Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to nie FALSE tylko FAIL się wyświetla, pomyliłem się pisząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje samemu zobaczyć co jest z tym czujnikiem bo ja mechaniką nie wierze, u mnie było bardzo podobnie po wymianie łożyska ale podokręcałem śruby podpiąłem auto pod vag i tera wszystko ok. Z Tego co czytałem jeśli coś nie tak jest z ABS to powyżej 40 km/h zapala się kontrolki

 

Miałem sytuację identyczną. w moim przypadku trzeba było wymienić czujnik na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rano gdy odpaliłem auto i wyjeżdżałem z garażu auto zgasło i pojawił się komunikat STOP! OLDRUCK MOTOR AUS! BETRIEBSANLEITUNG. Sprawdziłem po chwili olej i było ok, dodam że olej był wymieniany nie dawno ( olej Motul specific 5w40) i od wymiany jest przejechane jakieś 1000km( porucz oleju robiony był też rozrząd ). Po sprawdzeniu oleju odpaliłem auto i komunikat już się nie pokazał. Wie może ktoś czemu ten komunikat się wyświetlił ? Czy może być to spowodowane tym że jest trochę za dużo oleju? Na bagnecie mam około 3mm powyżej kropkowanego wskaźnika tuż przed górnym załamaniem bagnetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 kombi. Problem z jakim się zwracam dotyczy dziwnego "komunikatu" komputera. Otóż zamiast jak zwykle pokazywać spalanie wyświetla się czas tj dokładnie: "55 h 48 min" czas rośnie a nie upływa ;) poza tym w prawym górnym rogu wyświetla się 2. Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na manetce od wycieraczek na jej końcu powinieneś mieć przełącznik góra dół, przełączasz pomiędzy wskazaniami komputera, a od jej spodu przycisk, krótkie naciśnięcie przełącza między "programami", przytrzymanie zeruje dany "program"..

Komputer ma dwa "programy".

1. Chwilowy - czyli dane z aktualnej jazdy (czas, odległość, srednie spalanie, srednia prędkość) kasuje się automatycznie po 1 godzinie przerwy w jeździe bodaj.

2. Narastający - te same dane ale nie kasuje się automatycznie - i to właśnie jest twoja dwójka i czas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pewnie córka coś grzebała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wyswietla cos takiego einstellungen nur bei stehendem fahrzeug cos takiego mi sie czasem wyswietla co to jest dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu mam problem powlonczeniu świateł zaczyna mrugac mi kontrolka od ESP dodam ze wczesniej mrugala caly czas wymienilem przeplywke i zaczelo mrugac tylko po wlonczeniu swiatel ,czy jest jakis przekaznik czy cos takiego od swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy kontrola zapiętych pasów jest we wszystkich modelach B5 FL? Ja mam swojego z stycznia 2004 i u mnie nie uświadczam palącej się tej kontrolki gdy nie zapnę pasów jako kierowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy kontrola zapiętych pasów jest we wszystkich modelach B5 FL? Ja mam swojego z stycznia 2004 i u mnie nie uświadczam palącej się tej kontrolki gdy nie zapnę pasów jako kierowca.

 

Możesz mieć zmienione kodowanie licznika i kontrolki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mieć zmienione kodowanie licznika i kontrolki nie będzie.

 

Co to znaczy bo nie jestem w temacie? Czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mieć zmienione kodowanie licznika i kontrolki nie będzie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co to znaczy bo nie jestem w temacie? Czy można coś z tym zrobić?

 

Jakbyś chciał,mieć sygnał dźwiękowy i info na FIS,to oprócz przekodowania licznika musiałbyś wymienić zaginięcia pasa na taką, która posiada mikrostyk i pociągnąć przewody do licznika.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samym kodowaniem,nie załatwi,aby ta kontrolka informowała go o nie zapiętym pasie,a tylko przez chwilę będzie przypominać o zapięciu pasa.

 

To w B5 jest opcja taka, że jak nie zapnę pasa to kontrolka będzie się palić ciągle? Bo aktualnie mam ustawione kodowanie licznika tak, że świeci mi przez ~6 sekund od włączenia zapłonu i gaśnie - niezależnie od zapięcia pasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w B5 jest opcja taka, że jak nie zapnę pasa to kontrolka będzie się palić ciągle? Bo aktualnie mam ustawione kodowanie licznika tak, że świeci mi przez ~6 sekund od włączenia zapłonu i gaśnie - niezależnie od zapięcia pasa.

Viperek sobie montował jest u niego w temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/111203-TDI-Bia%C5%82y-Variat-by-vipereeek-Nawiewy-i-Lampka-W8. Na rynek USA było to w serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Viperek sobie montował jest u niego w temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/11...wy-i-Lampka-W8. Na rynek USA było to w serii.

 

Aaa no to nadal nie jest to takie rozwiązanie jak np. w B6 - póki nie zapniesz to będzie piszczeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał,mieć sygnał dźwiękowy i info na FIS,to oprócz przekodowania licznika musiałbyś wymienić zaginięcia pasa na taką, która posiada mikrostyk i pociągnąć przewody do licznika.

Dzięki za info. Jutro będę u elektryka to poproszę go by przy okazji ustawił chociaż na te kilka sekund świecenie (moja żona czasem nie zapina jak jedzie krótki odcinek może coś jej to da do myślenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz tak z ciekawości zrobić zdjęcie tej ikonki i wstawić ją tu?

 

W moim temacie o aucie jest zdjęcie - link do tematu w podpisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie w sensie gdzie włączyć sygnalizację pasów, mam VCDS lite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dokładnie w sensie gdzie włączyć sygnalizację pasów, mam VCDS lite?

 

Grupa 17 instrumenty zmienić kodowanie wystarczy :)

 

 

Ja mam w B5 taki mod :)

 

Działanie kontrolki pasów zmienia sie poprzez Software Coding. Podłaczasz Vaga i wchodzisz w "17 Instruments" i tam zmieniasz na wyposażenie (pierwsze dwie cyfry). Np. 05125. Pierwsze dwie to suma kodów cyfrowych wyposażenia dodatkowego:

01-zużycie klocków hamulcowych

02-kontrolka pasów bezpiecz.

03-kontrolka płynu spryskiwacza

16-nawigacja

Należy dodać poszczególne cyfy i taki kod wpisać.

Następnę trzy cyfry to oznaczenia wersji językowej komputera(licznik wyswietla w np. milach) oraz typ silnika(benzyna lub disel) oraz liczbę cylindrów.

I tak n 05125 oznacza ze uaktywniono wskaźnik zuźycia klocków oraz wskaźnik płynu spryskiwacza (01+04=05).

Edytowane przez vwtdi90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wskaźnik płynu spryskiwaczy ma każdy B5 FL w sensie jakiś czujnik w zbiorniczku do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności