Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika cały wydech drga gdy go docisne w strone silnika przestaje, obwiniam plecionke jaki ma ona wymiar w moim silniku? Mechanik ją wycina i wspawuje bez wyjęcia tej części wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spawali wam ten łącznik migiem czy gazowo mi powiedział 120 z wymianą w silnik 1.8 (70 zł koszt złącza)
W Szczecinie slyszalem cennik 150-250zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wspawywałem elastyczny łącznik całkowity koszt 120 zł siatka do 1.8 benz adr wymiary 150x55 mm moge polecić zakład w gliwicach na ul sowińskiego 25 min i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wspawywałem elastyczny łącznik całkowity koszt 120 zł siatka do 1.8 benz adr wymiary 150x55 mm moge polecić zakład w gliwicach na ul sowińskiego 25 min i po robocie.
Rozumiem, ze sami dobierali i kupowali lacznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze sami dobierali i kupowali lacznik?

tak łącznik firmy Asmet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak łącznik firmy Asmet

Też przymierzam się do wymiany. Mają na miejscu magazyn, czy trzeba się wcześniej umówić na przymiarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwoniłem w pn i umówiłem się na śr wszystko maja na miejscu tylko powiedziałem jakie auto i silnik spawał gazowo bez odpinania akumulatora a ma też "przepięciówkę" do miga. Dobrze robi też spawacz na ul podlesie ale u niego 160-180 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w TDi wymontowują wydech aby zmienić łącznik, czy robi się to bez wyjmowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w TDi wymontowują wydech aby zmienić łącznik, czy robi się to bez wyjmowania?

Można bez demontażu, ale to indywidualna decyzja spawacza, czy i jak planuje to zrobić. Dojście jest od góry i od dołu bardzo dobre w silnikach umieszczonych wzdłużnie. W poprzecznych tez da się zrobić na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dzwoniłem w pn i umówiłem się na śr wszystko maja na miejscu tylko powiedziałem jakie auto i silnik spawał gazowo bez odpinania akumulatora a ma też "przepięciówkę" do miga. Dobrze robi też spawacz na ul podlesie ale u niego 160-180 zł
Slyszalem, albo ktos tutaj pisal, ze przy nieumiejetnym spawaniu mozna uwalic sonde lambda w benzynie.

Co musi byc spelnione by jej nie uwalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszalem, albo ktos tutaj pisal, ze przy nieumiejetnym spawaniu mozna uwalic sonde lambda w benzynie.

Co musi byc spelnione by jej nie uwalic?

przy gazowym spawaniu nic się nie uszkodzi tłumik przyzwyczajony jest do wysokich temperatur sonda tez bo jest zamontowana za kolektorem przy spawaniu elektryczny może polecieć przepięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy gazowym spawaniu

Chodzi Ci o spawanie acetylenowo-tlenowe czy tylko w osłonie CO2/MiX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o spawanie acetylenowo-tlenowe czy tylko w osłonie CO2/MiX?

 

acetylenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy to 1.9tdi AFV ale tiptronic plecionka jest ta sama?

Bo z wyglądu jest nieco inna (opleciona stalowym drutem) można ją zastąpić taką zwykła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, bo takiej to raczej nie dostaniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem złącze elastyczne u tescia w golfie 1.9tdi i założyłem złącze wzmacniane firmy kreft i działa :-D spawałem migomatem z osłoną co2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wymieniałem złącze elastyczne u tescia w golfie 1.9tdi i założyłem złącze wzmacniane firmy kreft i działa :-D spawałem migomatem z osłoną co2

 

Cieszymy się Twoim szczęściem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam problem z drżeniem samochodu na wolnych obrotach na biegu jałowym, jak również przy przyspieszaniu od około 1600obr/min. Powyżej 2200obr/min jest cisza słychać tylko silnik i podmuch wiatru. Poduszki pod silnikiem sprawne 3 są nowe Leamferder ale nic to nie wniosło. Dzisiaj sprawdzałem z kolegą elastyczny łącznik zewnętrznie wygląda na cały, nawet żeśmy go nogą pociskali do przodku jak inni na forum radzili i dalej to samo. Pompowtryskiwacze mają bardzo dobre korekcje. Sam już nie wiem co to może być:zalamany::zalamany::zalamany:

 

Moze ma ktos jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie łącznik był już dziurawy, lewa poduszka silnika puściła olej. Drgało, telepało wydechem i czasami śmierdziało spalonym olejem w środku auta, dodatkowo turbinę było słychać jakby mały odrzutowiec leciał i auto muliło. Turbo łapało gdzieś od 2200obr. Dziś wspawałem sobie nowy łącznik elastyczny 55x100 bo tylko ten wymiar był najbliższy oryginałowi w sklepie. Łącznik kosztował 30zł. Jak na gościa który pierwszy raz w życiu trzymał w ręce migomat to poszło mi w miarę gładko. Po kilku przymiarkach udało się wsio dopasować. Tylko trzeba było się napocić z odkręcaniem pierdółek w silniku. Żeby wyjąć wydech górą to trzeba też poza airboxem odkręcić tą rurkę łączącą wydech z zaworem egr. Korzystając z okazji wykręciłem też egr i kolektor dolotowy. Masakra godzinę skrobałem ten syf a i tak nie wyczyściłem dokładnie. Poskładałem to na nowych uszczelkach i jakoś to będzie. Później zabrałem się za wymianę poduszek pod silnikiem. Corteco 165zł lewa i 170zł prawa. Ciężko było wymontować stare bo niemożliwe jest podnieść tak wysoko silnik żeby śruby poduszek same wyszły z łap, wentylator zawadza na dodatek silnik się przechyla i o ścianę grodziową opiera. Posiłkowałem się odkręceniem elementu mocującego stabilizator. Dało mi to akurat na tyle mm by wyjąć stare poduchy. Z włożeniem nowych było jeszcze więcej mordowania ale dało radę na siłę. Po zmontowaniu wszystkiego i ostrej przejażdżce dało się odczuć że całkiem inne auto teraz jest. Już nie słychać tego świstu turbiny, wcześniej się zbiera i łapie od 1900, silnik jakby lepiej wchodzi na obroty przy przyśpieszaniu.. nie trzeba go cisnąć jak wcześniej. Gdyby tak całkiem wyczyścić układ dolotowy i wymienić origni na nowe to już by były całkiem niezłe efekty. Wibracji silnika już nie czuć na kierownicy tak jak wcześniej, zastanawiam się jeszcze czy warto wymienić poduchy pod skrzynią biegów to może siedzenia by nie wibrowały i zrobiło by się już całkiem spokojnie.

 

Nie wiem ile mechanicy wołają sobie za czyszczenie egr i kolektora dolotowego ale... U tłumikarzy wymiana łącznika 250zł. Ja za łącznik dałem 30zł. Zajęcie stanowiska w warsztacie u dobrego przyjaciela 50zł. od 10.00 do 17.50 się ze wszystkim bawiłem. Wszystkie narzędzie miałem na miejscu w warsztacie kumpla, on robił swoje ja swoje i tak poszło. Na łączniku zaoszczędziłem 170zł, na poduszkach pewnie 150, na egr chyba tyle samo. W sumie to 470zł zostało mi w kieszeni. A mechanicy? aaa tam na kimś innym sobie zarobią... pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności