Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

W fl-u działa to bez zarzutu, u siebie nie mogłem jednak włączyć bo mój jest przedliftowy:(

 

A tego to nie wiedziałem, a potrzebuje połączyć się z licznikiem gdyż chce włączyć świecące wskazówki zegarów w liczniku po zapłonie... Dzięki i pozdrawiam...

myślisz kolego, że tym dosowym programem dało by radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem do tego VAG Commander 1.4 China.

Działa rewelacyjnie.

 

Że by było śmiesznie, robię to wszystko w liczniku od Passata B5 zamontowanym w Leonie1.

20121114067.jpg

20121122083.jpg

Edytowane przez robak26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może już kiedyś ktoś próbował włączyć świecące poszczególne elementy licznika... i czy to działa i nie wpływa w żaden sposób na działanie licznika. Dziękuje za podpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam

 

W jakim liczniku?

 

---------- Dodano o 22:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:10 ----------

 

Ja użyłem do tego VAG Commander 1.4 China.

Działa rewelacyjnie.

 

Że by było śmiesznie, robię to wszystko w liczniku od Passata B5 zamontowanym w Leonie1.

[ATTACH=CONFIG]92819[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]92820[/ATTACH]

Licznik przed liftem?Widziałeś z którego roku jest jego pasat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,nie pomyślałem o tym.

Musi być immo3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim liczniku?

No właśnie pytałem o licznik przedliftowy, konkretnie immo 2, może kolega ma sposób na włączenie przez ten dosowy program;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosiek wiem ze jestes znawca temtu takze moze Ty mi jakos pomozesz :) Mam Licznik od Superb 1 po facelifitngu z konca produkcji 2007 pelny fis i biale podswietlenie( 3U0 920 942 D wer.UK ) no i mi sie zachcialo upchnac do b5 no,ale mam problem jak z tego dziadostwa odczytac eeprom i pin!! Licznik podpiety na stole pod zwyklego vag-a na lini K normalnie sie czyta rozne testy itp. ale jak juz podepne vag commandera1.4 to tylko idzie identyfikacja a eepromu juz nie chce zczytac i wywala "trying different..." A moze taki licznik da rade zczytac vag Tacho? Malo tego znalazlem sobie na jakims slowackim forum eeprom od europejskiej wersji i po wyedytowaniu go widze ze epromy od superb po lifcie sa zupelnie inne niz w b5 i superb przed liftem.a moze zrobic wylut eeproma i go w programator tylko czy ktos mi z tego wygeneruje pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy jest ten licznik? VDO? moze program po prostu ma problem bo masz jakis nie vdo licznik?

jak bedziesz mial eeprom bez znzczenia czy przez vag tacho czy iny program czy tez z programatora to fachowiec spokojnie odczyta pin z eepromu.

aczkolwiek nie wiem czy superb po lifcie nie mial jakis CAN-owskich ulepszen....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosiek wiem ze jestes znawca temtu

 

Nie przesadzaj

 

 

a moze zrobic wylut eeproma i go w programator tylko czy ktos mi z tego wygeneruje pin?

 

Jak nie chcesz inwestować w nowe kable, to jest to najprostszy sposób odczytania zawartości pamięci.

Poza tym, do czego Ci PIN? Myślę że w tym roczniku jest tak samo jak w pasacie 3C. Immo nie ma nic wspólnego z licznikiem. Jak chcesz wsadzić do B5, to wyłącz immo w sterowniku silnika i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj

 

 

 

 

Jak nie chcesz inwestować w nowe kable, to jest to najprostszy sposób odczytania zawartości pamięci.

Poza tym, do czego Ci PIN? Myślę że w tym roczniku jest tak samo jak w pasacie 3C. Immo nie ma nic wspólnego z licznikiem. Jak chcesz wsadzić do B5, to wyłącz immo w sterowniku silnika i po sprawie.

 

dla testow moge faktycznie wylaczyc immo w sterowniku :) tylko jak zrobic korekcje licznika do stanu faktycznego jaki mam?? raczej pin licznika jest bo na slowackim forum ktos generowal ale ja tego jezyka nie za bardzo kumam:( generalnie licznik wewnatrz wyglada jak od passata b5 dla zainteresowanych moge podeslac wsad

 

---------- Dodano o 20:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:12 ----------

 

Licznik VDO podobno CRYPTO 2007 czy cos takiego i gdzies wyczytalem ze NYO4 robi to ale wersja testowa

Edytowane przez sashxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że w tym roczniku jest tak samo jak w pasacie 3C

raczej nie. passat 3c to jest ewenement pod wzgledem pinu i immo. na podobnej zasadzie jest immo w nowych audi.

w superbie na 99% immo i pin siedza w liczniku.

ponaddto jest to zadko spotykany zabieg aby podaczs FL zmieniano sposob rozwiazania immo bo jest przy tym troche roboty i kosztow.

tak na marginesie - chesz ten licznik wasdzic do swojego 3b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nie. passat 3c to jest ewenement pod wzgledem pinu i immo. na podobnej zasadzie jest immo w nowych audi.

w superbie na 99% immo i pin siedza w liczniku.

ponaddto jest to zadko spotykany zabieg aby podaczs FL zmieniano sposob rozwiazania immo bo jest przy tym troche roboty i kosztow.

tak na marginesie - chesz ten licznik wasdzic do swojego 3b?

 

tak:) ale co z tego wyjdzie to nie mam pojecia:) w sobote biore sie za montaz:) jak nie uda mi sie wyciagnac z eepromu pinu to wylacze go dla testow w ecu:) tak na marginesie to po podpieciu na stole w kodowaniu normalnie moge wlaczyc sobie info o przepalonej zarowce:) no i np. brak ikony na liczniku tempomatu a jest za to swiatla mijania :) ciekawe co sie wyswietli jak wlacze mu na manetce tempomat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie z tego co wiem do korekcji przebiegu w passacie b5 1998 rok o takim numerze licznika 3b1 919 880 C potrzebuje kabel Interfejs VAGTachoUSB 3.01 + Opel Immo Reader plus program do tego ?

 

bawiłem się dziś programem VCDS litle, plus kabel viaken kkl interface, i znalazłem w instruments w adaptacji możliwwość zmiany przebiegu, ale tylko o 100 km z tego co pisze po angielsku... ?

i naprawde za pomocą tego programu i tego kabelka nie da się zmienić o więcej ? zamieszczam screena przebiegu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa ciekawostki licznikowe a nie porady nt cofania przebiegu!!!!!

a odpowiedzia na Twoje pytanie jest NIE - nie da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajduje adresy czyta tego hexa bo jeszcze zero doczynienia z tym miałem:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie wiem czy w dobrym wątku zadaję pytanie ale do rzeczy.

Mianowicie chodzi mi o to jak zmienić i gdzie ażeby wskazania w vag.ilość paliwa pokazywane były zgodnie ze stanem faktycznym.

W zbiorniku miałem około (5l)w/g wskazań vag,zatankowałem pod korek (60l) podpiąłem vaga i wskazanie było 60l,a chyba powinno być 65l.

Czy jest możliwość korekty tych wskazań?

Pozdrawiam

 

17 --> 10 --> kanał 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę zamieścić nowego tematu więc może tu mi pomożecie.

Passat jak w opisie.

Od jakiegoś czasu kasuje mi się przebieg dzienny w liczniku.

Dokładnie chodzi o przebieg, czas jazdy, średnie spalanie itp to co się kasuje manetką prawą.

Kiedyś zapamiętywał się przebieg dzienny 1 i przebieg ze spalaniem 2 , który sam musiałem skasować długodystansowy.

Nie wiem co może być przyczyną.

Może mieć wpływ podłączenie radia sony nie seryjnego?

Przepraszam jeśli zamieszałem w temacie.

Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zagadka!

Podpowiedzcie mi, co może być powodem takiej sytuacji.

Oddałem wczoraj samochód do zaprzyjaźnionego mechanika, na wymianę oleju i kompletu filtrów (oleju, powietrza, paliwa i przeciwpyłkowego). Samochód odebrałem wieczorem i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem dziwne wyświetlanie się danych na liczniku kilometrów.

Jak auto stoi, to standardowo wyświetla się ogólny przebieg w km, a poniżej przebieg dzienny (kasowalny) - foto 1.

Wystarczy jednak, że tylko wrzucę bieg i ruszę, to w miejsce przebiegu ogólnego wskakuje wyświetlanie prędkości w milach, zmieniająca się wraz ze zmianą tempa jazdy - foto 2.

Nigdy wcześniej tego nie było! Był normalny przebieg ogólny i dzienny jak na pierwszej fotce.

Wróciłem do mechanika i dowiedziałem się, że akumulator nie był odpinany, a on niczym się nie "bawił”, co mogłoby zmienić ustawienia.

Dodam również, że próby zmiany i resetów na FISie i liczniku dziennym nic nie dały. Auto jest kupione w DE, więc to nie Angol - to tak uprzedzając ewentualne pytania.

Krótko mówiąc: co i jak zrobić, by pozbyć się prędkości w milach i wrócić do ciągłego wyświetlania przebiegu???

Z góry dziękuję.

 

12122012874.jpg

 

12122012873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szybciutko zgrał wsad i go zapisał na wypadek wgrywania drugiego.

Może będzie trzeba szukać wsadu i wtedy przepiszesz sobie dane immo itp.

W razie czego to mam wsad EU od Paska 2.0 TDi 140kM. z 2006.

Może pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj mechanika czy sie podpinal pod auto i jesli tak to jakim kablem. made in china czy ori ross tech.

chinskie kable i inne klony ross techa potrafia duuuzo namieszac.

wsad watpie zeby byl uszkodzony. zreszta w b6 immo nie siedzi w zegarach (jak nie masz wiedzy robak26 to nie pisz glupot bo w taki sposob rodzi sie zamieszanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

zacznij od odłączenia ACU na 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności