Skocz do zawartości
pilifek

[B5] Sprężyny Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

pisze niby tylko to

E8565-140

czyli chyba niema sensu nic zakladac tylko sprzedac dalej co nie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dałeś delikatnie mówiąc du.y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem niby tylko 99p czyli kolo 5zl wiec spoko

moze ktos z forum bedzie chetny to wysle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee to luz zawsze coś zarobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest ktoś chętny to mam na sprzedaż po swoim passacie Eibachy:

 

Numery na spręzynach to:

przod - EW 1532001 VA

tył - EW 1558002 HA

 

Numer zestawu Eibach Pro Kit 8557.140

 

Wg katalogu eibach zestaw jest do Passata B5 kombi wersje silnikowe 1.8, 1.8T, 2.3V5 i 1.9TDI

 

nie wiem dlaczego nie mogę na giełdzie zamiescić ogłoszenia. Chciałem sprzedać wśród swoich a tu trza będzie na allegro gonić...

DSC_0011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.

nie ogarniam tematu zawieszenia ale chce swojego paska b5 sedan tdi ciut nizej polozyc.

i teraz pytanie czy EIBACH o nr.

 

Numery sprężyn :

 

krótka : EW8553002HA

 

długa : EW1531001VA

 

bedzie pasowac i czy ile zejda nizej bo ja chce gdzies max -30/-35mm.

 

i druga sprawa to to ze mam fele 15' i czy to nie bedzie wygladac smiesznie. co proponujecie. prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka : EW8553002HA

 

długa : EW1531001VA

 

To są springi od 1.6 sedan, czyli przód siądzie niżej a tył tak jak ma usiąść. Felgi pasowało by ci dać większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj pękła mi sprężyna z przodu tj sam jej początek i odpadł jeden zwój.Moje pytanie czy można tak dalej jeździć czy coś się może wydażyć? w sumie do domu wróciłem normalnie ale czy na dłuższą mete może sie coś stać?Co myślicie o używanych i czy wymienia się sprężyny parami?Co polecacie z nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie czy można tak dalej jeździć czy coś się może wydażyć? w sumie do domu wróciłem normalnie ale czy na dłuższą mete może sie coś stać?Co myślicie o używanych i czy wymienia się sprężyny parami?
Wymienić natychmiast.Wymienia się parami.Mogą być używki.Z własnego doświadczenia - pękła sprężyna i rozerwało mi oponę przód.Na szczęście przy niskiej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wcięcie, ale potrzebuje rady specjalistów na temat wymiany sprężynek, a mianowicie mam zawieszenie oryginalne w moim Passacie 1,8 20V 1999r. 125km, i chciałbym je wymienić na następujące

Przód - Eibach KBA 90492 wraz z amortyzatorami prawdopodobnie o mniejszym skoku (koleś dokładnie nie wie jakie to amorki)

Tył - Eibach EW 8553002 HA (same sprężyny)

Szukałem na stroni eibacha ale nie umiem znaleźć, wpisywałem wszędzie nr seryjny gdzie to tylko możliwe, ale nikt nie umie mi odpowiedzieć na to czy będzie to pasowało do mojego Paska. Mówię od razu, że posiadam felgi 17" Rial z oponką 225/55

PS

Mój Pasek: https://picasaweb.google.com/EkoAllegrowicz/Pasiakowoz

PS2

Jeśli możecie to wypowiadajcie się na temat Mojego Passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył - Eibach EW 8553002 HA (same sprężyny)

 

Te sprężyny podejdą do twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie czyli 50% problemu rozwiązane, a teraz analogicznie myśląc, facet miał to na 1,9 TDI u siebie w Passacie, a ten silnik jest cięższy od mojego czyli teoretycznie przód też powinnien pasować do mojego bez problemu. Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód siądzie u ciebie mniej niż u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow. jestem szczesliwa posiadaczka b5 1,6 ahl sedan. z racji tej ze tyl mojego auta jest znacznie obnizony w porownaniu z przodem wybralam sie do mechanika a ten doradzil mi bym wymienila tylne sprezyny i stwierdzil ze lepiej bedzie zamontowac sprezyny od wersji kombi bo sa mocniejsze. szanowini forumowicze powiedzcie mi czy faktycznie sprezyny od wersji kombi beda pasowaly do mojego sedana i czy mozna taka zamiane zrobic nie obawiajac sie o skutki uboczne lub inne dziwne zjawiska mogace pojawic sie w trakcie jazdy. jezeli to mozliwe to poszcie do mnie na priva. pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało można od kombi zakładać zresztą to są te same sprężyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jakie jest oznaczenie sprężyn tylnych chodzi o twardość mam passata w kombi i jest bardzo mięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie

 

Ponieważ to temat o Eibachach to nie chcę zakładać nowego i pytam tutaj.

 

Posiadam Passacika 3BG 1,9 TDI '03 na seryjnym zawiasie. A moje pytanie jest o komfort :)

 

Chciałbym zamontować Zestaw Eibach Pro Kit żeby lekko obniżyć Paszczaka. Jak przy takim zawieszeniu zmienia się komfort jazy? Powiedzmy ze będzie to w zestawie z felgami 16" i oponami 205/55 lub 17" i oponami 225/45.

 

Proszę o opinię tych którzy posiadają taki set-up u siebie :)

 

Dzięki i podrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj śmiało komfort prawie się nie zmienia a stabilność w zakrętach lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności