Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem już drugi raz termostat

 

Kolego a na jaki wymieniłeś termostat bo termostat termostatowi nie równy.

 

bulgotanie ze strony centralki dochodzi czy jest ona nie odpowietrzona.stało się to po wymianie płynu.

 

Może być układ zapowietrzony.

 

Nie mam diesla ale te 60 st podczas jazdy 60k/h to trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60 st podczas jazdy 60k/h to trochę za mało.

 

napewno za malo,umnie w miescie drogowcy nie daja rady i po miescie jezdze 40 max 50 jak sypie i po 6-7km mam 90 stopni

 

termostat termostatowi nie równy.

 

to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś temperatura minus 3 do 5 stpni i już jest temperatura 80.A termostat kosztował 40 zł. mechanik mi wstawił chyba Wahlera. ale do końca nie jestem przekonany może uklad zapowietrzony centralka mozna ją odpowietrzyć? nie mam już pomyslów przydałby się jakiś dobry mechanik który to rozwiąże.Moze dacie namiary na termostat który jest w100% sprawny jakiś link na allegro.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze dacie namiary na termostat który jest w100% sprawny

ASO-ok 100zł i problem z głowy na parę lat.

I co to jest centralka w układzie chłodzenia?

A odpowietrzyć powinien się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!! kto wie gdzie jest umieszczony termostat i ile może kosztować do b5 bg3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi czy sedan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś temperatura minus 3 do 5 stpni i już jest temperatura 80.A termostat kosztował 40 zł. mechanik mi wstawił chyba Wahlera. ale do końca nie jestem przekonany może uklad zapowietrzony centralka mozna ją odpowietrzyć? nie mam już pomyslów przydałby się jakiś dobry mechanik który to rozwiąże.Moze dacie namiary na termostat który jest w100% sprawny jakiś link na allegro.pozdrawiam.

I po co te dywagacje. Sprawdziles czy termostat nie puszcza za wczesnie? Od tego sie zaczyna. 30 sekund roboty i juz jedna rzecz moze byc wyeliminowana.

Kombi czy sedan ?
A jaka to roznica? Silnika z tylu nie ma a przody te same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p
witam Kolego ten wentylator kreci sie tak samo mocno gdy jest zimny i cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Kolego ten wentylator kreci sie tak samo mocno gdy jest zimny i cieply
Czyli czujesz ped wiatru jaki daje? Mowimy ciagle o duzym wentylatorze po stronie kierowcy, ktory jest napedzany od silnika? Jesli tak, to wiskoza ci sie zaciela. Ja bym tak zostawil, bo az tak duzego znaczenia na ogrzewanie silnika nie bedzie mialo. Minimalnie dluzej ci sie bedzie nagrzewal, bo bedzie schladzal tez blok silnika czesciowo. Jesli termostat sprawny to w chlodnicy nic nie schlodzi. Gorzej gdyby lekko chodzil i nie nabieral predkosci (w zimie nie musi), wtedy wymiana obowiazkowa - bo w lecie grozi przegrzaniem silnika. Wiskoze wymienia sie tak samo jak rozrzad, czyli trzeba przod zrzucac. Zamiennik od ok 150zl. Mi robil to mechanik przy okazji wymiany rozrzadu. Opis jak to samemu zrobic jest na forum.

 

---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

 

gdzie jest umieszczony termostat i ile może kosztować do b5 bg3
Pod maska przy silniku. Cene w sklepie sie sprawdza. ALbo sie czyta forum dokladniej i glupich pytan sie nie zadaje. Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ped
Kolego dzieki puki co to jestem narazie spokojny ze nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy to normalne ze autko passat 1,9 tdi AVF ma temperature 90 stopni płyn w zbiorniczku jest zimny a ogrzewanie działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla tych wprawnych i wygimnastykowanych ;)

Ale chyba przod juz trzeba przy wymianie lozyska od wiskozy ;). Przynajmniej tak pamietam z lektury na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 sekund roboty może i tak ale nie wiem jak podpowiedz jak mam to zrobić zeby sprawdzic termostat.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Propo obrotów wiatraka. Mój tak się kręci to normalne zjawisko?
Postaw go w cieplym miejscu, niech rozgrzany pochodzi kilkanascie minut i wtedy sprawdz.
30 sekund roboty może i tak ale nie wiem jak podpowiedz jak mam to zrobić zeby sprawdzic termostat.Pozdro.
Kolego przeczytaj caly temat i jemu pokrewne. Informacje w nich sa pisane po to zeby z nich korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie otóż pare dni temu zakupiłem B5 Fl ze 100 konnym silnikiem diesla. Zauważyłem wczoraj (podpowiem tylko ,ze jest zima i mróz -9) ze podczas jazdy tempetarura trzyma sie 90 stopni ... jak tylko stoje w korku lub na postoju przy włączonym ogrzewaniu laska we wskaźniku spada do około połowy 50 stopni kiedy wyłącze ogrzewanie zaczynba sie podnosic w strone 90 ale powoli kiedy tylko znow rusze i zaczne jechac temperatura znowu dochodzi do 90 i tak sie podczas jazdy trzyma ... ogrzewanie chyba jest aczkolwiek zauwazyłem ze chyba w nogi mi nie wieje po nastawieniu ... nioby ogrzewanie jest ale ta strzałka od temperatury mnie niepokoi co to panowie mooze byc ?podczas jazdy 90 stopni a w postoju przy włączonym ogrzewaniu oczywiscie spada do okolo 50 (połowy miedzy 1 kreska a 90 ) ?? Prosze o wsparcie bede z góry wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdze tego w ten sposob. Nie mam cieplego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deebo, zrób to co w tym wątku ciągle się przeplata. Zmień termostat. U mnie czy jadę, czy stoję - a na pewno grzeję - wskazówka ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności