Skocz do zawartości
pita_1971

Spirala świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

to masz problem z immo i kolumna kierownicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i problem będzie się pogłębiał i trzeba coś natychmiast z tym zrobić?i jak tak to co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie coraz gorzej a jak to naprawic to musisz poszukac na forum jest tam wszystko ...jak bys byl z anglii to bym ci pomogl ale w polsce jest kilku mechanikow ktorzy ci to naprawia za stosunkowo niewielkie pieniadze,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakby to była kolumna kierownicy to chyba by się świeciła kontrolka kierownicy a nie świec żarowych chociaż objawy są podobne rożnia się tylko własnie ta kontrolką i kominikatem na FIS-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,ja mam takie podejrzenie ,ale najlepiej podpiac pod VAGCOM I BEDZIESZ WSZYSTKO WIEDZIAL..poczytaj inne fora np. to co ci podeslal MIELKE tam poczytasz ze sa rozne objawy tej samej usterki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

znalazłem ten temat ale...

 

ale jakby to była kolumna kierownicy to chyba by się świeciła kontrolka kierownicy a nie świec żarowych chociaż objawy są podobne rożnia się tylko własnie ta kontrolką i kominikatem na FIS-ie

 

więc sam już nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał , podłącz po kompa i sprawdź błędy , inaczej to tylko wróżenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem co kolega wyżej ;/ najpierw miałem tak że jak podciągnąłem autko ponad 3000 obr to zapalała mi sie kontrolka swiec żarowych spiralka i tryb awaryjny...po zgaszeniu i zapaleniu ok. Ale wczoraj już miałem tak że auto nagle straciło moc bez żadnych kontrolek i po zgaszeniu i zapaleniu świeci cały czas kontrolka silnika...i cały czas muł ;/ co to może być? pomocy bo do potrzebuje auta jak najszybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz błąd na stałe to podłącz pd kompa i wszystko będziesz wiedział . Moje przypuszczenia to że przytarły Ci się kierownice w turbinie ale komp prawdę powie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny przypadek, już dwa razy w przeciągu miesiąca przy przyspieszaniu na 4 biegu zaświeca kontrolka świec żarowych i brakuje mocy. Po wyłączeniu zapłonu wszystko wraca do normy. Po pierwszym takim incydencie kolega podpiął VAG-a i nic, tzn. wszystko w porządku. Brak jakichkolwiek błędów. Proszę o info co może być przyczyną.

B6 2005 140 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam podobny przypadek, już dwa razy w przeciągu miesiąca przy przyspieszaniu na 4 biegu zaświeca kontrolka świec żarowych i brakuje mocy. Po wyłączeniu zapłonu wszystko wraca do normy. Po pierwszym takim incydencie kolega podpiął VAG-a i nic, tzn. wszystko w porządku. Brak jakichkolwiek błędów. Proszę o info co może być przyczyną.

B6 2005 140 KM

zrób logi i sprawdź błędy w trakcie palenia sie kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...byłem dzisiaj na kompie i wyszedł mi błąd ciśnienia doładowania ;) co sie okazało tylko turbina wymaga wyczyszczenia i bedzie smigać ;) poprostu sie zawiesiła i nie chodzi w pełnym zakresie...ale i tak dziękuje za pomoc. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no turbina tz kierownice lub zawor sterujacy praca kierownic mialem podobny problem w renault kierownice chodzily luzno i wlasnie padl ten zaworek passaty tez pewnie go maja on odpowiada za ruszanie tymi kierownicami turbo

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła regeneracja turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na kompie i wykazał jednak błąd ciśnienia doładowania. Podobno wystarczy przeczyścić zawór EGR i będzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś was naciąga na regeneracje i co za tym idzie koszta ;) a wystarczy przeczyścić tylko samą turbinke i nic więcej :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to dziś dopadło.Migająca spirala i żółte P.Co to może oznaczać?Auto nie chce odpalać.Jakoś udało mi się odpalić z bólem i dojechałem do domu.Może wiecie co ta spiralka z przekreślonym P oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, w moim przypadku (Passat 2006r. 2.0 TDI 140KM) po dluzszej jezdzie (~150km) wyskakuje sygnalizacja świec żarowych (miga na zolto) + info "Engine fault. Workshop!". Auto traci moc. Po zatrzymaniu wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wraca do normy. Pare dni temu dostalem ten sam komunikat (po przejechaniu 230 km). Bylem w warsztacie, powiedzieli mi problem jest w regulacji cisnienia doladowania (o ile dobrze pamietam). Dzisiaj znowu bylem w warsztacie, podpielismy kompa i na jezdzie testowej zaobserwowalismy ze turbina zle reguluje cisnienie (tzn na wyjsciu turbiny jest zbyt wysokie cisnienie - turbina trzyma wysokie cisnienie przez 3-4 sek, pozniej cisnienie spada), mimo tego nie potrafie wymusic tego alarmu. Diagnoza: przeczyscic turbine (ew. wymienic). Czy ktos mial podobny przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Najpierw sprawdź zawór regulacji turbiny, być może to on jest sprwcą problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności