Skocz do zawartości
Gość JanusZZZ

Kontrolka klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JanusZZZ

Od 3 tyg. świeci się kontrolka zużycia klocków, odkręciłem dzisiaj Koło by to sprawdzić i widzę ze klocki maja się dobrze natomiast tarcze maja 17-18mm grubości, sprawdziłem płyn i jest w normie. Samochód hamuje bez problemu. Czym może być spowodowane zaświecenie się kontrolki/sygnalizowanie wymiany?

 

36820211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym może być spowodowane zaświecenie się kontrolki/sygnalizowanie wymiany?

Uszkodzonymi kablami do kontrolki klocków.

Poczytaj tez tutaj. ->KLIK <-

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na boku, minimalna grubość tarcz to 23 mm

Edytowane przez mario535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast tarcze maja 17-18mm grubości

 

 

ZYCIE albo SMIERC...wybor nalezy do Ciebie !!

 

...graniczna grubosc 23mm, do 20 jeszcze bym zrozumial ALE 17-18mm !! to juz PRZEGIECIE !!

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy uważają tylko fabryczne częsci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ADAM45

Hamulce do roboty jak tylko mignie kontrolka a jak czujnik jest starty i świeci ciągle to jeździ tylko samobójca.W tak starym aucie hamulce to pierwszoplanowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JanusZZZ

panowie zamowilem juz tarcze i klocki brembo. cenie sobie zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam trochę kotleta, ale włączyłem sobie dzisiaj kontrolke klocków zeby zobaczyc co sie stanie :D

Nie wiem czy mam czujnik, ale czy jesli bym nie mial i bym ją właczył to powinna się świecić cały czas, czy tak jak reszta zgasnąć po jakimś czasie? Czy może czujnik jest i hamulce nadają się do wymiany, a poprzedni wlaciciel sobie to po prostu wyłączył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy jesli bym nie mial i bym ją właczył to powinna się świecić cały czas

Tak

Czy może czujnik jest i hamulce nadają się do wymiany, a poprzedni wlaciciel sobie to po prostu wyłączył?

Też jest to możliwe,nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz,czy są czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może czujnik jest i hamulce nadają się do wymiany, a poprzedni wlaciciel sobie to po prostu wyłączył?

Odkręć koło będziesz wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi dokladnie w grudniu zaswiecila sie kontrolka hamowania,odkrecilem kolo spojrzalem na klocki i tarcze i wszystko jeszcze ok. podjechalem na warsztat odłaczyli mi kabelki od klockow i juz sie nie pali kontrolka i jezdze do dzis na tych klockach ale we wrzesniu bede wymienial juz. dodam tylko ze od zaswiecenia kontrolki przejechalem z 9 tys km pozdrawiam chłopaki... bez paniki!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sporo jeździłem z kontrolką okazało się że rant na tarczy przetarł izolację kabelka i zamykał obwód a klocki jeszcze na 5tyś mi starczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym, ze wymieniłem zarówno klocki jak i tarcze i nadal mi się świeci kontrolka klocków. Nie zauważyłem by kable w pobliżu koła były przetarte. Co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną??

To że nie widać przetarcia wcale nie znaczy że kabel nie jest uszkodzony wewnątrz izolacji. Druga możliwa przyczyna to taka że klocek może być wadliwy i będzie świeciła kontrolka. Sprawdź czy jest przejście na kablu w klockach, jeśli jest musisz dobrać się do instalacji, jeśli nie ma, klocek do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klocki powinny być sprawne, ponieważ wymieniłem je na inne i problem palącej się kontrolki nie zniknął. Zostaje przetarta instalacja. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kontrolka zapala się jak ma ochotę. Klocki są ok, lecz tarcze powoli do wymiany. Czy tarcze też mogą być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczach nie ma czujnika zużycia tylko na klockach. Kabelki te są tak jak by wtopione w okładzinę klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dolacze do tematu :)

 

Dzis wymienilem klocki i tarcze na nowe, bo byl smietnik straszny (nie wiem co poprzedni wlasciciel sobie myslal) i dalej potrafi mi sie zapalic kontrolka z tym, ze zapala sie tylko wtedy, gdy skrece kola na maxa w lewo (np podczas wyjazdu z garazu). Jak jade normalnie to jest ok. Powiedzcie czym to jest spowodowane? Dodam, ze kabelki czujnika maja luz i nie naciagaja sie tak by wyhaczac sie z wtyczki. Plyn hamulcowy jest prawie na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz gdzieś przeszorowaną izolację na kablach od czujników. Jak skręcasz koła to dotykają masy i zapala się kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten problem u siebie, wada bylo ulamanie sie kabla wewn izolacji tuz przy wtyszce od polaczenia z klockiem. Poruszalem i zniknelo, jak sie zrobi cieplej to przelutuje pekniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności