Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz mój nowy szalony pomysł- wyprostujcie mnie jeśli mnie poniosło. Co myślicie o tym żeby temp zewnętrzna przenieść tylko na licznik na fisa, natomiast na climatronicku spróbować podpiąć się pod jego czujnik i żeby na wyświetlaczu pokazywał temperaturę wnętrza auta? Wykonalne to by było. Byłoby na pewno ładnie i bez plątaniny dodatkowych czujników i myślę że praktycznie też. Poniosło mnie czy to wykonalne??

 

Hmmm.....

A jak temp. na zewnątrz bedzie minusowa to co wtedy ?

Zewnętrzny czujnik jest po to aby nie załączać kompresora podczas mrozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy problem... a miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze :( Czyli nie obejdzie się bez wymiany panela? A może podłączyć łatwiej dodatkowy czujnik do tego? No cóż kombinuję dalej co z tym fantem zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może podłączyć łatwiej dodatkowy czujnik do tego? No cóż kombinuję dalej co z tym fantem zrobić....

Prsciej, ale może być potrzebna kalibracja jednego z nich, aby na climatroniku i w zegarach była ta sama temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak jest z linią can b5 pewnie nie ma jak znam życie czyli czujnik temperatuty jak wyżej.... i potwierdzcie licznik z 3bg musi być maksymalnie z 2003 nowszy nie podejdzie?? Tak to zrozumiałem pełny fiss znalazłem dwa więc decyduje się na 1/2 fiss z fl jakieś konkretne nr liczników czy bez znaczenia? Jest kilka liczników zpełnym fiss automat czy ma to znaczenie??

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę nie na temat , ale szukam kogoś do zrobienia takowej operacji, pasek b5 fl lecz licznik bez fis, zmiana na 1/2 fis, zaprogramowanie modułu komfortu na otwieranie i zamykanie z pilota szyb , oraz podłączenie tempomatu + aktywacja

 

jeżeli ktoś by był z okolic Rybnika ( Śląsk) i miałby ochotę na takie pobawienie się za rozsądne ... to proszę o kontakt na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,wymieniłem licznik według instrukcji z pierwszego postu o nr 3B0920802A na 3B0920822A z 1/2 fis wszystko zagrało jak należy....lecz pojawił się problem z wskaźnikiem temperatury silnika,po przekręceniu stacyjki wskazówka wędruje na 90 stopni i tak zostaje a silnik jest zimny, podczas nagrzewania silnika nic się nie zmienia ,robiłem test wskaźników i wszystko działa poprawnie ,macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest tu dużo postów i już zaczynam się gubić, a mianowicie mam pytanie czy da sie zamienić licznik bez fis w passacie b5 (3B2) na taki z pełnym fisem z b5 fl (3bg)?:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mis139

czesc wszystkim jestem tu nowy i mam problem z licznikiem przeklamuje predkosc (zaniza)i zaniza odleglosc vw bora 1.9 tdi 115km 4 motion kupilem samochód i okazalo sie ze licznik klamie elektryk sprawdzal i stwierdzil ze ktos w nim grzebal. wcale ma jakis dziwny numer łB0920842A B5-KOMBINISTR. VDO V 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by spróbować wsad wymienić poszukaj na forum eprom od golfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzwij się mam gdzieś program do ustawienia domykania szyb to podam nazwe lub wyśle jak znajde... z tempomatem nie ma wielkich problemów lutownica manetka przewód allegro koszt max 200 części plus chęci i z 2-3 godzin pracy.... z licznikiem jeszcze nie robiłem więc nie pomogę... z resztą nie ma problemu mozna pomysleć ale proponuje samemu

 

Witam trochę nie na temat , ale szukam kogoś do zrobienia takowej operacji, pasek b5 fl lecz licznik bez fis, zmiana na 1/2 fis, zaprogramowanie modułu komfortu na otwieranie i zamykanie z pilota szyb , oraz podłączenie tempomatu + aktywacja

 

jeżeli ktoś by był z okolic Rybnika ( Śląsk) i miałby ochotę na takie pobawienie się za rozsądne ... to proszę o kontakt na PW

 

program do domykania darmowy http://www.motordiag.cz z resztą pisz do Pszczyny masz jakieś 50Km

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim jestem tu nowy i mam problem z licznikiem przeklamuje predkosc (zaniza)i zaniza odleglosc vw bora 1.9 tdi 115km 4 motion kupilem samochód i okazalo sie ze licznik klamie elektryk sprawdzal i stwierdzil ze ktos w nim grzebal. wcale ma jakis dziwny numer łB0920842A B5-KOMBINISTR. VDO V 16

Czym odczytałeś ten numer,nie polskim Vagiem?Bo on potrafi tak przekręcać oznaczenie.Wygląda to na licznik od passata i jeśli nie został wgrany wsad od bory,to nic dziwnego,że przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem w zasadzie nowym uzytkownikiem tego forum dlatego prosze nie krzyczec na mnie ale mam 2 pytania - http://allegro.pl/show_item.php?item=2377966410 - czy ten licznik podejdzie do mojego Paska? i czy w okolicy Jasła/Krosna jest ktos kto sie na tym zna i moglby mi to zalozyc w razie ew. zakupu? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko zależy jaki ma numer. Jak prześledzisz temat od początku dowiesz się że ważne dla twojego rocznika są cyferki w środku numeru. Dla ciebie musi to być 919, bo te co mają 920 to są już na magistrali CAN i żeby go zaadoptować to spore koszta są ale są ludzie którzy tego dokonali. Zobacz do tego wątku:

http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!

Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mogę poprosić o pomoc? Po podłaczeniu pod zegary i postępowaniu jak na 1 stronie wyskakuje mi problem w programie Vagtacho: Connecting VDO News...

OK.

3B0920822A Kombi+Wegfahrs. BOO V21

Check for VDO Tacho...

Wrong Tacgo selected !!! Disconnect and Select another Type!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! a już myślałem że nie ma paska z zegarami boscha :)

 

program podpowiada ci co masz zrobić

nie klikaj "vdo new" tylko bodajże RB8/motometer tak jest to opisane (nie mam teraz pod ręką)

choć nie widzę tutaj opisu co przepisać z wsadu bosch więc nie wiele ci to da.

 

najlepiej byłoby gdybyś zaadaptował wszystko zwykłym vagiem, tylko pin wyciągnij przez vagtacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pięknie i prosto, kurcze zawsze mam pod górę, a tak podobają mi się mody na forum. Będzie pewnie ciężka przeprawa bo używane zegary mam z FL-a na próbę anglik 3B0920925A. Dobrze, że są osoby, które chętnie pomagają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj, spróbuj połączyć się z zegarami i wydobyć pin, nie zaszkodzi też eprom.

Poszukam opisu jak przepisać boscha, bo chyba gdzieś mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi coś takiego - czyli nic nie da podpowiedź z pierwszej strony?

VagTachoPorównanie.jpg

 

eeprom porównanie.jpg

Edytowane przez maszynistapael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli wybierzesz opcję Connect Any Tacho to też nie może się w pełni połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może osoba, która ma wiedzę jak zastąpić moje obecne zegary na te po lifcie? Bo ja już powoli się poddaje, a żona krzyczy na kolejne pieniądze wyrzucone w błoto :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności