Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Na butelce jest napisane: olej do dwusprzeglowej skrzyni biegow.

Wiec nie istotne, czy DSG ma 6,7 czy 8 biegow - ma dwa sprzegla wiec olej sie nadaje.

Chyba, ze wpadles w zasadzke producenta, zwana marketingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe bo ten olej z aukcji: G052529A2 kosztuje u gajosa 107,32zł brutto, a ten do DSG6 G052182A2 100,01 zł brutto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno określić czy to ten sam olej... wg mnie ma trochę inne zabarwienie... mam oba typy w domu. Biorąc pod uwagę że przy zmianie mieszamy nowy olej ze starym i to że cena jest praktycznie ta sama, pozostałbym przy oleju z dedykowanym numerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten olej jest do DSG do skrzyni quatttro + , do paska się nie nada. Nie ma co kombinować jak szlag może trafić sprzęgło wewnątrz skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

tez stoje przed wymiana oleju w skrzyni DSG (6cio biegowej).

Za 440zl jest komplet 6L oryginalnego oleju volkswagena (litrowe butelki) + filtr

Za 250zl jest komplet 6L oleju FEBI (5L + 1L) + filtr

 

Warto dolozyc 200zl do oleju Volkswagena?

Skoro FEBI spelnia norme, jest made in Germany, i nalezy do renomowanej marki Bilstein to chyba syfu nie daja? :)

 

Na wymiane umowilem sie w salonei volkswagena we Wrocku.

Robocizna to 187zl brutto i 1,5h czekania.

Mozna przywiezc swoj olej, ale musi byc oryginalnie zapakowany.

Nie moze byc butelka otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wymieniałem w ASO i przywiozłem swój olej Febi, lej spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli we Wrocku (motorpol?) cały koszt wymiany oleju ori to cena 627 zł? Chyba coś potaniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że cena oleju z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnym olejem wychodzi tyle (z allegro, ebay)

Jesli kupujesz u nich olej to okolo 900zl

 

> ja też wymieniałem w ASO i przywiozłem swój olej Febi, lej spokojniesmile01.gif

A ile juz smigasz na FEBI? Wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 km zrobiłem od wymiany, i jest git, poza tym masa klientów lała Febi i zawsze było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9500 km zrobiłem od wymiany, i jest git, poza tym masa klientów lała Febi i zawsze było ok

Masz warsztat czy sprzedajesz oleje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warsztat to nie:) sam wymieniałem w ASO bo nie duża różnica w cenie a pieczątka jest. Sprzedaje tylko oleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę złym doświadczeniem z olejem Febi, na mrozach auto po odpaleniu szarpnęło jak byś puścił sprzęgło przy manualu, od wymiany nie zrobiłem nawet 10 tys. km i ponowna wymiana w grudniu na olej oryginał z ASO, kupiony poza ASO ale źródło pewne, po wymianie na prawidłowy olej nic na mrozach nawet po trzech dniach bez odpalenia, się nie działo przy uruchamianiu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wymieniłem olej na Febi, skrzynia pracuje normalnie. Olej który spuszczałem był bardzo ładny po przebiegu 54tys. Naczytałem się tutaj, że wchodzi 5,5 litra, oki weszło jednak prawidłowy stan oleju to 4,3 litra, wystarczy kupić bańke 5L i filtr, ja kupiłem 6L +filtr za jakieś 300 z przesyłką. Dorobiłem do tego przyrząd do wpompowania oleju od dołu prosto z bańki przez króciec zamiast korka.

Mój passat 2006 rok DSG silnik BKP.

Klucze 14 ampul korek, i 8 ampul tulejka, 24 nasadka filtr oleju.

Jak ktoś ma zmysł konstrukcyjny podeślę zdjęcie przyrządu. Inni niech jadą do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki weszło jednak prawidłowy stan oleju to 4,3 litra,
wymieniłem w niejednej skrzyni i twierdzę że za mało weszło, niech kolega określi w jaki sposób ustalał poziom oleju.

 

Średnio po ustaleniu poziomu, czyli po spłynięciu nadwyżki to około 5,1-5,2 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji z YouTuba z USA, wymieniłem filtr oleju, odessałem strzykawką resztki oleju w zagłębieniach gniazda filtra. Po odkręceniu korka spustowego zleciało troszkę oleju (tyle co z tulejki), po wykręceniu tulejki zleciał olej ale napewno nie było go 5 litrów, około 4. Jak się wykapało wkręciłem tulejkę wtłoczyłem 5,5 litra, uruchomiłem silnik i po 5 sekund na każdym trybie w tą i z powrotem i tak kilka razy z nudów (moim zdaniem tryb S można pominąć bo niema żadnego związku z hydrauliką a jedynie z oprogramowaniem, no ale) trajkotał sobie aż olej rozgrzał się do 35-40 stopni (silnik stop, wait) i spuściłem nadmiar do poziomu tulejki.

Gdzie ewentualnie powinienem podziać pozostałą ilość oleju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż olej rozgrzał się do 35-40 stopni (silnik stop, wait) i spuściłem nadmiar do poziomu tulejki.
nie wyłącza się silnika, tylko ustala na pracującym silniku odłączając rurkę, zakręca korek spustowy i dopiero silnik stop... teraz wiadomo gdzie podział się olej... czyli poprawka kolegę czeka i odpuściłbym ostrzejszą i dłuższą jazdę aby nie przegrzać sprzęgieł.

 

jaki filtr oleju był w zestawie tzn firmy, uszczelka filtra też była i korka ?

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny z ASO Rowiński-Wajdemajer: Olej G052182A2 99,94zł / 1L (na fakturze jest 6L), Wymiana oleju 0,9 rb/g x 266zł = 239zł

Edit: Filtr 02E398051 85,97zł

Edytowane przez AndrzejZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro sprzedaje AUTO RUD dealer VW zestaw do wymiany oleju w DSG za 499 zł (6 litrów ori oleju, filtr i uszczelkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziąć zestaw od kolegi z forum ? vagtech.pl

nie dość że tanio to pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności