Skocz do zawartości
steffy

4x4 jak to działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru właśnie szczyci się tym że ma stały napęd na 4 koła i to czysto mechaniczny napęd, nie tak jak w innych samochodach pokazanych na filmie, w których napędem 4x4 steruje komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasek nie jest taki zły :) A na jedno koło ciezko uciągnąc cale auto takze Passat wypada bardzo dobrze. Subaru oczywiscie jest leaderem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam mówię - AUDI :) Quattro ;)

 

jak mi udowodnisz, że ta lina pod autem tylko je asekurowała to jestem w stanie uwierzyć w potęgę Quattro ;)

ale jeśli je tam wtargała to już nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się grzebać w necie ale to była kampania reklamowa audi na 20 lecie napędu quattro :) i ta A6 naprawdę wjechała :)

Poszukaj w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 3B Synchro (4Motion) AFN (110KM) holujący Tira na śniegu -

 

Dawałem już do tematu "Wszystko co wiecie na temat 4motion".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny plus dla audi

 

a raczej dla napędu quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się grzebać w necie ale to była kampania reklamowa audi na 20 lecie napędu quattro :) i ta A6 naprawdę wjechała :)

Poszukaj w necie

na 25 lecie quattro http://pl.youtube.com/watch?v=pinF5hDqyQI&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 25 lecie quattro

 

Machnąłem sie o 5 lat, sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak mi udowodnisz, że ta lina pod autem tylko je asekurowała

 

Wiem, że zwolennicy teorii spiskowych nie przyjmują argumentów, ale spróbuję... ;-)

http://pl.youtube.com/watch?v=ObdPVYAGCXo&NR=1

 

Jak widać, bez specjalnych opon byłoby to niemożliwe.

 

To coś dla miłośników youngtimerów:

http://pl.youtube.com/watch?v=YHH-726_8lA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że SUV-y są bardziej terenowe. CR-V po Passacie moim zdaniem lepiej sprawowała się w zimie a tu taki zonk. Sprawdziłem tylne półosiki - faktycznie cieniutkie jak w maluchu. I komfort nie taki jak w Passku. Ale mniej się psuje. To taki wyższy Civic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

kuczlaw wybacz ale quattro i 4 motion 1 generacji (czyli mechaniczny torsen a nie elektroniczny haldex) to jedno i to samo, tylko nazwa handlowa inna, skad te nienaturalne podniecenie?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skad te nienaturalne podniecenie?!?

 

A kto tu pisze o wyższości jednego nad drugim ? Jesteś niedowartościowany że masz 4motion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokój bo będzie po klapsie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczlaw wybacz ale quattro i 4 motion 1 generacji (czyli mechaniczny torsen a nie elektroniczny haldex) to jedno i to samo, tylko nazwa handlowa inna, skad te nienaturalne podniecenie?!?

Tylko B5 tak miał, bo miał silnik wzdłużnie... reszta golfów i fassatów z silnikiem w poprzek to elektroniczny haldex. Który dopiero teraz zaczyna dorównywać quattro.

Ale wątpię by dołączany napęd kiedykolwiek dorównał stałemu 4x4. W końcu nie od dawna wiadomo, że lepiej nie doprowadzać do poślizgu kół, niż po pewnym czasie wspomagać ślizgające się koła pozostałymi mającymi przyczepność.

No może dorówna, jak nasz samochód będzie rozpoznawał to po czym jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

facet masz jakies problemy z czytaniem i interpretacja? napisalem pierwszy 4motion montowany do B5FL wlacznie (wczesniej nazywany syncro) to bajka i to samo co quattro, w nowych autach VW wlozyli elektronike a w Audi zostawili torsena (bo jest oczywiscie i bezdyskusyjnie lepszy), w koncu musi kolejny argument by kupic A6/A4 a nie pasia ....

p.s. ja juz sobie nie wyobrazam auta bez AWD/4WD czy jakkolwiek bys tego z marketingowego punktu widzenia nie nazywal ...

z oczywistych wzgledow moja idea zakupu W8 w sedanie ustepuje powoli aczkolwiek nieublaganie A6 2.7T, tylko te cholerne biale zegary ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
facet masz jakies problemy z czytaniem i interpretacja? napisalem pierwszy 4motion montowany do B5FL wlacznie (wczesniej nazywany syncro) to bajka i to samo co quattro, w nowych autach VW wlozyli elektronike a w Audi zostawili torsena

Ja problemów z czytaniem nie mam, wiem też, że 4motion, syncro i quattro to tylko nazwy samochodów z napędem na 4 koła. To jak ten napęd jest rozwiązany to już inna sprawa.

Np. passat b5 i b5fl miał centralny mechanizm różnicowy taki jak w wielu audi quattro. Ale passat b3, b4, b6 ma sprzęgło haldex. VW nadal stosuje mechaniczny torsen np w Touareg'u i Phaeton'ie, ale audi też stosuje sprzęgło haldex, np w a3, tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skoro w temacie 4x4, to poczytajcie sobie o wynalazku, który kiedyś ford zastosował do zbudowania sierry 4x4. To była dopiero rzeźba... przedni napęd przekazywany ze skrzyni biegów przez łańcuch (!), w środku jakieś wisco i w tylnym moście szpera... :rotfl:. Jestem na bieżąco, bo wczoraj udało mi się taki tylny most dorwać do budowy kolejnego projektu :) :) :) :) http://pl.youtube.com/watch?v=mm4LOCg7qVg << moje cudo. Po obejrzeniu kilku układów różnicowych, lekturze i zabaw klockami lego, muszę przyznać, że konstrukcja (bo oczywiście rozebrałem dyfer) w środku zaskoczyła mnie super precyzją i przede wszystkim prostotą wykonania! A to ma przecież 20 lat jazdy/katowania za sobą... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności