Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Siema posiada ktoś z was gwint FK zmieniał ktoś z was w ostatnim czasie wkład amortyzatora ? Jakiś zamiennik ktoś coś pilne. :D

 

A co to ma wspólnego z wymianą licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ałłł sory nie tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpięty CAN, manetka podpięta jak w oryginale - nie pomogło. Nadal się resetuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can na 100% nie ma nic do rzeczy. Jedynie uwalony licznik na moje oko. No chyba że jeszcze gdzieś na wiązke masa przebija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wiązkę. Jeśli masz możliwość to wytargaj obecny licznik i podepnij go pod zasilacz lub coś podobnego i testuj przez jakiś czas, wtedy wykluczysz usterkę wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zrobiła taka zależność, że po postoju przez noc, gdy rano odpalam FIS się nie kasuje a po całym dniu łapie reseta...

Na weekendzie przejrzę jeszcze wiązkę manetki. Może jeszcze się uda pożyczyć licznik od kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zimne luty w liczniku? W nocy jest chłodno to wszystko ładnie łączy, a jak w dzień jest cieplej to przestaje łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może zimne luty w liczniku? W nocy jest chłodno to wszystko ładnie łączy, a jak w dzień jest cieplej to przestaje łączyć.

 

Nie mam pojęcia, drugi licznik podłożony i ten sam efekt... Nie podchodzi mi to na zimne luty, poza tym tylko FIS się resetuje. No i teraz tylko taka akcja, że kasuje się po postoju przez dzień, jakiś czas temu resetowało nawet po nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak w starym działo, najpierw się sam kasował a później już w ogóle nie działała funkcja mfa2. Zmieniłem licznik i wszystko jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Mój passek to B5 3BG. Totalny golas jeżeli chodzi o wyposażenie,rocznik 2002.Nie posiada Pełnego Fisa ani 1/2 fis. Więc kupiłem licznik wraz z manetką z anglika. Licznik niestety nie posiada obudowy zewnętrznej (poniżej foto) oraz nie znam pinu licznika.

Posiadam kabel VAG KKL i Vag Coma 312.Czy tym vagiem dam radę zgrać pin ze starego licznika i z nowego? Jeżeli nie w jaki interfejs lepiej się zaopatrzyć i czy te poniższe kable będą nadawały się do tego.

 

http://allegro.pl/vag-k-can-liczniki-pin-immo-off-kluczyki-full-diag-i4867838742.html

http://allegro.pl/super-tacho-polski-vag-korekta-licznika-pin-immo-i4975307709.html

 

IMG_20160326_231047 (Large).jpg

 

Załóżmy że udało by mi się zgrać wsad do nowego licznika.Czy po wgraniu wsadu europejskiego będę musiał zmieniać tarczę licznika, czy przestawią się wskazania mile/km na wyświetlaczu jak i na samej wskazówce? Szczerze mówiąc jeżeli by szło to chciał bym wymienić tarczę na tą bez mil, czyli tą ze starego licznika , czy jest taka możliwość?

 

Teraz ostatnie pytanie. Co z czujnikiem temperatury zewnętrznej jak nie posiadam climatronica tylko ręczną klimę?

Edytowane przez PatrykDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrasz wsad z wersji eu to skala predkosciomierza będzie wg licznika bez fisa i możesz przełożyć tarczki. Co do wgrywanie kluczyków przez vag coma to byś musiał zmienić pastylki w kluczykach bo immo3 jest jednorazowego kodowania. Żeby zostały stare pastylki to trzeba przekopiować informacje o kluczykach ze starego licznika do nowego. Ja robiłem to vag commanderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wgraniu wsadu z licznika EU do Angola i tak trzeba zmienić tarczki dobrze rozumiem?

A co z czujnikiem temperatury zewnętrznej jak nie posiadam climatronica tylko ręczną klimę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury musisz zamontować i podłączyć do licznika.

Co do km na liczniku, to nie musisz zmieniać wsadu. Wystarczy zmienić kodowanie licznika, i będziesz miał km i litry. Jeżeli natomiast chcesz zmienić tarczke to wsad obowiazkowo zmieniasz.

Te kable powinny dac radę z wgraniem wsadu.

Co do kodowania kluczyków, to tak jak pisał cultus3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tauka muszę troszkę Cię poprawić w sprawie temperatury, Patryk masz polifta więc jak masz climatronic to na pewno czujnika nie musisz podłączać i temperatura normalnie się będzie wyświetlać, bo i tak czujnik jest podpięty do licznika pomimo że golas i dalej canem idzie do climatronica.

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cultus3 muszę troszkę Cię poprawić w sprawie temperatury, bo Patryk wyraźnie napisał że nie ma climatronica, tylko klime ręczną, więc i czujnika nie będzie miał ;-):-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z czujnikiem temperatury zewnętrznej jak nie posiadam climatronica tylko ręczną klimę?

To bankowo musisz zrobić to tak jak napisał tauka

Czujnik temperatury musisz zamontować i podłączyć do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ogarnął już temperaturę w przypadku auta z klimatronikiem z roku 1997? Mam licznik full fiss bez can i nie pokazuje mi temperatury na liczniku nadal. Mam dokładać drugi czujnik z przodu auta czy jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic w liczniku pin26 t32b czy masz przewód i czy idzie on do pinu1 t20 climatronica. Jeżeli nie ma to pociagnij ten przewód i powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cultus3 muszę troszkę Cię poprawić w sprawie temperatury, bo Patryk wyraźnie napisał że nie ma climatronica, tylko klime ręczną, więc i czujnika nie będzie miał

To wyszło tylko moje nie doczytanie :) Ale zaznaczyłem że musi być climatronic więc czuję się w 50% wytłumaczony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wyszło tylko moje nie doczytanie :) Ale zaznaczyłem że musi być climatronic więc czuję się w 50% wytłumaczony :D

 

Jesteś wytłumaczony w 50% ;-):-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności