Skocz do zawartości
pilifek

[B5] Sprężyny Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć co się stanie jeżeli do mojego Passata B5 Kombi 1.9TDI założe sprężyny Eibach F1541001 na przód i F1558202 na tył. Z katalogu wynika że przednie są do Passata Kombi 2.8 V6 4Motion, a tylne do Passata Kombi 1.6 all, 1.8, 1.8 T. Do tego miałyby być amortyzatory Bilstein B8 Sprint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic. 4 motion zdaje mi sie ze tyl ma tylko inny,wiec przod powinien byc ok. I sprezyny roznia sie tym, ze sa pod dane obciazenie robione. Raczej nic nie powinno sie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sprężyny mają obniżać auto o 30mm z przodu i z tyłu. Czy może być tak, że jeżeli one są od 2.8 V6 to nie obniżą mojego Passata 1.9 TDI z przodu? A co sądzicie o amortyzatorach Bilstein B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze te od v6 beda twardsze bo tam jest silnik troche ciezszy a tyl to na pewno nie podejdzie bo w 4 motion ma wielowachaczowe o ile sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze przy innym obciazeniu przodu (silnik) nie obnizy sie na te planowane -30

...bedzie wyzej stal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze przy innym obciazeniu przodu (silnik) nie obnizy sie na te planowane -30

...bedzie wyzej stal...

 

-30 to na pewno obnizy.. u mnie wszytsko dobrane w/g katalogu a obnizylo okolo -40... a jak wsiade i pasazer to z -50 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze podpowiecie jakie zalozyc sprezyny zeby obnizyc auto tak 20-30mm max

tych eibachow cos nie moge znalezc na allegro do passata...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze podpowiecie jakie zalozyc sprezyny zeby obnizyc auto tak 20-30mm max

tych eibachow cos nie moge znalezc na allegro do passata...

 

chcesz nowki czy uzywki i do jakiej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowki, co do kwot to sie nie wypowiadam bo nie znam sie na tym, chyba po 800zl widzialem gdzies na necie te eibach do 3bg 1.9tdi...

ale widze ze kolega ma wlasnie takie i autko mu siadlo az -40mm i sie troche boje ze mi za duzo siadzie a czesto jezdze w trasy w 4 osoby

a czy sprezyny i amortyzatory od audi a4 b6 ze sport pakietu (zawieszenie 1BE) by pasowaly bo one seryjnie obnizaly a4 o -20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facio ma nowe springi Einbacha w dobrej cenie. Ja od niego kupilem swoje -30mm.

 

gg.: 6966981

tel.: 504392829

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mają Eibachy dla Superba (nie wiem czy to będzie pasowało do VW, ale chyba powinno) za 639zł http://www.agcar.cz/pl/detail/eibach-obniajce-spryny-dla-superb-i-4cylindrowy-428.html Może jakby zebrało się kilku chętnych to zeszliby z ceny?

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item570432782_sprezyny_eibach_audi_a4_b6_1_8t_2_0_tfsi.html

 

a takie eibachy podejda do passata 3bg 1.9 tdi sedan?

do 1.9tdi jakie powinny miec obciazenie przod i tyl?

nie odejdą,wejdź na tą stronę http://www.prince.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy jak zamontuje do passata ze sportowym zawiasem ori -20, te eibachy -30 to czy będzie grało czy amortyzatory popupie dostaną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę temat i spytam się czy sprężyny o numerach EW1532001 i EW1558002 będą pasowały do b5 kombi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tutaj jakie powinieneś mieć http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=90418

 

te przednie EW1532001 są dla silników: 1.8, 1.8 T, 2.3 V5, 1.9 TDI z klimatyzacja i skrzynia automatyczną - max obciążenia osi: przód - 1090 kg, tył - 1010 kg

 

jeżeli chodzi o ten drugi numer to nawet takiego nie mogłem znaleźć

 

ja u nich kupowałem cały zestaw EIBACH Pro System (amorki i sprężyny) i jestem bardzo zadowolony ...

mam nadzieje że nie zakładasz sprężyn obniżających do amortyzatorów o zwykłej charakterystyce i długości (bo jedno z drugim nie współpracuje tak jak powinno)

 

 

do swojego auta powinieneś szukać zestawu sprężyn o numerze EIBACH 8556.140

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kupilem

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110671066353&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1156

sprezyny od 2.3 v5

i na sam koniec koles napisal ze sa one do 4motion

podejda one na mojego tdi jezeli niemam 4motion ???

czy moge je wyrzucic na smietnik ???

pozdrawiam :dobrze:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie kupilem

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110671066353&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1156

sprezyny od 2.3 v5

i na sam koniec koles napisal ze sa one do 4motion

podejda one na mojego tdi jezeli niemam 4motion ???

czy moge je wyrzucic na smietnik ???

pozdrawiam :dobrze:dobrze

jesli są od 4 motion to napewno nie podejdą,na zdjęciu widac ze tylne są za długie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani przednie niepodejda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie oznaczenie ma przód ? powinny podejść ale będzie wyżej stał niż powinien bo 2.3 jest cięższym motorem a tył to tak jak Paweł napisał nie podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności