Skocz do zawartości
rafcisz

Wyciszenie pracy silnika TDI (osłona pod silnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumi. Czytajcie ze zrozumieniem. Nie ma żadnej różnicy w hałasie, czy to ori gąbka czy wypustki z zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łysy... Pytam, gdyż kilka dni temu stały dwa passki AVF, 2002 i 2004 i różnica w hałasie była odczuwalna (na biegu jałowym). 2002 głośniej ale osłona bez gąbki, ten 2004 osłona gąbka oraz taka delikatnie głębsza po bokach pokrywa na silnik. chyba, że zaszły znaczące zmiany konstrukcyjne w silnikach?! (silniki różniły się przewodami patrząc od przodu ale może to pikuś....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą osłonę od 1.5 roku i poziom hałasu taki jak przy ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym proponujecie przykleić ori wygłuszenie na nową osłonę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawową rzeczą od której trzeba zacząc wyciszenie B5 1.9 tdi , to moim zdaniem wyciszenie klapy silnika. Ja pod fabryczną mate dałem mate bitumiczna z filcem i gąbkę którą znalazłem w garażu. Efeky wyraźnie odczówalny :fajny Jeśli ktoś zauważył to samo co ja to dajcie znać [email protected] A MOŻE MI SIĘ WYDAJE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym proponujecie przykleić ori wygłuszenie na nową osłonę?

 

Ja mam oryginalną matę wygłuszającą po prostu położoną

na dolną osłonę silnika (nieoryginalną) i spełnia swoje zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Planuję zakup osłony po silnik, z tym, że nie plastikowej (miałem ja wcześniej tylko w zimę połamała mi się :( ) a metalowej (powinna dłużej wytrzymać ;p). I teraz pytanko, czy istnieje możliwość zakupu samej tej maty wygłuszającej, jeśli tak proszę o podanie linku ? ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś może podać wymiary tej listwy zaznaczonej na zdjęciu. Chętnie bym to sam dorobił bo u mnie nie ma tego pod autem odkąd go kupiłem. Osłony kupiłem już dawno i chyba już czas je zamontować :niewiem

Z gory dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam Marcin

os?ona.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia osłony z blachy ocynkowanej która wytrzyma kilka zim z rzędu a nie co rok wymiana. Osłona będzie z jednego kawałka i mocowana na śruby 8 mm. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach poniżej jak projekt będzie ukończony to podrzucę więcej fotek.

 

 

20100301016.th.jpg

20101108013.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, i bardzo chętnie zobaczę Twoje dokonania w tym kierunku, bo jak narazie moja osłona nadal czeka na moją inwencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może już skończę jutro to zapodam fotki jak to wyszło, z resztą jak będzie wszystko cacy to zrobię kilka więcej dla forumowiczów ;) jak się znajdą chętni oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetni beda napewno :) - moze zaczniesz produkcje seryjna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w trakcie robienia osłony z blachy ocynkowanej która wytrzyma kilka zim z rzędu a nie co rok wymiana. Osłona będzie z jednego kawałka i mocowana na śruby 8 mm. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach poniżej jak projekt będzie ukończony to podrzucę więcej fotek.

 

 

20100301016.th.jpg

20101108013.th.jpg

 

W zeszłym roku mój kuzyn przyjął na maskę plastikową osłonę spod silnika Audi A6 - pomysł z blachą genialny ze względu na wytrzymałość ale przymocuj to solidnie bo jak sobie wyobrażam że mógłbym przyjąć na maskę taki arkusz blachy spod Twojego auta to mam ciary na plecach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... u mnie nie ma tego pod autem odkąd go kupiłem.

Z gory dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam Marcin

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: osłona.jpg Views: 32 Size: 51.7 KB ID: 35588

zdjecie-->post 88

 

Ja tez chce zaczac szukac tego elementu... ale nie wiem jak go nazwac, zeby znalezc gdzies w necie lub wytlumaczyc na jakims szrocie o co mi chodzi... Chyba ze w ASO mozna to dostac w jakichs niewielkich pieniądzach- orientuje się ktoś?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest też gąbka pod pokrywą silnika Ja ją wywaliłem przy wymianie oleju bo była podarta i przez tydzień myslałem że cos sie stało albo olej był szajski tak klepało od silnika

Kiedy załozylem nową ulga niesamowita ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem ostatnio stosujac tylko orginalne spinki dolaczone do osolony i powiem szczeze ze tragedia,stukala i denerwowala mnie tylko to wjechalem na podnosnik i lekko przerabiajac zamontowalem ja na sztywno i teraz ok.Zastanawiam sie jeszcze nad wygluszeniem tej oslony matą akustyczna stosowanej do wygluszenia maski silnika.

 

Moze ktos juz robil cos takiego,to ciekawi mi czy efekt byl wart zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się dopasować i zamontować pierwszą z osłon. Efekt jest "kozacki" ;) fotki poniżej. Do oryginalnych spinek przyspawane zostały nakrętki i całość jest skręcona na śruby metryczne ze stali nierdzewnej tak więc nie ma opcji żeby coś "samo" odpadło. Jedynym mankamentem są wibracje z racji nie za grubej blachy ale całość osłony wygłuszę matami dekarskimi i będzie lux. Orientacyjny koszt wykonania jednej sztuki +/- 200 PLN wraz z wygłuszeniem, spinkami i śrubami ze stali nierdzewnej, co nie jest duzym kosztem patrzą na osłony plastikowe za których komplet (silnik i skrzynia) trzeba dać 150 PLN. Jak znajdą się chętni to zrobię ze 20 sztuk. Efekt końcowy z wygłuszeniem zrobię pod koniec tygodnia i zapodam jakieś lepsze fotki, puki co zdjęcia z komórki.

 

pozdraVWiam

 

20101113026.th.jpg[/url]

20101113030.th.jpg

20101113032.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winczako...

 

Znalazlem w gratach ta listwe. Jak jeszcze nie kupiłeś moge ja wysłać w przyszym tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też sobię kupowałem jakiś czasu temu tą osłonę pod spód .. tylko ja to miałem takie blaszki (wsuwki) i do tego normalne śruby z metalu a nie z plastiku :D bo te z plastiku to odpadaja... szybko.. za komplet dałem 165 zł na allegro . osłona pod silnik + pod maske + srubki ;p co do wyciszenia to ja tam nie odczuwam żadnej różnicy , założyłem ją wsumie żeby chronić silnik i żeby tyle syfu sie nie leciało .. :)

 

 

a co do tej osłony metalowej to wygląda to imponująco i jak srubki sie nie poodkrecają :D to możesz na mine wjechać hehe normalnie jak w hamerze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Centrino93

Mam pytanie. Jak się nazywa lub gdzie można kupić ten element bo oryginalnie go nie mam a chcę założyć osłony pod silnik i skrzynię a nie mam ich gdzie przykręcić?

 

 

oslona.jpg

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedz

oslona.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności