Skocz do zawartości
buxi

Wykresy z hamowni do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o paliwo to raczej normalnego diesla mu zalej. Wszystkie paliwa z dodatkami i pozbawine pewnych pierwiastków typu Verva czy Vpower, są czystsze! ale temperatura ich spalania jest niższa i w związku z tym silnik generuje mniejszą moc.

czy Ty jesteś poważny ? <myśli> :)

moja propozycja zmień tunera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie paliwa z dodatkami i pozbawine pewnych pierwiastków typu Verva czy Vpower, są czystsze! ale temperatura ich spalania jest niższa i w związku z tym silnik generuje mniejszą moc.

 

Z tego co ja wiem, a raczej z tego co kiedyś wyczytałem z postu Masters'a na jego forum to jest odwrotnie;) Wszystkie paliwa diesel premium czyli np. v-power diesel mają wyższą temperaturę spalania bo mają też wyższą liczbę cetanową przez co podczas butowania jest wyższe egt niż na zwykłym dieslu... a w przypadku nowszych silników takich jak np. brd czy blb przy podkręcaniu auta wzrasta egt a komputer na pewnym poziomie tnie dawkę żeby egt nie szło bardziej w górę przez co ogranicza moc...

Dla pewności jakaś mądrzejsza głowa może się wypowie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!!!

Program robiłem właśnie u Mastersa i myśle że wie co mówi!!!

W moim pasku 2.0TDI 170PS DSG z 2006r. brakowało 10-ciu kucy(243tyś przebiegu). Jego zdaniem przy normalnym dieslu parametry były by lepsze. Zalecił tankowanie najnormalniejszego diesla, nie kombinować i przepłacać. Najprościej tłumaczył że gdy silnik dostanie paliwo niby lepsze, którego temperatura spalania jest wyższa. Sam ogranicza swoje parametry poprzez czujniki, które wykryły już odpowiednią dla niego temperature aby nie doprowadzać do wyższej.

Edytowane przez Andreus1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy!!!

Program robiłem właśnie u Mastersa i myśle że wie co mówi!!!

 

A o czym ja napisałem?;)

 

temperatura ich spalania jest wyższa i w związku z tym silnik generuje mniejszą moc(

 

wcześniej w tym samym poście napisałeś, że temp. spalania paliw premium jest niższa stąd moje poprawienie;)

No chyba że treść Twojego posta się sama zmieniła o 14:13 z temp. niższej na wyższą;)

Przejęzyczyć się to rzecz ludzka więc się nie denerwuj tylko powiedz, że się machnąłeś z rozpędu:564:

Ważne że wiemy o co chodzi :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, poprawiłem, ponieważ się pomyliłem. Mój błąd sorki!!! Myślałem inaczej a napisałem coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dobrze wiedzieć , aktualnie zalane mam shell Vpower i nie narzekam no ale skoro jest tak jak mówisz to powrócę do normalnego ON z ORLENU , albo NESTY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dłubane 377Nm i 170PS z AWXa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku nic nie dlubane znaczy ze ori wszystko - seria tylko z soft. przynajmniej ja to tak odczytalem z wykresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok to... i tak fajna seria była :) Pogratulować tylko zdrowego autka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto total seria - EGR i kat na swoim miejscu...

krokodyl(2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem pomiaru w cieplejszy dzień, pewnie finalna cyfra zmieniłaby się nieznacznie. Ale cyfry cyframi, a auto ma dawać radość z codziennej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto ma symboliczny przebieg - wygląda na to że motorownia zdrowizna - dobijało do 178KM...

finalnie zostało tak jak na wykresie - lajt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto ma symboliczny przebieg
tzn jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo i Krokodyl kupił sobie Padakę :)

Kiedy przyjeżdżasz do LPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn jaki ?

uwaga uwaga... nie śmiać się

112 Tkm (sto dwanaście tysięcy kilometrów) - do tej pory się śmiałem z takich historii ale:

serwisowany do listopada tylko i wyłącznie w ASO, książka, w obecności właściciela w serwisie VW sprawdzaliśmy wpisy w kompie.

W środku jak w nowym...

Silnik zdaniem Witka fabryka...

szkoda że combi - ale jak go zobaczyłem to przymknąłem na to oko

jednym słowem rodzyn

koniec oftopu... już się nie przechwalam :P

 

W Puławach będę na święta - pewnie wpadnę do K2 na pizzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie wpadnę do K2 na pizzę...

to zrobimy ustawkę na mieście :) i zaglądaj do dziełu Regionalnego :)

Koniec OT :P

 

P.S.

jeśli chodzi o MOC to i tak się zmieni gdy przyjdą Ciepłe Dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj panowie z Tune-Up zawirusowali mojego paska i na specjale życzenie mod jest bezpieczny i bez żadnych szaleństw. Super ekipa ,autko kręci całkowicie inaczej tak jakby ktoś bagażnik rozładował i dzięki za wira oraz szczególne tanks Krystianowi za fachowy przegląd , wymianę płynów oraz rozrządu.Sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem i przyznać trzeba że w temacie TDI to prawdziwa kopalnia wiedzy i fachowości , prawdziwy kozak zresztą .Dzięki jeszcze raz

Oto wykresik i mod zrobiony przez Roberta a resztę oceńcie sami

:dobrze

wykrespassat19tdidpf.jpg

:drive:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwaczny wykres AEB

wypowiedzcie się coś na ten temat ,turbo siada na pewno ale idzie coś jeszcze z tego wywnioskowac? Najwięcej zrebaków prawie przy odcince :zdziwko:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d207adf01e5026b9.htmld207adf01e5026b9.htmld207adf01e5026b9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwaczny wykres AEB

wypowiedzcie się coś na ten temat ,turbo siada na pewno ale idzie coś jeszcze z tego wywnioskowac? Najwięcej zrebaków prawie przy odcince http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...01e5026b9.html

taki zwykły, zmęczony życiem AEB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności