Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odgrzeje temat i poprosze o rade szanownych forumowiczow;)

Na zimnym silniku slysze lekkie postukiwania ... hmm ciezko to nazwac stukami ... takie glosniejsze, nierównomierne potykiwanie... tyk za chwule tyk...z okolic silnika- ...Samochod ze skrzynia DSG i przebiegiem 150000.

Dodatkowo kiedy skrzynia jest w pozycji P i N daje sie odczuc tak jak by nierówna prace silnika- oczywiście silnik chodzi rowno a jednak czuc lekkie drgania... czy to wszystko to objawy dwumasy? Dodam ze cichy stukot ustepuje po rozgrzaniu silnika. Myslicie ze juz czas na ewentualna wymiane czy sie jeszcze wstrzymac? niedogosnosci w zaden sposob nie wplywaja na komfort jazy. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Witam. Odgrzeje temat i poprosze o rade szanownych forumowiczow;)

Na zimnym silniku slysze lekkie postukiwania ... hmm ciezko to nazwac stukami ... takie glosniejsze, nierównomierne potykiwanie... tyk za chwule tyk...z okolic silnika- ...Samochod ze skrzynia DSG i przebiegiem 150000.

Dodatkowo kiedy skrzynia jest w pozycji P i N daje sie odczuc tak jak by nierówna prace silnika- oczywiście silnik chodzi rowno a jednak czuc lekkie drgania... czy to wszystko to objawy dwumasy? Dodam ze cichy stukot ustepuje po rozgrzaniu silnika. Myslicie ze juz czas na ewentualna wymiane czy sie jeszcze wstrzymac? niedogosnosci w zaden sposob nie wplywaja na komfort jazy. pozdr

 

jak mi sie skończyła dwumasa ,to miałem w pozycji p i n nierówne stuki i nawet przy odejmowaniu gazu zaczeło się to samo objawiać,gość z aso gadał ze to był ostatni dzwonek :)mam ten sam silnik i dsg,dodam jeszcze że szykuj sie z kasiorką, bo koszt wymiany to 3200 koło dwumasowe wymiana 800 także lipa

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm.. straszysz;) te wibracje to nic uciazliwego... a te cykanie czy postukiwanie troche mnie zaniepokoilo... w sumie to sie zadowolilem odp ze to tylko to...chociaz w dalszym ciagu nie jestem do konca przekonany czy cos jeszcze nie wyjdzie... Ktos na forum oferowal sie z regeneracja dwumasa do dsg moze jest to jakies rozwiazanie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Hm.. straszysz;) te wibracje to nic uciazliwego... a te cykanie czy postukiwanie troche mnie zaniepokoilo... w sumie to sie zadowolilem odp ze to tylko to...chociaz w dalszym ciagu nie jestem do konca przekonany czy cos jeszcze nie wyjdzie... Ktos na forum oferowal sie z regeneracja dwumasa do dsg moze jest to jakies rozwiazanie..?

tyle zwolenników co przeciwników na pewno jest to tańsze rozwiązanie regeneracja ,ja bym jeździł na twoim miejscu jak nie bedzie objawów jak u mnie :)a najlepiej zajedź do aso niech ci zobaczą albo do innego poza to trochę przyoszczędzisz :)ja już to Aso nie pojade bo to laicy i bardziej pomogli mi w innych warsztatach niestety.Ale wiadomo co ASO to inni fachowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ale jak bede kupowal to raczej nowa... z zalozenia nie chce uzywki jak ma byc troche taniej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje koledzy... w takim razie poki co sie jeszcze niue martwie... posmigam do momentu kiedy pukanie bedzie jakies bardziej uciazliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
dziekuje koledzy... w takim razie poki co sie jeszcze niue martwie... posmigam do momentu kiedy pukanie bedzie jakies bardziej uciazliwe...

 

no i dobra decyzja ale powiem że pięć koła zrobisz i bedzie stukało nawet przy odpuszczaniu gazu .(Tylko że to usłyszysz przy otwartym oknie ),Jak bedą takie objawy ciśnij na wymianę

A i jak chcesz kupić na allegro to zapomnij o wymianie w aso bo oni nie wymieniają nie swoich części ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla waszej wiedzy powiem że w Kożuchowie ( to obok mojego miasta) w miescie który słynie z produkcji sprzęgieł miedzy innymi do fso i Koreańczyków i innych jest dwóch rzemieślników dwa zakłady oni regenerują sprzęgła dwu masowe koszt razem z wymiana około 1000zł. Zdajesz zwoje zakładają Ci regenerowane dają gwarancje. Dla oszczędnego dobra alternatywa.Wiem kto to wymienia i jak na razie nie mieli reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zawsze jakas alternatywa... a skoro mialo by to kosztowac 1k to warto sie zastanowic... moze dasz jakis namiar na ktoregos z tych rzemieslnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
to zawsze jakas alternatywa... a skoro mialo by to kosztowac 1k to warto sie zastanowic... moze dasz jakis namiar na ktoregos z tych rzemieslnikow?

na nową dają dwa lata gwarancji ,jak u nich dostaniesz rok to myślę że warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak za rok znou bym musial regenerowac;) obyyyy nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta regeneracja dotyczy DSG? jak tak to prosze o jakis kontakt w moim wlasnie sie konczy dwumasa objawy to metalicznene stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika podczas jazdy zadnych oznak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
a ta regeneracja dotyczy DSG?

 

i manual i dsg regenerują wszystkie koła dwumasowe ,namiar ja bym szukał w google albo allegro wpisując regeneracja koła dwumasowego;)no chyba że ktoś ma sprawdzonych naprawiaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwonilem dzis do goscia z http://www.regeneracja.kw.pl/ regeneruja rowniez DSG. Odsylasz swoje stare kolo a na drugi dzien dostajesz nowe... zregenerowane z 7 miesieczna pisemna gwarancja! i tu ciekawostka... koszt 950 zł - moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem. Posiadam passata 2006 rok z silnikiem 2.0 tdi 170KM i codziennie rano mam problem z uruchomieniem silnika tzn: muszę kręcić rozrusznikiem około 10s do 15sekund aby zapalił i nie zależnie od temperatury na zewnątrz tym bardziej, że autko przez cały czas jest garażowane. W tej chwili mam 207.000 km i tak naprawde to nie miałem z autem jakiś większych problemów za wyjątkiem małych usterek eksploatacyknych typu spryskiwacze reflektorów, nie uzasadnione błędy w komputerze itp. byłem z tym u mechanika ale powiedzieli że mogą być pompowtryskiwacze i nie podjęli się naprawy ponieważ twierdzili że naprawa może być bardzo kosztowna, czy ktoś miał taki przypadek?? a może to normalne? pozdrawiam hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Dominik, dziękuję Ci za odpisanie na mój list. Na dzień dzisiejszy auto stanęło i podejrzenie padło na uszkodzone wtryski ale rozebrali pompe paliwową, która jest w zbiorniku i okazało sie że była w bardzo złym stanie a więc oczyszczają cały układ paliwowy i zobaczymy co dalej w każdym bądź razie kazali mi się przygotować na wymianę wtrysków co jest dla mnie całkowitą załamką bo podobno to koszt około 10.000zł:mad: MASAKRA

Jeszcze raz dzięki serdeczne, pozdrawiam hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazali mi się przygotować na wymianę wtrysków co jest dla mnie całkowitą załamką bo podobno to koszt około 10.000zł

 

http://www.allegro.pl/item884010485_pompowtryskiwacz_siemens_2_0_tdi_03g130073d_nowy.html

 

http://www.allegro.pl/item885664563_vw_passat_wtrysk_siemens_2_0_tdi_03g130073d_nowy.html

 

Podaj numer VIN, to sprawdzę czy pasują do Twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności