Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz, kodowanie raczej nie będzie miało nic wspólnego z wyskalowaniem predkosciomierza.

 

U mnie wgrywając wsad UK do licznika EU nie działał poprawnie prędkościomierz póki nie przekodowałem ponownie licznika ;)

W drugą stronę było podobnie.

 

No ale wsad musi być pod konkretny licznik... Na chomikuj jest jeden folder z różnymi wsadami do liczników w B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, tylko fragment eepromu wgralem do nowego wsadu, resztą została z wersji uk więc chyba? Nie powinno być problemów z tym. Po za tym wszystko działa jak należy. Została jeszcze kwestia czujnika temperatury zewnętrznej, kupiłem czujnik Ale nie wie w jaki pin go podłączyć przy liczniku. Pytam o to bo nie mam climatronica wiec muszee czujnik zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielona wtyczka pin 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem czujnik Ale nie wie w jaki pin go podłączyć przy liczniku. Pytam o to bo nie mam climatronica wiec muszee czujnik zakładać.

Pisałem o tym w tym temacie chyba z 10 razy. :)

3BG ma gotową instalację między licznikiem a gniazdem w komorze silnika.

Znajdziesz je pod osłoną zbiorniczka serwa (czarna 14 pinowa wtyczka - PIN3 i PIN4). :ok

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba było dopisać do pierwszego posta z instrukcją montażu FISa bo na ponad 3300 postów to raczej ciężko odszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę do osób bardziej obeznanych w temacie.

Wymieniam licznik z 1/2 FIS na pelny FIS

numery ze starego 3B0920827A

numery z nowego 3B0920849A

w załączniku wsad jednego i drugiego

prosił bym o podmiankę z jednego na drugi bo już po 5 próbach nie udało mi się zgrać jednego z drugim

stary i nowy.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu chcesz łączyć jedno z drugim? immo, czy co, bo nie wiadomo za co się wziąć.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego immobiliser bo jak wsadze nowy licznik to samochód nie odpala. Jestem już po wymianie kierownicy na multi i po dokładce tempomatu został tylko licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przekładałem z 1/2 fis na full fis. W zasadzie operacja poszła zgodnie z planem ale mam teraz problem z radiem wcześniej nie wołało kodu, po przekładce trzeba wpisać w książce nie mam pinu. Może trzeba coś przekopiować ze starego wsadu? albo jest zapisany w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj przekopiować swoja część wsadu w której jest zapisany vin? Może to coś da.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę jest tylko w część na początek którą już zamieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj przekopiować swoja część wsadu w której jest zapisany vin? Może to coś da.

Wartość jest nie do rozkodowania dla chcącego poznać PIN, ale jej skopiowanie zatrybi w 100%. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wartość jest nie do rozkodowania dla chcącego poznać PIN, ale jej skopiowanie zatrybi w 100%. :ok

 

Tylko co mam skopiować żeby radio odpaliło i licznik działał...

 

Edyta:

 

Znalazłem adresy 398 i 399 ze starego wsadu do nowego. licznik 847

 

Działa

Edytowane przez bosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko co mam skopiować żeby radio odpaliło i licznik działał...

Nie wiem jakiego Full Fisa zapodałeś, ale jeśli to 849 to masz pin w 3D0-3D1. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipereeek włożyłem 3B092O847D ale mam do niego 2 zastrzeżenia.. Po pierwsze ma już trochę wypalony wyświetlacz w stosunku do mojego 1/2. Druga wyświetlacz z godz i przebiegiem bardzo słabo świeci w stosunku do starych zegarów:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki już urok FF, że ciężko trafić idealnie świecący. Mi się jeszcze nie udało, a przerobilem już kilka sztuk.

Odnosnie swiecenia zegarka.

Ja biore tylko x49a i między jednym a drugim sa znaczne różnice w jakości świecenia. I to nie tylko tych wyswietlaczy, ale i całych zegarow. I to nie wynika z moich obserwacji z racji wypalenia diod, tylko chyba z zastosowanych podzespolow. Jedne świecą jasniej, inne ciemnej.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest przepaść miedzy licznikiem a gammą czy klimą. A wcześniej było wszystko tak samo..Co do FF najgorzej u mnie wygląda góra - info z radia

 

b0QYvet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też tak jest, że świeci słabiej niz climatronik.

A fis zawsze zaczyna blednac od brzegów. A że na części radiowej, jest najwięcej informacji przy brzegach to najwięcej tan widać.

Zrób sobie w vagcom test licznika, to zobaczysz jak zanika...c1cf639e814416d400eaaa8575f59f58.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie trochę licznik z W8, będzie chodził ze zwykłym wsadem z mojego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności