Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie?

Wracam do tematu.

Nikt nie wymienia oleju w DSG?

Podzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem olej poza ASO. Olej kupiłem oryginalny - koszt całości 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu wymieniałem sam. Olej kupiłem Pentosin po 59 zł za litr. Jest to ten sam olej co w oryginalnych butelkach dostępnych w ASO. Do tego jeszcze filtr oleju za bodajże 40 zł. Kupowałem u kolegi maciejek z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja kilka dni temu wymieniałem sam

 

Jak masz DSG to dodaj to w opisie ,bo nie widac ,a jest taka opcja .

 

"Samochód:

B6 2.0TDI-PD 140KM

Rok: 2006 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wymieniłem sam zgodnie z tą instrukcją:

 

Widac tam wyraznie ,wskazanie do wymiany podkladki pod sruba spustowa .

 

 

 

Ile jeden oryginalny olej moze byc w DSG ?

 

Skoro nikt nie wie to zadzwonilem do dawnego Sobkola .

 

Pan odrazu nie wiedzial ,poprosil o VIN i mial oddzwonic . Po co VIN ,moze by zobaczyc ile od ostatniej wymiany minelo ,lub jakie oznaczenie DSG ma . Oddzwonil i powiedzial ,ze jeden olej moze byc do 5 lat w DSG ,jesli nie minie wczesniej 60000 km . Czy to sie tyczy wszystkich DSG ,czy tylko mojej to nie zapytalem . Moze wy sie dowiecie jeszcze czegos .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie wymiany oleju, oryginalny olej + filtr + gumowy ring + podkładka pod śrubę - 405 zł z przesyłką. Do tego wymiana w ASO Częstochowa 230-250 zł, więc zamknę się w 650 zł za całość. Jestem umówiony na jutro.

Tak poza tym, wymiana z materiałami z ASO Częstochowa 1000 zł :D w ASO w Opolu 750 zł (170 zł ze swoimi materiałami). Po wcześniejszych kontaktach z ASO Częstochowa byłem bardziej zadowolony, teraz musiałem walczyć o podanie numeru oleju i filtra ("zabroniono nam podawać") oraz próbowano mi wmówić, że wchodzi 7,1l oleju przy wymianie... Zobaczymy jak się jutro popiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guutson gdzie kupiłeś oryginał tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania bo jestem tuz przed wymianą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej kupiłem na Allegro. Nie wiem czy gość miał jednorazowy rzut, ale wydaje mi się, że jak się do niego napisze to powinien załatwić, gdyż podałem mu VIN i dorzucił mi filtr. Link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1862000522 użytkownik Dziad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tyle, że olej jest nieoryginalny i na dodatek droższy od oryginału, który kupiłem. Mój olej był fabrycznie zapakowany, nieodkręcany. Auto mam na gwarancji więc nie mogę sobie pozwolić na późniejsze kłopoty ze strony Kulczyka, że olej nie był oryginalny. Chociaż generalnie nie mówię, że ten Pentosin jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomnijcie już o cenach w granicach 60 zł. Obecnie ceny idą do góry ze względu na euro... jak jeszcze 2 tygodnie temu ten olej był około 85 zł na serwisie to dzisiaj jest po 101 zł. Od tego można jedynie załatwić około 20% zniżki.

 

Ta więc jak traficie na olej po 60-70 zł to nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ na ebayu litr orygonalnego oleju do DSG kostuje 17 euro...

 

OK, ale sprawa jest inna - jeden typ, jakis czas temu powiedzial mi, ze leci mi olej ze skrzyni i ze w ogole do wymiany mam skrzynie, dwumase i takie tam. Na szczescie okazuje sie, ze skrzynia jak i dwumasa maja sie dobrze, jednak skrzynia rzeczywiscie sie poci i trzeba by ja wyjac i popatrzec na wszystkie uszczelki - ale oto zagrycha - olej ze skrzyni ma czerwona barwe, podczas gdy oleje do DSG (orygonalne VW) sa brazowe - co zatem zalal mi VW do skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej ze skrzyni ma czerwona barwe, podczas gdy oleje do DSG (orygonalne VW) sa brazowe - co zatem zalal mi VW do skrzyni?
szkoda się zastanawiać... wymień na oryginał koszt oleju uszczelek filtra to 400 zł... a wyciek zapewne jest spod pokrywy koszt oryginalnej uszczelki 37 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy ten olej sie nadaje ????

nie, to jest olej z przeznaczeniem do skrzyń DSG 7 biegowych i jak na razie do Audi od roku 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności