. o co tutaj chodzi, moze ktos mial podobna przypadlosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, od jakiegos czasu przy wlaczaniu zaplonu, dolatuje z kompa jedno (nie trzy) pikniecie. gasna kontrolki i odpalam auto i jest ok. zadna kontrolka mi sie nie swieci ani nie mruga na zolto ani na czerwono, oczywiscie wszystko gasnie do momentu odpalenia auta, tak jak powinno byc. wszystkie drzwi zamkniete, klapa i maska rowniez. plyny ok, akumulator jest spoko bo mierzylem wartosci. o co tutaj chodzi, moze ktos mial podobna przypadlosc?

 

Interfejs diagnostyczny prawdę powie.

Duży FIS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj podczas jazdy, dość dynamicznego startowania pokazał się napis "Mater Atelier" wraz z nim trzy sygnały i mrugajaca kontrolka od podgrzewania świec.

Ktoś wie o co chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze ktoś co z tym zrobićIMG_20140721_064757.jpg pojawia się to po wciśnięciu guzika na prawej manetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie moze ktoś co z tym zrobić[ATTACH=CONFIG]121463[/ATTACH] pojawia się to po wciśnięciu guzika na prawej manetce.

To znaczy co chcesz z tym zrobić,to jest menu MFA.Patrz posty od 386.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu jakoś niemoge nic z tym zrobic.wczesniej wyswietlały się opcje wejścia np. W car status a teraz jest tylko ten komunikat i po naciskaniu przycisków na prawej manetce zmienia sie tylko kolorystyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysiu jakoś niemoge nic z tym zrobic.wczesniej wyswietlały się opcje wejścia np. W car status a teraz jest tylko ten komunikat i po naciskaniu przycisków na prawej manetce zmienia sie tylko kolorystyka

 

IMG_20140724_125648.jpg wczesniej wyglądało to tak.a teraz po nacisnieciu przycisku w dól na manetce znika czerwone podswietlenie a po drugim nacisnieciu napis zaczyna miagac i pojawia sie strzałka w prawym dolnym rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjsc z tego menu możesz? Czy cały czas fis jest w opcjach menu mfa i nie można z tego wyjsc, ani nic przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interfejs diagnostyczny prawdę powie.

Duży FIS ?

nie, maly. generalnie samo zniknelo wszystko i jest juz po staremu jak fabryka przykazała, ale co to bylo... pojecia nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po włączeniu zapłonu bieżący przebieg znika i pojawia się napis FALSE. Spotkał się*ktoś z czymś takim ? Nigdzie nie mogę nic znaleźć*na ten temat.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie grzebał Ci Vagiem albo Vasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności