Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o problemie na innym wątku, ale z racji, że nie dotyczył*B6 zasugerowano mi delikatnie abym wyemigrował*z problemem pod właściwy dział.

 

Trochę mi zajęło żeby cały wątek przeczytać i pod koniec zrobiłem to już*dosyć pobieżnie, bo naprawdę dużo czasu to zajęło. Moje obecne światła w Passacie 1.9 TDI 2006 to nędza praktycznie od początku. Sugerowano mi, że soczewki mogą być wypalone i wraz z lampami do regeneracji. Chciałbym po prostu coś widzieć i jeździć bezpiecznie dla siebie i dla ludzi mijających się*ze mną. W związku z tym kilka prostych pytań.

 

Regeneracja standardowych lamp z demontażem, montażem to jakieś 450-500zł. Efekt może być różny, nie wiadomo jednak czy warty wydanej kwoty.

 

Mogę kupić też nowe "odpowiedniki" oryginalnej lampy na Allegro za jakieś 500-600zł. Gdzie piszą na aukcji, że to pełnowartościowy odpowiednik, ale jak wiadomo pisać mogą wszystko a rzeczywistość dopiero weryfikuje to co zostało napisane.

 

Mogę też kupić oryginalne xenony, z całym montażem spryskiwaczy itd. ale najpierw muszę wygrać w totka ;)

 

Mogę zamontować też jakiś zestaw z omawianych, ale nie chciałbym stwarzać zagrożenia innym użytkownikom drogi i mieć coś solidnego w kwocie mniejszej niż oryginalne xenony VW, ale z wyższej półki, solidne, niezawodne i bezpieczne.

 

Gdzie i jaki na dzień dzisiejszy w Warszawie/Pruszkowie/okolicach kupić/zamontować na miejscu konkretny zestaw do Passata B6 1.9 TDI 2006.

 

Gdzie i ile może kosztować w tej samej okolicy przerobienie na oryginalne Bixenony Passata.

 

Którą opcję z wymienionych na początku wybrać biorąc pod uwagę ekonomię, bezpieczeństwo, efektywność wybranej opcji itd.

 

Jestem w stanie wydać na przeróbkę do 700zł, ale z miłą chęcią wysłucham rzeczowych i rzetelnych odpowiedzi na wszystkie wymienione pytania. Temat świateł*w moim aucie nie daje mi spać od dłuższego czasu dlatego jest to dla mnie sprawa bardzo ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczyło zastosować filtry CAN , np takie: http://allegro.pl/warning-canceller-oszukiwacz-canbus-xenon-i2883686624.html i nie ma wtedy problemów z migotaniem świateł, "spaloną żarówką" itp...

Może i tak, mogłem spróbować ... ale nic nie daje 100% sukcesu - ostatnie zdanie pod ogłoszeniem cyt. "nie gwarantujemy 100% kompatybilności" :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE CZY WY CZYTAĆ NIE UMIECIE!!! CZY AZ TAK UPARCI JESTEŚCIE!!! Coście się uparli na te zestawy, żaden nie gwarantuje 100% zadowolenia. Czemu nie słuchacie ludzi co mają w tym doświadczenie!! I nie mówię tu tylko o sobie. Poszukajcie co ja zrobiłem albo Krawcol82 to najlepsze (w miarę najtańsze) wyjście z kiszonki jakim jest oświetlenie w paskach bez ori xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZY AZ TAK UPARCI JESTEŚCIE!!!

No uparli się i tyle :rotfl: Ich sprawa, ich kasa-tylko później nie będzie się chciało czytać-"dlaczego xenon mi mruga? Nie słyszę nawet Radia Maryjana"

Czemu nie słuchacie ludzi co mają w tym doświadczenie!! I nie mówię tu tylko o sobie. Poszukajcie co ja zrobiłem albo Krawcol82 to najlepsze (w miarę najtańsze) wyjście z kiszonki jakim jest oświetlenie w paskach bez ori xenon.

http://forum.vw-passat.pl/threads/70746-Projekt-TRIXENON-w-3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUDZIE CZY WY CZYTAĆ NIE UMIECIE!!! CZY AZ TAK UPARCI JESTEŚCIE!!! Coście się uparli na te zestawy, żaden nie gwarantuje 100% zadowolenia. Czemu nie słuchacie ludzi co mają w tym doświadczenie!! I nie mówię tu tylko o sobie. Poszukajcie co ja zrobiłem albo Krawcol82 to najlepsze (w miarę najtańsze) wyjście z kiszonki jakim jest oświetlenie w paskach bez ori xenon.

 

Irku a możesz podać jakiś link do opisu tego co zrobiłeś? Ja z miłą chęcią skorzystam z Waszych doświadczeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUDZIE CZY WY CZYTAĆ NIE UMIECIE!!! CZY AZ TAK UPARCI JESTEŚCIE!!! Coście się uparli na te zestawy, (...)

Wiesz dlaczego jesteśmy (ja jestem) uparty?

Bo ta Twoja przeróbka wcale nie jest taka latwa - przytoczę fragment: "Rozklejamy reflektory-podobno te z Passata B6 są tragiczne do rozklejenia-ja światła przekazałem do osoby, która zajmuje się rozklejaniem/sklejaniem lampek codziennie-niestety jeden klosz pękł podczas rozklejania i musiał zostać zmieniony na inny."

 

Ja szukałem rozwiązania takiego, żeby nie trzeba było wyjmować lamp, rozklejać, kombinować - nie mam do tego warunków a jak wiesz zestaw HID wpinasz w 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem rozwiązania takiego, żeby nie trzeba było wyjmować lamp, rozklejać, kombinować - nie mam do tego warunków a jak wiesz zestaw HID wpinasz w 15 minut.

 

Tu się*zgodzę. Ja też nie mam zbytnio warunków dlatego najchętniej udałbym się*w miejsce gdzie wszystko zrobią za mnie. No i czekam na sugestie zgodnie z tym co opisałem. W dalszym ciągu nie wiem co będzie najbardziej opłacalne i najbardziej efektywne (zmiana kloszy na nowe, regeneracja soczewek z kloszami, czy wstawienie HID). Interesuje mnie też jakaś konkretna lokalizacja w okolicy Warszawy w której fachowo przeprowadzą całą operację lub sprzedadzą pewny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie i ile może kosztować w tej samej okolicy przerobienie na oryginalne Bixenony Passata.

min 2000 ale z spryskiwaczami to ok 3000, w dużej mierze zależy to od ceny lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja szukałem rozwiązania takiego, żeby nie trzeba było wyjmować lamp, rozklejać, kombinować - nie mam do tego warunków a jak wiesz zestaw HID wpinasz w 15 minut.

Zobacz jeszcze raz temat o trixenonie i podłączeniu porządnej markowej przetwornicy do palnika HID-lutujesz ledwie dwa kabelki lub szukasz przejściówki na allegro-15 minut roboty bez rozklejania reflektora, bez demontowania-ale skoro nie czytasz ze zrozumieniem...

Każda chińska przetwornica będzie siała-czy slim, czy zwykła, czy CANBUS czy inny wynalazek.

 

Zobacz ten temat: http://forum.vw-passat.pl/threads/77096-Passat-B5-FL-Srebrne-Kombi-By-Falla_X-Wydech-z-W8

Kolega Falla podłączył sobie xenon wg mojego opisu "trixenon" i sobie chwali to rozwiązanie-napisz do niego i się sam przekonaj.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda chińska przetwornica będzie siała-czy slim, czy zwykła, czy CANBUS czy inny wynalazek.

 

Amen .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i tak, mogłem spróbować ... ale nic nie daje 100% sukcesu - ostatnie zdanie pod ogłoszeniem cyt. "nie gwarantujemy 100% kompatybilności"
sprzedawcy tak się zabezpieczają ale ja przerobiłem temat tych filtrów w Astrze H, Hondzie Civic, Mercedesie E i Passacie B6 (między innymi swoim) , w każdym z tych aut nie wystąpiły żadne z poruszanych tu problemów, a zestawy fakt nie były najtańsze ale tylko kilka zł od tych najtańszych i zawsze z barwą 4300K

 

Cytat Zamieszczone przez Krawcol82 Zobacz posta

Każda chińska przetwornica będzie siała-czy slim, czy zwykła, czy CANBUS czy inny wynalazek.

Amen .

a ja się nie zgodzę :-) montowałem już sporo tych zestawów i nie było oznak pogorszenia się odbioru radia czy zasięgu CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przerabiałem ten temat, w golfie 5 mam założony zestaw,z przetwornicami slim z filtrami przeciw zakłóceniowymi , canbus, od 2 lat który kupiłem pierwotnie do swojego passata lecz siał po instalacji jak wściekły , a z cb nie szło korzystać , w 5 nie ma cb i jakoś działa lecz też zakłóca trochę radio fm ( pisk w głośnikach po włączeniu świateł ale tylko na fm) .Później kupiłem z zwykłymi przetwornicami i to samo pieniądze wyrzucone w błoto . Obecnie w pasku siedzą przetwornice od toyoty koito , lub denso nie pamiętam dokładnie + żarniki Philipsa 4300k i zero problemów , zakłóceń brak . to jest na 100% sprawdzony sposób na skuteczne pozbycie się zakłóceń przez zestaw hid .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% sprawdzony sposób na skuteczne pozbycie się zakłóceń przez zestaw hid
nie ma co się spierać bo nie o to chodzi, może ja akurat miałem farta i tyle. wiadomo że markowy sprzęt musi działać jak należy , najprostrzym odniesieniem może być porównanie ile wytrzyma ori lampa Hella lub Valeo a ile zamiennik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie spieram , tylko opisałem to na własnym przykładzie , tak żeby nikt nie potrzebnie wywalał pieniądze na chińskie zestawy xenon , choć i tak większość towaru produkowana jest w chinach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Obecnie w pasku siedzą przetwornice od toyoty koito ... + żarniki Philipsa 4300k i zero problemów , zakłóceń brak . to jest na 100% sprawdzony sposób na skuteczne pozbycie się zakłóceń przez zestaw hid .

 

A kostki (filtry) też montowałeś czy to już zbyteczne w takim zestawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie się nie spieram , tylko opisałem to na własnym przykładzie , tak żeby nikt nie potrzebnie wywalał pieniądze na chińskie zestawy xenon , choć i tak większość towaru produkowana jest w chinach :D

 

Uwielbiam jak niebieskie zenony świecą mi prosto w oczy, brawo panowie:kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca jest tak, ze chinski badziew dziala krotko. W B5FL mialem zestaw 4300K za 50f z ang ebaya i dzialal od poczatku do samego konca az sprzedalem auto - 2,5 roku bez zadnego problemu. Teraz w B6 mam podobny za podobne pieniadze juz 2 lata i tez nic sie nie dzieje zlego - zero zaklocen czy jakichkolwiek innych cudow.

Bratu w accordzie z 2007 tez takie zolozylem i juz 1,5 roku jezdzi - tez zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kostki (filtry) też montowałeś czy to już zbyteczne w takim zestawie ?

Żadnych dodatkowych kostek-tylko przetwornice Koito/Denso i palnik xenonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnych dodatkowych kostek-tylko przetwornice Koito/Denso i palnik xenonowy.

ale palnik hid made in china :P nic bez przeróbek nie podejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam jak niebieskie zenony świecą mi prosto w oczy, brawo panowie:kijemgo

Hmm ... kurcze nie wiedziałem że barwa 4300k świeci na niebiesko :wmorde może jakoś inaczej rozpoznajesz kolory:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności