Skocz do zawartości
focusgr

[B5] FMIC montaż - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamawiaj takich gratów jak traksio. Owszem część się nada, ale od strony kierowcy to jego układ jest beznadziejny. Wystarczy tam dać kolanko za IC 45 stopni silikonowe + rurę 90 stopni 60cm + złączka silikonowa + kawałeczek rurki i na oryginalny wąż. Jak zrobisz jego metodą to będziesz się mordował z ominięciem halogenu i założeniem kratki. Z obu stron IC zacznij od kolanek silikonowych 45 stopni.

 

Napisz do mnie na gg 1157169 to Ci dokładnie powiem co kupić bo kilka tyg wstecz zakładałem FMIC i wszystko złożyłem ideał bez żadnych podcinań.

Najpierw zamówiłem to co traksio ale ta metoda jak się sprawdza od sgrony pasażera, tak od kierowcy kompletnie Ci to nie zagra.

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z kolegą nex, została jeszcze jedna kwesti ado wyjaśnienia czy zestaw FMIC do passat B5fl będzie podchodził tak samo do B5 przed liftem??? Czy są jakieś zmiany w tej kwestii pod maską? Może ktoś odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uspawalem se z normalnej aluminiowanej stali i dalem w proszek,troche bylo ciecia spaawania,ale ogolnie jestem zadowolony,montaz demontaz bez problemowo,dodatkowo jest dospaawalem uszy na obu rurkach i sa przykrecone do pasa przedniego

 

DSC_07522.jpg

DSC_0752.jpg

 

czkeam az odbiore z malowania proszkowego i na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aluminiowanej stali

moim zdaniem będzie rdzewieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze pamietac ze wczesniejsze modele mialy chlodniczke dodatkowa po lewej stronie :D i zadne rozwiazanie nei bedziue pasowac :D trzeba samemu dopasowywac kolanka i rurki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze pamietac ze wczesniejsze modele mialy chlodniczke dodatkowa po lewej stronie i zadne rozwiazanie nei bedziue pasowac trzeba samemu dopasowywac kolanka i rurki

 

dokladnie do lipca 2002 chyba byla chlodniczka paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem będzie rdzewieć

 

po malowaniu proszkowym tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po malowaniu proszkowym tez?

od środka raczej nie pomalujesz i tam może rdzewieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od środka to raczej będzie tam tłusto więc nie powinno być problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4 bez klimy, intercooler Vel Satis 3.0 dci, chłodnica cieczy toledo 1 afn. Wchodzi idealnie między podłożnice a chłodnicę cieczy. Zero cięcia belki czy zderzaka. Wyjścia 60mm. Foto jeszcze bez orurowania:

 

20091009074.jpg

20091009077.jpg

 

Z rurkami:

 

53678540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B4 bez klimy, intercooler Vel Satis 3.0 dci, chłodnica cieczy toledo 1 afn. Wchodzi idealnie między podłożnice a chłodnicę cieczy. Zero cięcia belki czy zderzaka. Wyjścia 60mm. Foto jeszcze bez orurowania:

 

 

 

 

Z rurkami:

 

 

no to ładny lag musi być na tym ic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze pamietac ze wczesniejsze modele mialy chlodniczke dodatkowa po lewej stronie i zadne rozwiazanie nei bedziue pasowac trzeba samemu dopasowywac kolanka i rurki

 

Rozebrałem wczoraj przód w swoim autku, żeby przyjeć się dokładniej tej chłodnicy paliwa i sądzę ,że to ,że ona się tam znajduje raczej nic nie zmienia. Orurowanie i tak idzie pod nią tak jak to widać na fotkach z 75 postu w tym temacie, a nawet gdyby miało iść wyżej czyli przed nią to jest tam "sporo" miejsca 7 cm.

Myśle więc że, orurowanie zastosowane w passacie po lifcie będzie pasować tak samo i w B5.

Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi zanim zamówie graty i przekonam się na własnej skórze?

 

PS: jaka średnica końcówek do Turbo BRD jest mi potrzebna? bo turbo jeszcze nie odebrałem i nie mogę sam zmierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: jaka średnica końcówek do Turbo BRD jest mi potrzebna? bo turbo jeszcze nie odebrałem i nie mogę sam zmierzyć?

na brd na wyjsciu na icka jest 41.5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, zamontowałem sobie fmic, wszystkie rury sa nowe, nie ma egr itp, caly dolot jest nowy, i mam problem, a mianowicie, strasznie mi świszczy turbo(tak ma być czy nie ? ), mam przelot, ale swiszczy bardziej niz przed montarzem fimc, ma moc, nie kopci, i moje pytanie brzmi czy to wina nieszczelnosci, jakiegoś wężyka, który mógł sie odpiąć ( choć sprawdzałem), i czy dobrze zrobiłem nasuwając na turbo silikon? złapałem to na złaczke, sprzedawca twierdzi ze ma tak być, ale ja pytam dla pewnosci, jakieś ew sugestie co sprawdzić, co dokupić, gdzie pomacać, wykryłem przedmuch na łaczeniu kolektora z egrem, ale juz zakupiłem sylikon, i to jest zrobione. Panowie pomocy, bo nic nie przychodzi mi juz do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś miał styczność z czymś takim?

 

http://allegro.pl/fmic-intercooler-kit-audi-vw-1-9tdi-a4-b5-passat-i2778844659.html

 

podobno produkt polski. No i plug & play

 

ja kupiłem ic od tego goscia, gostek w porządku, produkt również, polecam dokupić u niego rure z map sensorem, oraz zaślepki do egr. Ja jestem bardzo zadowolony, u mnie w temacie o autku są zdjecia jak to u mnie wygląda. A mój post już nie aktualny, dałem sobie rade, trochę za lekko dokręciłem jedna obejme i byl mały przedmuch .

Edytowane przez Maciek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi może i taniej, ale jakiś skromny ten fmic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem ic od tego goscia, gostek w porządku, produkt również, polecam dokupić u niego rure z map sensorem, oraz zaślepki do egr. Ja jestem bardzo zadowolony, u mnie w temacie o autku są zdjecia jak to u mnie wygląda. A mój post już nie aktualny, dałem sobie rade, trochę za lekko dokręciłem jedna obejme i byl mały przedmuch .

 

A jak odczucia z jazdy? Była okazja przetestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak odczucia z jazdy? Była okazja przetestować?

 

 

była, naprawde zadowolony jestem, skromny nie skromny zawsze wiekszy mozna zainstalować, tzn wyzszy, ale mi nie potrzebny szykuje sie może do 200km nic wiecej, sprzedawca zapewnił ze spokojnie wystarczy do takiej mocy. Mi tam odpowiada, autko duzo fajniej jedzie z dołu i oczywscie nie ma z nim zadnych dziwnych rzeczy jak to bylo wczesniej ze słabł. Wydaje mi sie ze sprzedawca, z całą pewnością posiada wieksze fmic, wystarczy go tylko zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam to wyszło, ze niby taniej? Wg. mnie cena kosmiczna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytam ten temat cały w poszukiwaniu FMIC'a do Passata B4 AFN z Klimą manualna. No i z tego co pisze Kuman to pasuje z Meganki 2 lub ze strony fmic.pl Intercooler 550x140x65mm (Potrzebuje IC taki do 150-180km i z tego co czytam to ten drugi starcza do 350km czy zbyt wielki IC nie będzie problemem?) Druga rzecz to nie wiem jakie orurowanie do tego dokupić :/ nie mam gdzie i jak tego pomierzyć niestety. A po 2 jestem w tym temacie zielony calkowicie i nie chciałbym czegoś źle zrobić.

 

Z części które mam to:

 

- Turbina z AWX'a 130Ps

- Kolektor Ssący AWX 130ps

- Wtryski 216-stki

 

Z auta chcę wyciągnąc tak ze 140-150km ( Bezpieczne dla dwumasa )

Edytowane przez Tyber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności