Skocz do zawartości
pilifek

[B5] Sprężyny Eibach

Rekomendowane odpowiedzi

spotykacie sie wgl z uzywanymi springami eibacha do paska...na allegro posucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na OLX jest kilka ofert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod jakie nadwozie i jaki silnik jest 1558202ha i 1541001va? Na OLXie sa tylko te i drugie w cenie jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze czy masz kombi czy sedana?? Te są 1558202ha na tył do kombi a te na przód 1541001va.

 

Sprawdź też na tabliczce znamionowej dopuszczalny nacisk na oś przednią i tylną i napisz to coś dobierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan 1.8t manual. Na tabliczce mam od gory patrzac tak: 1930, 3230, 1030, 990kg

 

wg stronki producenta powininem miec http://www.eibach.pl/eibach-volkswagen-passat-(3b3)-e10-85-002-05-22-pi-2699.html

 

Słyszałem tez o jakichs fabrycznych -20mm. Takie tez moglyby byc tylko gdzie i jak tego szukac?

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1558202ha - tak jak pisałem te są na tył do kombi gdzie nacisk na oś jest 1200 kg a u Ciebie 990 kg więc po założeniu może nie obniżyć o te 30mm bo sedan jest lżejszy.

Jeżeli chcesz Eibacha to szukaj takich jak podałeś w linku.

Jak chcesz fabryczne zawieszenie obniżone o 20 mm to szukaj takiego o oznaczeniu 1be. Tylko tu też przy doborze sprężyn trzeba szukać odpowiedniego oznaczenia kolorów kropek na nich aby pasowały do Twojego nadwozia i silnika. Poczytaj w tym temacie: http://forum.vw-passat.pl/threads/2807-Kropkowane-%28kolorowe%29-oznaczenia-na-spr%C4%99%C5%BCynach

Mi w zeszłym roku udało się kupić komplet 1BE (amory i sprężyny) za mniej niż 200 zł. Właśnie czeka na założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czy jakaś firma robi sprężyny -15?? takie wchodziły do r-lina w b6 i chciałbym takie zamontować u siebie ale nie mogę nigdzie trafić? robi jakas firma takie?? czy pozostają tylko używki z r-line albo nówki w ASO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, czy jakaś firma robi sprężyny -15?? takie wchodziły do r-lina w b6 i chciałbym takie zamontować u siebie ale nie mogę nigdzie trafić? robi jakas firma takie?? czy pozostają tylko używki z r-line albo nówki w ASO??

 

Też swojego czasu szukałem alternatywy i nie znalazłem, jak już ktoś robi to od 25mm wzwyż. Jeśli chcesz delikatnie obniżyć, to pozostaje Ci tylko poszukać używek w dobrym stanie albo nówki, ale to nim. z 1200 za komplet, jak tu słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zakładałem do swojego paska eibachy pro kit . Za sprężyny ,montaż i geometria zapłaciłem 1060 zł. Jest -30 komfort spoko a prowadzenie fury obłędne:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej kasie miałbyś gwint MTSa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gwint mts to prawie taczka. Nie kazdy chce az tak posadzic auto. Sama sprezyna to lekkie obnizenie i pozostawienie jakiegos tam komfortu. Poza tym cena zawiera robite wiec dolicz do mtsa te 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gwincie też możesz ustawić -30 i nie stracisz za wiele na komforcie bo akurat mts jest miękki.... wymieniłem sam więc razem z poduszkami amorów nie przeskoczyłem 1100;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jet na gwincie ustawiac -30. Wtedy sprezyna jest lepszym rozwiazanien wg mnie. Jedyny zestaw gwintu na ktorym mialem okazje jezdzic, i bylo w miare komfortowo, to byl zestaw koni, za grube pieniadze. Dodatkowo z obserwacji hondziarzy, gdzie co drugi ma mtsa bo tani, wynika ze jest to zestaw na prostą. Na zakrety szczegolnie nie rowne sie to nie nadaje. Mowie oczywiscie i upalaniu a nie cywilnej jezdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak byśmy mogli się spierać bez końca;) zostańmy przy tym że jedno i drugie na swoje plusy i minusy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja się podepnę pod temat , mam sprężyny Eibach -35mm z przednimi Amorkami Sachsa PErformace 995 255 na przód i same sprężyny na tył . I pytanie moją brzmi czy na takim zestawie Auto nie bedzię zbyt twarde ? czy nie lepiej dać Ori Amortyzator pod spreżynę Eibach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i ja się podepnę pod temat , mam sprężyny Eibach -35mm z przednimi Amorkami Sachsa PErformace 995 255 na przód i same sprężyny na tył . I pytanie moją brzmi czy na takim zestawie Auto nie bedzię zbyt twarde ? czy nie lepiej dać Ori Amortyzator pod spreżynę Eibach ?

 

Mam założone Eibachy -30 z ori amorami i jest idealnie. Oczywiście zależy co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założone Eibachy -30 z ori amorami i jest idealnie. Oczywiście zależy co kto lubi.

 

2x zaraz po założeniu nowych EIBACH'ów jest twardo. Ale po 100-200 km sprężyny się ułożą i komfort jest na bardzo zbliżonym poziomie. W zasadzie nie czuć różnicy między serią a Eibachami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założone Eibachy -30 z ori amorami i jest idealnie. Oczywiście zależy co kto lubi.

 

Masz może jakieś zdjęcie jak to leży na aucie? Nie ukrywam, że jestem gleboholikiem, ale w pasku chciałem zacząć delikatnie ;) i jakbyś mógł to napisz jakie masz do tego koło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założyłem do passata cc taki zestaw sprężyn i przy skręcaniu na postoju słychać jak sprężyny przeskakują.

Miał może ktoś taki przypadek lub wie jak się z tym uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawię tu zdjęcie swojego na tych springach, jakby ktoś szukał to tak to mniej więcej wygląda ;)

 

11140315_889652011095538_6701577749470488480_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności