Skocz do zawartości
Sławek 6

Jaki olej do skrzyni DSG VW Passat 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Chyba wiesz że Febi to pakowacz i nic sami nie produkują, to co piszą na swoich stronach to tylko pobożne życzenie marketingu

 

Nie no na tyle zorientowany nie jestem ,by wiedziec ze febi to pakowacz .Wlasnie ten marketing wywalony w kosmos jakos ,tak jakby wszyscy uzurpowali sobie prawo do wylacznosci na patent . Jeden przesciga kolejnego piszac banialuki ,to dezorientujace jest dla ludzi . Normalnie ktos tu mydli oczy tylko kto, ja nawet nie mysle tego roztrzygac ,wiec wybacz ale nie opowiem sie za tym czy za tym .Poczekamy zobaczymy ,za jakis czas moze wiecej bedzie DSG zalanymi tymi olejami i sie zobaczy jak to wtedy jest . A narazie trzeba dac na luz ,bo laboratorium to ja nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze olej firmy maxxus

takze widac ze vw sprzedał recepture innym producentom a co za tym idzie wszystkie te oleje spełniają odpowiednie normy

więc chyba masze rozmowy mogą się ograniczyć teraz to tematów podobnych jak z olejami silnikowymi który lepszy (castrol czy motul czy ...?)

w najblizszym czasie zaleje któryś i jak zrobie pare kkm to napisze jak sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
w najblizszym czasie zaleje któryś i jak zrobie pare kkm to napisze jak sie sprawuje

 

Piszesz o silniku czy DSG ?

 

więc chyba masze rozmowy mogą się ograniczyć teraz to tematów podobnych jak z olejami silnikowymi który lepszy (castrol czy motul czy ...?)

 

Tak ale nie w tym watku . Pozatym jest roznica olej w silniku 15-30tys.km. a w DSG 60tys.km. no i raczej DSG bardziej wyczulone na jakosc oleju .

 

znalazlem jeszcze olej firmy maxxus

takze widac ze vw sprzedał recepture innym producentom a co za tym idzie wszystkie te oleje spełniają odpowiednie normy

 

Taki tez widzialem na allegro , pewnie normy spelniaja tyle ze moze to byc tylko napisane tak (marketing za wszelka cene) . Bo jak ze wszystkim co nowe ,brak zamiennika a po paru latach juz sa odwzorowane .

I jak wczesniej przeczytasz tu ,wszyscy pisza ze tylko oni i VW ma taki olej . A widac ze juz trzy firmy taki robia .

 

Temat do lodu bo czasu trzeba by sie przekonac do czegos ,a i z czasem przykladow przybedzie . Niczego nie neguje i nie potwierdzam to moje zdanie jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ravenol także robi oliwę do dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ravenol także robi oliwę do dsg
Robi jeszcze SWAG, a nie długo pewnie tez będzie olej do DSG Hans Pries vel Topran ;)

Polecam lekturę Karta Febi, a w szczególności strona 3 punkt 10. Jeżeli ktoś nie spał na chemii to wie co będzie w połączeniu z H2O. Powodzenia w stosowaniu tanich "prawie identycznych" z oryginałem zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no na tyle zorientowany nie jestem ,by wiedziec ze febi to pakowacz .Wlasnie ten marketing wywalony w kosmos jakos ,tak jakby wszyscy uzurpowali sobie prawo do wylacznosci na patent . Jeden przesciga kolejnego piszac banialuki ,to dezorientujace jest dla ludzi . Normalnie ktos tu mydli oczy tylko kto, ja nawet nie mysle tego roztrzygac ,wiec wybacz ale nie opowiem sie za tym czy za tym .Poczekamy zobaczymy ,za jakis czas moze wiecej bedzie DSG zalanymi tymi olejami i sie zobaczy jak to wtedy jest . A narazie trzeba dac na luz ,bo laboratorium to ja nie mam .

Tak apropos waszej dyskusji, to firma Pentosin jest liderem na świecie jeśli chodzi o produkcję, a nie pakowanie olejów do skrzyń dwusprzęgłowych (DCTFs). Na dowód tego proszę o sprawdzenie oferty nie tylko dla VW (DSG) ale również Porsche (PDK), oraz BMW (DKG). I niech mi nikt nie mówi o mydleniu oczu. Firma Febi ma zalecenie do stosowania a nie dopuszczenia - i to jest zdecydowana róznica. Na liście dopuszczeń ZF istnieje tylko jeden olej do skrzyń dwusprzęgłowych. Jest to Pentosin FFL-3. Jak znam życie to dopiero jak pojawi się u nas taka liczba Porsche z PDK jak aktualnie jeździ VW z DSG to inne firmy zaczną podrabiać olej aby zarobić. Teraz poprostu im się nie chce. Polecam lekturę aprobat ZF: Strona 1 "double clutch transmissions". Podaję link http://www.zf.com/na/content/media/united_states/corporate_replacement_parts_1/service_portfolio/passenger_cars/TE-ML_11_en0700.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
to firma Pentosin jest liderem na świecie jeśli chodzi o produkcję

 

Nie watpie w to ,tylko dlaczego ma uboga przeszlosc i agresywny marketing . Firma znana i zaufana nie walczy zaciekle o klienta ,bo ma ich juz tylu od lat, ze nie musi sie zbytnio reklamowac . Reklama dla takiej firmy z przeszloscia sa jej klienci , i to oni rozpropagowuja ta konkretna ,dobra marke dalej innym .

 

Reklama to reklama ,przerost zalet nad prawda i tyle .

 

Pan napisze ze febi maja zalecenia ,a oni napisza ze maja wylacznosc VW na olej do DSG i tak dalej i tak dalej ,bez konca . Moze niech ktos zapyta w VW i bedzie jasnosc wreszcie , warto by tak zrobic .

 

Witam pana przedstawiciela firmy Pentosin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu.... Skoro Febi jest w/g Ciebie najlepsze to oznacza że jesteś związany z Febim i nie jesteś obiektywny. A jeżeli nie jesteś i chcesz być obiektywny to poświęć parę godzin na przewertowanie google wpisując hasło "Pentosin" to poszerzysz swoje horyzonty wiedzy dotyczące "ubogiej przeszłości" i "agresywnego marketingu" firmy. Bo na chwilę obecną zachowujesz się na zasadzie "Lubi Pan śledzie? Nie. A jadł Pan? Nie, ale wiem że nie lubię". Chyba że chcesz prowadzić krucjatę przeciwko Pentosinowi za wszelką cenę, to w tym momencie uważam dyskusję za bezcelową, bo i tak Twoja racja będzie " najmojsza" i nie reagujesz na żaden z rozsądnych argumentów.

A tak na sam koniec zwróć uwagę że Pentosin FFL-2 do skrzyń DSG pojawił się w Polsce w 2008 roku, a Febi w 2010 krzycząc że oni są jedyni. Fakty mówią same za siebie.

Edytowane przez maciejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie watpie w to ,tylko dlaczego ma uboga przeszlosc i agresywny marketing . Firma znana i zaufana nie walczy zaciekle o klienta ,bo ma ich juz tylu od lat, ze nie musi sie zbytnio reklamowac . Reklama dla takiej firmy z przeszloscia sa jej klienci , i to oni rozpropagowuja ta konkretna ,dobra marke dalej innym .

 

Reklama to reklama ,przerost zalet nad prawda i tyle .

 

Pan napisze ze febi maja zalecenia ,a oni napisza ze maja wylacznosc VW na olej do DSG i tak dalej i tak dalej ,bez konca . Moze niech ktos zapyta w VW i bedzie jasnosc wreszcie , warto by tak zrobic .

 

Witam pana przedstawiciela firmy Pentosin .

firma jest nieznana na polskim rynku dlatego że dotychczas działała jako dostawca OEM - tylko na pierwsze zalanie. Poza tym Febi jest na rynku juz chyba 15 lat albo i dłużej. Dlatego im jest łatwiej. W swoim pasku również masz olej do wspomagania Pentosin. Sprawdź to. Zapytaj w Mecedesie - tam występuje potoczna nazwa pentozyna - również we wspomaganiu.

A tak ogólnie to nie ma sensu polemizować. Może kiedys będziesz miał okazję pojechać do ich fabryki i tam na własne oczy zobaczysz butelki VW, Mercedesa, Volvo, Toyoty itp......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dariuszu.... Skoro Febi jest w/g Ciebie najlepsze to oznacza że jesteś związany z Febim i nie jesteś obiektywny. A jeżeli nie jesteś i chcesz być obiektywny to poświęć parę godzin na przewertowanie google wpisując hasło "Pentosin" to poszerzysz swoje horyzonty wiedzy dotyczące "ubogiej przeszłości" i "agresywnego marketingu" firmy. Bo na chwilę obecną zachowujesz się na zasadzie "Lubi Pan śledzie? Nie. A jadł Pan? Nie, ale wiem że nie lubię". Chyba że chcesz prowadzić krucjatę przeciwko Pentosinowi za wszelką cenę, to w tym momencie uważam dyskusję za bezcelową, bo i tak Twoja racja będzie " najmojsza" i nie reagujesz na żaden z rozsądnych argumentów.

A tak na sam koniec zwróć uwagę że Pentosin FFL-2 do skrzyń DSG pojawił się w Polsce w 2008 roku, a Febi w 2010 krzycząc że oni są jedyni. Fakty mówią same za siebie.

 

Nie mam zdania na temat ,ani tego ani innych . Nie opstaje za nikim , nie wytaczam krucjaty . Nie robie na tym interesow ,kupuje i zalewam . To zaslyszana opinia .

 

Czytac mozna wiele ,pisac tez jak widac ,ile firm tyle pomyslow . Lapia sie czego moga ,byle opisac lepiej niz inna firma . I nie opisuje tu nikogo konkretnie . Dziwi mnie latwosc pisania nieprawdy , bo ktos ja pisze . Jedna firma ma patent VW ,a druga wylacznosc na olej do DSG poza ASO VW. To jest istota jakiegos zaklamania .

 

Czytanie nic mi nie da ,przekonanie to masa ludzi z tym w DSG ,to bedzie mega potwierdzenie ze to jest dobre . Chyba ze VW sie jeszcze wypowie .

 

Wy sprzedajecie oleje ,jestescie w temacie ,mozecie sie opowiadac bardziej za tym lub innym olejem . Nie wnikam w to ,bo po co .

 

Jakos nikt tu nie pisze ze ma to w DSG ,a tylko to mnie przekona .. Nie reklama , nie zapewnienia tylko czysta fizyczna obecnosc tego u innych w ich autach . I brak jakichkolwiek oznak problemow spowodowanych tym czy innym olejem .

 

Reklamy juz znamy , teraz poczekamy na tych co to zalali do DSG .

To pozostaje czekac na ich wypowiedzi .

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

 

W swoim pasku również masz olej do wspomagania Pentosin. Sprawdź to.

 

Raczej sie nie myle ,ale moze . Jak tak to mnie poprawcie ,ale w moim 3C pasku wspomaganie jest elektryczne i z tego co wiem nie ma oleju w tym .

 

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

 

A tak ogólnie to nie ma sensu polemizować. Może kiedys będziesz miał okazję pojechać do ich fabryki i tam na własne oczy zobaczysz butelki VW, Mercedesa, Volvo, Toyoty itp......

 

Zgadzam sie ze nie ma co polemizowac , wszyscy swoje racje maja . Ja potrzebuje potwierdzen takich czy innych i tyle . Dalsza gadka do niczego nie doprowadzi .

 

Teraz mozna juz tylko czekac .

 

Na wpisy tu ,osob zalewajacych te oleje do DSG ,lub kogos kto zapyta w VW i super wiarygodnie to przedstawi .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie liczymy na konkretną odpowiedź ...jaki olej do dsg??? jakie filtry, ile wchodzi i jakie firmy zalewać? ewentualnie krotko sprecyzowane koszta lub odnośniki do kupna.

Edytowane przez rafal0584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze mialem zalewac pentosin albo febi ale normalnie na allegro po 65zl za 1litr jest oryginalny olej

takze moim zdaniem róznica w cenie żadna i na razie nie ma co sie babrać z zamiennikami

za filtr w aso dałem 70zeta za oryginal i jeszcze 2zl za śrubkę

 

podpowiedzcie mi jeszcze bo bede sie teraz umawial na wymiane do mechanika u ktorego znajomy od kilku lat wymienia olej w dsg w toledo

czytalem procedurę wymiany na tym forum i ten mechanik robi trochę inaczej

mianowicie wlewa oleju dokladnie tyle ile zlał

nie robi tej czynności - olej rozgrzać 30-40 st. itd.

 

mam się tego obawiać czy robi wszystko ok.?:) (znajomy juz 2 razy olej wymieniał u niego i wszystko jest cacy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mianowicie wlewa oleju dokladnie tyle ile zlał

nie robi tej czynności - olej rozgrzać 30-40 st. itd.

 

mam się tego obawiać czy robi wszystko ok.? (znajomy juz 2 razy olej wymieniał u niego i wszystko jest cacy)

 

Ty decydujesz kto i co w twoim aucie robi . Ty placisz teraz i ewentualnie w bliskiej przyszlosci .

 

Wlewanie nowego oleju przy odpowiedniej temp ma zapewnic to ,ze oleju bedzie akurat stan ,oraz ze bedzie odpowietrzona skrzynka . Nie wiecej i nie mniej . Jesli robi to na zimno i wlewa tyle samo co zlecialo ,to moze tez byc dobrze .

 

Tylko czy odpowietrza skrzynie ,znaczy po zalaniu nowego ,wszystkie biegi po 3 sek na pracujacym silniku . I w takim stanie zakreca srube spustowa (normalnie 30-40 po wyplynieciu nadmiaru oleju ) ,natomiast jak wlal tyle ile wylecialo zimnego to chyba nic nie wyleci przy odpowietrzaniu ,na pracujacym silniku .

 

Moge sie mylic oczywiscie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego może jeszcze wypowie się ktoś kto ma o tym pojęcie

mi też się wydaje że bedzie ok ale wolę mieć potwierdzenie kogoś kto to serwisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Michał to jest oryginalny olej który wlewają w ASO. Taki właśnie mnie wlewano ale trochę drożej za litr :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest oryginalny olej, wymieniałm ostatnio w mojej skrzyni w ASO. Weszło 5,5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile w ASO kosztuje kompletna usługa: olej, filtr od nich + robocizna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 838pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO Marszałek Częstochowa życzą sobie 1200 zł . Miałem swój olej i filtr płaciłem za samą wymianę 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności