Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest oryginalny olej od VW?

http://www.ichwillautoteile.de/shop/...r-DSG--31.html

 

panowie wiedząc jakiego opakowania szukać, wbiłem na allegro olej do dsg, jest kilka aukcji gdzie widoczne jest identyczne opakowanie ale zastanawia mnie skąd aż taka różnica cen na tych aukcjach, może bezpieczniej zakupić go jednak w ASO ale tam go chyba mają w nieporównywalnie wyższej cenie skoro za wymianę biorą ok.1000pln (5,5 litra oleju X 60pln ceny z allegro daje 330 , plus ktoś pisał 250 za robociznę daje w zaokrągleniu 600 pln, plus filtr , niech da w sumie 700 a gdzie brakujące do tysiąca 3 setki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ASO ale tam go chyba mają w nieporównywalnie wyższej cenie skoro za wymianę biorą ok.1000pln

 

Cene maja solidna , to fakt . Ale powiem ci ze nie wszedzie za wymiane biora 1000pln ,ja placilem 752,04pln .

 

W sklad weszlo :

Policzyli 6L oleju =490.08 , olej jak na butelkach z linku (prostokatne-srebrne nie okragle-biale )

filtr = 55.08

oring filtra + podkladka sruby 7.43+1.81

robocizna 197.64 no i tu liczy sie czas w jakim to zrobia ,mi wpisali 0.90 rb/g

 

Czesci cene sie dowiesz ,ale ile za robote to dopiero po ci nalicza . Stad roznice ,ale pewnie u nielicznych jest inaczej z cenami oleju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis jestem umowiony w ASO na wymiane oleju w DSG.

Domyslajac sie, jakie sa tam ceny, chcialem kupic olej na ebayu. Jednak koles w ASO powiedzial, ze jesli oni maja wymieniac olej i dac gwarancje (czyt. wpis w ksiazce serwisowej) to robia wszystko samo.

Za wymiane oleju zaplace dokladnie 204€. Nie wiem czy to juz z filtrem, ale pewnie tak.

 

A kupujac olej na aukcjach, czy gdziekolwiek indziej, warto sprawdzic, kiedy dany olej byl wyprodukowany, bo chyba nie jest dobrze wlewac, jakies stare swinstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem czy to juz z filtrem, ale pewnie tak

 

Dasz rade sprawdzic i sie wyjasni .

 

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:11 ----------

 

A kupujac olej na aukcjach, czy gdziekolwiek indziej, warto sprawdzic, kiedy dany olej byl wyprodukowany, bo chyba nie jest dobrze wlewac, jakies stare swinstwo.

 

Zawsze trzeba pytac ,przy zakupie oleju takiego czy innego .

Na butli zazwyczaj jest data produkcji nie przydatnosci . Date przydatnosci zazwyczaj liczy sie na 3 lata do przodu od daty produkcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dasz rade sprawdzic i sie wyjasni .

Na rachunku w cene wszedl olej, filtr i 2 uszczelki, wiec wszystko w cenie:)

 

Zawsze trzeba pytac ,przy zakupie oleju takiego czy innego .

Zgadza sie. Ale ja jakos o tym zapomnialem, licytujac olej do DSG na ebayu. Koniec koncow go i tak nie kupilem bo w ASO robia tylko na swoich olejach (i nie wazne czy masz identyczny). Ale teraz juz na zawsze bede pamietac o spr. daty produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na rachunku w cene wszedl olej, filtr i 2 uszczelki, wiec wszystko w cenie

 

A myslalem ze fizycznie bedziesz sprawdzal , czy faktycznie tam te elementy wymieniali .

 

W ASO oleje sa jednakowe co do DSG,wiec nic ci sie nie zmiesza i w bloto nie zmieni

. Bez wzgledu na opakowania /ksztalt ,pozatym wiele odmian tego oleju nie ma . To zupelnie inna sprawa niz z silnikowymi . Silnikowe oleje to ASO juz maja bardzo rozne , umowa podpisana i tyle , nie liczy sie ze na korku to czy tamto . Jedni leja mobila inni szela ,castrola itd.itp .

 

 

Natomiast sprawa oleju do DSG jest mniej bogata w firmy (pisze o ASO) nawet

zupelnie uboga . Wszedzie leja oryginala w okraglej lub prostokatnej butli .

Zas na rynku detalicznym jest dostepny olej ,produkowany przez rozne firmy ,podobno spelniajacy wymagania VW . Tylko wiesz jesli chodzi o te silnikowe to ASO przebieraja wsrod firm ,natomiast w przypadku oleju DSG dziwnym trafem nie eksperymentuja i leja oryginala . Dlaczego nie chca z jakas firma podpisac umowy na taki olej i wlasnie ten zalewac do DSG ,to zagadka jest . Ja mam na ten temat zdanie wyrobione .

 

 

Co do gwarancji ,no to jesli by ci sie lalo tam gdzie odkrecali to sie nie wykreca .

Natomiast jesli by cos nie tak ze skrzynia od srodka to udowodnic im trzeba ze mieli wplyw lub przyczynili sie do tego . Normalnie auto na ekspertyze ,ale chyba do innego ASO ,bo to co juz tam robilo samo scyzora w plecy sobie nie wbije ?

 

Lepiej sprawdz fizycznie pewne miejsca i zobaczysz moze slady po wymianie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam olej FEBI FE32390 dedykowany do DSG. Cena zdecydowanie inna...

2 rodzaje butelek FE32390 - 5l oraz FE32380 1l.

Olej sprzedają od maja 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł za 5L to przyzwoita cena - ciekawe tylko jak z jakością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mechanik (były pracownik ASO VW) od zeszłego roku robi wymiany tylko na tym. Reklamacji nie było a ma paru klientów którzy robią trasy po 100 tys rocznie - jeden Passat 2,0 TDI 170 KM DSG ma nalatane 420 tys... i tez tym jeździ, wiec masakry się nie spodziewam - sam wymieniam za 6 tys. na FEBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę w tym temacie bo o to dopytywałem w ASO Magro Sosnowiec, obecnie mają promocję :Nocna zmiana w Magro, przysługuje rabat 20% na usługę, oddaje się autko między 16 a 18 jednego dnia a odbiera dnia drugiego,

w przypadku wymiany oleju w DSG wygląda to tak że standardowo wołają tam za to 850 pln, w ramach tej promocji kompletna usługa kosztuje 680 pln, wygląda w miarę atrakcyjnie w porównaniu do cen w innych serwisach, może komuś sie przyda, ja w piątek autko odstawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska 2,0 tdi 170 KM, moje pytanie.

Jak robi się odpowietrzenie skrzyni dsg?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tom7304

Czy ma ktoś i może wkleić książkę serwisową passata 2008 z DSG ?

Myślę że to rozwiązało by problem wielu osób bezskutecznie szukających TU odpowiedzi

 

---------- Post added at 13:42 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

 

oczywiście po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zalałem płynem Febi i nie widzę żadnej różnicy w stos do wcześniejszego OE.

Wymiana oczywiście z filtrem (przy okazji olej i filtr w haldexie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno bys widział róznice w jeździe. Skrzynia bez oleju tez pracuje. A czas pokaze wyjdzie po Febi. Ja tam febi nie rusze, co 60tys olej, to moge dołozyc 100 czy 200zł więcej. Nie zbiednieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wiecie cos na temat ,tego ile jeden olej moze byc w DSG .

 

Chodzi mi o cos takiego jak w przypadku oleju silnikowego , np. 15000 lub 1 rok .

 

Czy do oleju DSG (umnie oryginalny) jest takie wskazanie 60000 lub iles lat ? Bo jak wiadomo jeden 60000 nalata w rok ,a inny w 3 lub 5 lat . Czy sa jakies wzmianki co do okresu przebywania w DSG jednego oleju, skoro jest on w skrzyni dlugi czas ?

 

Olej ma date produkcji i w trakcie 3 lat od tej daty nadaje sie do zalania . Nie ma wzmianki ile moze bys czasu w skrzyni ,skoro robi sie te 60000 w dlugim okresie czasu . Skoro olej nadaje sie do zalania przez 3 lata od daty produkcji ,to czy sugerowac sie tym i wymieniac olej co 60000 lub 3 lata ?

 

A moze jesli w dokumentach od auta pisze tylko wymiana co 60000 to sztywno sie tego trzymac ,bez wzgledu na okres czasu w jakim sie te 60000 robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś gdzie można w Krakowie wymienić olej w dsg (oczywiście poza aso)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliżam się do terminu wymiany oleju w skrzyni. I tu mam pytania:

- czy lać tylko oryginał czy kupić Febi? Jest dużo tańszy - można kupić bańke 5L już za 200zł

- czy iść ze swoim olejem do serwisu czy gdzieś poza aso?

- jeżeli poza aso to może możecie polecić sprawdzony warsztat w warszawie lub okolicach?

Wiem że najprościej jechac do serwisu i zapłacić 900zł ale w dzisiejszych czasach lepiej nie przepłacac tym bardziej że wychodzi na to że można to zrobić za mniej niż połowe tej sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się sparzyłem na jednym polecanym warsztacie, wiec już dziekuje

 

teraz cokolwiek robie z DSG to u Daniela Kowalczyka (60 km od Warszawy) z dec-automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko jedna odpowiedź w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności