Skocz do zawartości
jwlalek

Luz na końcówce drążka kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wymieniać parami końcówki gdyż ich żywotność bedzie mniej wiecej taka sama i tylko raz płaci się za geometrie. Co do samych końcówek to lepiej kupić coś markowego typu TRW,Lemforder,Febi i mieć pewność że za miesiąc czy dwa nie bedzie trzeba wymieniać ponownie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wraz z końcówkami jest konieczna wymiana samych drążków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy wraz z końcówkami jest konieczna wymiana samych drążków?
absolutnie nie chyba że masz jakieś objawy typu luz przy maglownicy cz na gwincie ale przy zwykłej eksploatacji raczej nie spotykane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo mam widoczny luz na połączeniu końcówki z drążkiem, a mechanior mówi, że lepiej jest wymienić i końcówkę i drążek.tak więc nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam bo mam widoczny luz na połączeniu końcówki z drążkiem, a mechanior mówi, że lepiej jest wymienić i końcówkę i drążek.tak więc nie wiem co mam robić
czyli luz na gwincie drążka tak jak autor wątku pokazuje na foto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to mniej więcej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak to mniej więcej wygląda
no to raczej dobrze ci sugeruje mechanik wymianę i drążka i końcówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak będę musiał zrobić. dzięki wielkie mielke:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też miałem jedną końcówkę walniętą, ale wymieniłem obydwie ze względu na zbieżność właśnie. Kupiłem lemfordera bo nie lubię wymieniać co 3 miesiące, koszt 110zł. sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam bo mam widoczny luz na połączeniu końcówki z drążkiem, a mechanior mówi, że lepiej jest wymienić i końcówkę i drążek.tak więc nie wiem co mam robić

 

Witaj!

Czy przy delikatnych ruchach kierownica na postoju (bez włączonego silnika) słychać stukanie?

Stukały mi końcówki drążków to je wymieniłem, ale słychać jeszcze inne stukanie.

Zastanawiam się czy może być coś nie tak z drążkami. Jak można je sprawdzić? Czy trzeba demontować koncówki drążków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj!

Czy przy delikatnych ruchach kierownica na postoju (bez włączonego silnika) słychać stukanie?

Stukały mi końcówki drążków to je wymieniłem, ale słychać jeszcze inne stukanie.

Zastanawiam się czy może być coś nie tak z drążkami. Jak można je sprawdzić? Czy trzeba demontować koncówki drążków?

złap za DRĄŻEK i poruszaj nim góra dół przód tył jeśli będzie ok to złap za podłużną część końcówki i poruszaj nią jak wyczujesz luz na gwincie to niestety ale drążek do wymiany wraz z końcówkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh koncowki mam nowe, dzisiaj je zakładałem.

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie omijajcie z daleka koncowki Marki RUVILLE 2000tys km wytrzymala.Ma extremalny luz na galce.Jurto jade do mechanika na mala zadymke przeciez to nie jakas lipa ten RUVILLE i powinien mi ja wymienic niejako na gwarancji.Chyba ze wstawil jaks lipna a powiedzia; ze RUVILLE. Jaka marke teraz polecacie bo napewno ne RUVILLE jezeli taka tam sie znajduje.

Czy mechanik powinien mi wymienic ta koncowke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie omijajcie z daleka koncowki marki ruville 2000tys km wytrzymala.ma extremalny luz na galce.jurto jade do mechanika na mala zadymke przeciez to nie jakas lipa ten ruville i powinien mi ja wymienic niejako na gwarancji.chyba ze wstawil jaks lipna a powiedzia; ze ruville. Jaka marke teraz polecacie bo napewno ne ruville jezeli taka tam sie znajduje.

Czy mechanik powinien mi wymienic ta koncowke?

trw lemoforder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy faktycznie jest dłuższa żywotność tej TRW od innych? miałeś takie u siebie?

a tak z ciekawości to pytał ktoś kiedyś ile takie coś na serwisie kosztuje?

 

Kolego daj sobie spokój z trw w tej chwili ta firma to już badziew.

Kup sobie LEMFORDER - a cena za sztukę to nie mniej jak 130 zeta w IC

ale jakość to górna półka.

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

lemoforder

żeby tylko lemoniada nie wyszła w końcu ..... hihihihihihi :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przez luzy na koncowkach drazkow kierowniczych moze byc slychac pojedynczy stuk przy hamowaniu(tuz przed zatrzymaniem auta)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dariush

wydaje mi się że tak bo ja nawet słyszę jak przyspieszam, a wiem że mam luz na lewym drążku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pukało jak np. podjeżdżałem pod lekki krawężnik na skręconych kołach. po wymianie drążków i końcówek ogólnie cisza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy 15000 km dla prawej końcówki to norma?? ponieważ się troche zdziwiłem że na przeglądzie mówił mi o luzach jak pół roku temu wymieniałem. - końcówka nie kosztowała więcej niż 50zł - a firmy nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności