Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się i wczoraj wyciągnąłem prawy nawiew żarówkę wlutowałem 12V 1,2W i jak składam wszystko i uruchamiam w aucie to to podswietla jak wcale można powiedzieć tylko się tli (a żarówka świeci) przeczyściłem te miejsca które sa podświetlane i nic :/

 

nie wiem czy te niby światłowody są do bani czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw sobie diody zamiast zarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez jest pomysł, ale czy wtedy wlutować ta diodę do tej czarnej kostki, a gdzie wtedy dać rezystor? bo tam za wiele miejsca nie ma

 

ale wracając do mojego pytania czy ktoś może potwierdzić ze ta żarówka jest ok 12V? Dziwi mnie to ze lewy niby dobry bo świeci podobnym słabym światłem

 

no nic po świętach trzeba to zrobić

 

pozdro i wesołych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kleine87, ja wstawiłem diody pod 12V bez zadnych rezystorów i wszystko działa już prawie rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Jaka średnica diody bezie najlepsza zamiast fabrycznej żarówki? 3mm,5mm itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie.Jaka średnica diody bezie najlepsza zamiast fabrycznej żarówki? 3mm,5mm itd?

 

Najlepiej daj 5mm 12V i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze tylko dopytam o kolor mam normalnie podświetlenie mieć czerwone wiec kupuje taka diodę czy może biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlutowałem 5mm czerwoną (dyfuzyjną).

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody możesz stosować jakie chcesz, czerwone niebieskie białe zielone, aby tobie pasowały. Jak masz czas się pobawić to skomponuj sobie gamę kolorów a efekt wizualny będzie naprawdę ci się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja jeszcze tylko dopytam o kolor mam normalnie podświetlenie mieć czerwone wiec kupuje taka diodę czy może biała?

 

Możesz kupić taki kolor aki Tobie odpowiada.Najlepiej jak by to była dioda o szerokim kącie świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak dam większa diode np 5mm czy nie bedzie ona za duża w miejscu fabrycznej żaróweczki? Autor tematu zastosował 3mm-etrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to że jak dam większa diode np 5mm czy nie bedzie ona za duża w miejscu fabrycznej żaróweczki? Autor tematu zastosował 3mm-etrowe

 

Możesz spokojnie zastosować 5mm,miejsca jest sporo więc się zmieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a panowie ten pomysł z diodami polega na wyrzuceniu całych tych światłowodów i dodaniu dwóch diod w miejscu gdzie ma się świecić, przynajmniej tak widać to na zdjęciach w tym temacie:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=905

 

i teraz moje pytanie bo widze ze KrystianPoland chce to wstawić w miejsce żarówki czyli przed światłowodem a nie zamiast, jak Wy to macie??

 

czy zastosowanie tak diody poprawi świecenie bo nie chce mi się tego całego przerabiać, przecież jak było nowe to świeciło dość mocnym światłem

 

dzięki, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a panowie ten pomysł z diodami polega na wyrzuceniu całych tych światłowodów i dodaniu dwóch diod w miejscu gdzie ma się świecić, przynajmniej tak widać to na zdjęciach w tym temacie:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=905

 

i teraz moje pytanie bo widze ze KrystianPoland chce to wstawić w miejsce żarówki czyli przed światłowodem a nie zamiast, jak Wy to macie??

 

czy zastosowanie tak diody poprawi świecenie bo nie chce mi się tego całego przerabiać, przecież jak było nowe to świeciło dość mocnym światłem

 

dzięki, pozdro

 

Tak,jak najbardziej wywalić ten czerwony plastik.Na każdy boczny nawiew po dwie diody a na środkowy cztery sztuki.Zastosowanie diody napewno poprawi jakość świecenia,ale nie dawaj diody soczewkowej-za bardzo skupia światło i piktogram będzie za mocno podświetlony.Najlepiej zeszlifuj taką diodę (od góry i dookoła) lub zastosuj taką jaka jest w załączniku poniżej.Barwa-wedle uznania.

ledy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic dzięki za wszystkie porady

 

rano jeszcze zobaczę czy pójdzie to na zwykłej żarówce 12V za 0,80gr i spróbuj to przylutować bo z tym rozbieraniem trochę więcej roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nic dzięki za wszystkie porady

 

rano jeszcze zobaczę czy pójdzie to na zwykłej żarówce 12V za 0,80gr i spróbuj to przylutować bo z tym rozbieraniem trochę więcej roboty :D

 

Da się przylutować ale jest tam bardzo mało miejsca ;) A jeżeli już będziesz miał nawiewy w rękach to ściągasz tylko ten plastik i lutujesz LED'y :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-montaż żarówek zamiast żarówek to tak jakby kupowanie magnetofonu na kasety-lepiej dać od razu ledy i po kłopocie,żarówka za jakiś czas znowu się wysypie.Ja pozmieniam wszędzie na ledy-nie dość że taniej to będzie spokój na zawsze.CZy montowaliście zwykłe ledy czy superjasne? Zeby to za mocno nie świeciło przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie-montaż żarówek zamiast żarówek to tak jakby kupowanie magnetofonu na kasety-lepiej dać od razu ledy i po kłopocie,żarówka za jakiś czas znowu się wysypie.Ja pozmieniam wszędzie na ledy-nie dość że taniej to będzie spokój na zawsze.CZy montowaliście zwykłe ledy czy superjasne? Zeby to za mocno nie świeciło przypadkiem.

 

Zwykłe LED'y i tym bardziej nie flux a o powerled'ach nie wspomnę.Są za mocne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.Waham się jeszcze między 3mm a 5mm.Co byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego.Waham się jeszcze między 3mm a 5mm.Co byś polecił?

 

Jaka Ci pasuje/lub jaką masz na stanie ;)

 

Ja mam 5mm 12V i jest :ok dałem jeszcze do tego rezystorek 100ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności