Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji podam mój VIN - i będę wdzięczny za podpowiedź, który do mnie pasuje...

WVWZZZ3CZ6E213947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji podam mój VIN - i będę wdzięczny za podpowiedź, który do mnie pasuje...

WVWZZZ3CZ6E213947

 

Proszę bardzo:

 

wvwzzz3cz6e213947.th.jpg

 

Ten pompowtryskiwacz z literką "M" na końcu jest nowy, z "MX" regenerowany.

 

---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

 

Proszę moderatora o wydzielenie postów z tego wątku, dyskusja odbiega od tematu, myślę, że można ją kontynuować w innym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam przejechane 190 tys i przy wrzucaniu jedynki i wstecznego musiałem użyć sporej siły a na pozostałych biegach było ok.W ASO stwierdzili spalone sprzęgło i koło dwumasowe.Cena koła 1300zł a sprzęgło i wszystkie dodatki 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Znajomy ma Skode Oktavie II z silnikiem 2.0 DTDI 140km ma problemy z odpalaniem na cieplym silniku bylismy dzis u mechanika i stwierdził że to jest wina koła dwumasowego.... Czy ktoś miał juz takie objawy?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jak widać problem z kołem 2masowym dotyczy sporej liczby użytkowników..

 

Może opisze swój przypadek i uzyskam odpowiedz na nurtujące mnie pytania:

Posiadam Passata B6 rok produkcji 2007 silnik 19 TDI przejechane 131tys km.

Przebieg oryginalny.

 

Teraz opis "dolegliwości" (może jestem lekko przewrażliwiony po lekturze postów ...).

Silnik odpala bez zarzutów zimno/ciepło.

Podczas pracy "na zimno/na jałowym biegu" naciskając sprzęgło słyszę lekkie chrupniecie - ustaję jak się silnik nagrzeje..

Dalej - zmieniając biegi z 1 na 2 i z 2 na 3 czasem też lekko "chrupie" (wydaje mi się,że sztukę zmieniania biegów mam opanowana..;-) )

Ogólnie oprócz w/w rzeczy nie mam żadnych problemów - nie rzuca mi nic pod maska, nic nie skrzypi, nie tłucze etc.

Aha z 3 na 4 przeskakuje bez żadnego "chrupania"!

 

Teraz pytanie za 2-3 tys km wybieram się na wymianę oleju+filtry.

Zapytać w ASO o 2 mas czy na razie "zignorować"?

 

Oraz pyt na 2 czy "zajechanie" maksymalne 2 masy objawia się w taki sposób ze nie da się tego nie słyszeć?

Oraz co się stanie jeżeli zajedziemy 2masę na amen?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. mam taki problem. Posiadam passata 2006 rok z silnikiem 2.0 tdi 170KM i codziennie rano mam problem z uruchomieniem silnika tzn: muszę kręcić rozrusznikiem około 10s do 15sekund aby zapalił i nie zależnie od temperatury na zewnątrz tym bardziej, że autko przez cały czas jest garażowane. W tej chwili mam 207.000 km i tak naprawde to nie miałem z autem jakiś większych problemów za wyjątkiem małych usterek eksploatacyknych typu spryskiwacze reflektorów, nie uzasadnione błędy w komputerze itp. byłem z tym u mechanika ale powiedzieli że mogą być pompowtryskiwacze i nie podjęli się naprawy ponieważ twierdzili że naprawa może być bardzo kosztowna, czy ktoś miał taki przypadek?? a może to normalne? pozdrawiam hej.

 

I co kolego, poradziłeś sobie z tym problemem? Odpisz bo ciekawi mnie co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z odpalaniem i okazało sie że to pompa paliwa padnięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem problem z odpalaniem i okazało sie że to pompa paliwa padnięta...

 

Ale która? W zbiorniku? Czy vacu (podciśnienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku. Łatwo sprawdzić czy żyje i ew. jak pracuje.

Zdejmujesz przewód doprowadzający paliwo do filtra, podstawiasz jakies naczynie a ktoś włącza i wyłącza zapłon - pompa powinna przez kilka sekund pompować paliwo. Może sie okazać ze pompuje słabo, wali razem z powietrzem bądź wcale nie pompuje.

Ew. można sprawdzić czy działa podnosząc tylną kanapę po stronie pasażera i po włączeniu zapłonu posłuchać czy dopompowuje paliwo a nawet można próbować (z głową, np założyć inny przezroczysty) zdjąć wezyk i spradzić jak pompuje.

 

Jak masz taki przebieg i pompa nigdy nie była wymieniana to cud że jeszcze działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zbiorniku. Łatwo sprawdzić czy żyje i ew. jak pracuje.

Zdejmujesz przewód doprowadzający paliwo do filtra, podstawiasz jakies naczynie a ktoś włącza i wyłącza zapłon - pompa powinna przez kilka sekund pompować paliwo. Może sie okazać ze pompuje słabo, wali razem z powietrzem bądź wcale nie pompuje.

Ew. można sprawdzić czy działa podnosząc tylną kanapę po stronie pasażera i po włączeniu zapłonu posłuchać czy dopompowuje paliwo a nawet można próbować (z głową, np założyć inny przezroczysty) zdjąć wezyk i spradzić jak pompuje.

 

Jak masz taki przebieg i pompa nigdy nie była wymieniana to cud że jeszcze działa...

 

U mnie pompa w zbiorniku jest ok. Trudności z odpaleniem występują tylko wtedy jak postoi kilka godzin. Potem jak już odpali po tym postoju to pali z pół obrotu sto na sto. Stawiam na pompę vacu (podciśnienia) przy głowicy. Pewnie jakieś zaworki puszczają i paliwo cofa się z pompy vacu. Mam drugą i czekam za podmianą u mechanika, który jako nieliczny ma pojęcie o samochodach i kolejki do niego zarąbiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się podepne...

:640::640::640:Dziś mnie spotkało....:640::640::640:

Trochę mocno przegoniłem auto następnie w trakcie przyspieszania... nagle wyczułem dragania...popuściłem gaz ustało i jak znowu chciałem przyspieszyć silnik wchodził w drgania....zjechałem... na postoju silnik mocno drga, kiedy chcę ruszyć silnik wpada w moocne drgania, mocno wyczuwalne...Auto straciło na mocy (w ogóle nie chce jechać) kiedy przyspieszam... autem mocno drga natomiast kiedy odpuszczam gazu drgania ustają....

Na biegu jałowym dodając gazu auto nie wpada w tak mocne wibracje , dopiero jak zaczynam ruszać i przyspieszać...

 

DWUMAS??? czy coś innego???

 

Passat b6 1.9Tdi 105KM podkręcony na 150KM

Edytowane przez Tequil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W momencie kiedy puszczasz sprzeglo a auto zaczyna drgac to ja bym stawiam na zuzycie sprzegła, a jesli po calkowitym puszczeniu sprzęgła drgania nie ustaja to chyba dwumas ;/ Niech mnie ktos poprawi jesli nie mam racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to ciekawe bo ja nie mam żadnego kłopotu z zapalaniem a kiedy wymieniałem filtr paliwa to nie mogłem go zalać pompą,zalałem go ręcznie poskręcałem,odpaliłem i nawet się nie zakrztusił.Po drugie nie zawsze słyszę pompę przy odpalaniu a kłopotów nie mam żadnych.Powiedzcie czy działanie tej pompy nie jest uzależnione od jakiś czynników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mogłeś zalać filtra pompą paliwa (przez zapłon) i jej w ogóle nie słyszysz to ta pompa po prostu nie działa. Ja miałem identyczny problem. Po prostu paliwo z baku pomuje pompa ssąca znajdujaca się przy silniku. Z tym że u mnie czasem pojawiał sie problem z odpalaniem jak paliwo się cofało. Dodatkowo przy szybkiej jeździe np 150km/h i depnięciu żeby wyprzedzić (po jakimś czasie) silnik dostawał czkawki bo pompa ssąca nie dawała rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Panowie wracam do tematu tego wątka czyli koła dwumasowego. Posiadam paska z takim samym silnikiem BKP i skrzynią manualną sześciobiegową. Niestety i ja chyba muszę wysupłać grubą kasę i wymienić dwumase. Objawy jakie zauważyłem to drgania na luzie (czasami), stuki sprzęgła na zimnym (po wciśnięciu sprzęgła ustają) no i dziwny dźwięk przy zmianie biegów (jakby takie krótkie szuranie po wciśnięciu sprzęgła lub odpuszczeniu gazu po ostrym przyśpieszaniu:zeco, dźwięk wydobywa się tylko pod obciążeniem, na luzie nie występuje więc to chyba nie turbina). Teraz pytania zasadnicze do znawców tematu:****:

1. Czy po opisanych objawach dobrze zdiagnozowałem wymianę dwumasy, a może to coś innego:dupablada?

2. Co jeszcze powinno się wymienić przy wymianie dwumasy?

Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy po opisanych objawach dobrze zdiagnozowałem wymianę dwumasy, a może to coś innego?

2. Co jeszcze powinno się wymienić przy wymianie dwumasy?

 

1. Tak, to dwumasa.

2. Warto zmienić sprzęgło (komplet dwumasa + sprzęgło + docisk ok 1650 zł. na allegro + wymiana ok 600-700 w ASO).

 

Nie martw się, przy DSG koszt jest większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ekspresową odpowiedź, ale jakoś mało to pocieszające że w DSG jeszcze więcej kasy trzeba szykować. Na allegro znalazłem taki komplet

http://moto.allegro.pl/item921612560_sprzeglo_kolo_dwumasowe_skoda_passat_2_0tdi.html

Czy zawiera wszystko co będę potrzebować czy jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zawiera wszystko co będę potrzebować czy jeszcze coś?

 

Tak, tylko dopytaj czy zestaw na pewno do BKP będzie pasować.

 

W cenie 1650 to jednak komplet bez docisku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silników BKP, BMP, BVE, BWV i BMA i ręcznej skrzyni są te same koła dwumasowe i sprzęgła a ich oznaczenia to:

 

Koło dwumasowe:

LUK: 03G 105 266 A

SACHS: 03G 105 266 BN

 

Sprzęgło z docikiem:

LUK: 03G 141 015 SX

SACHS: 03G 141 015 LX

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Piszecie o stukach pukach, nierównej pracy, bujaniu etc. jako o zbliżaniu się do wymiany dwumasy.

 

To ja się pytam, co się dzieje jak szlak jasny trafi to koło dokumentnie. Na czym polega całkowite zużycie się jego (pęka coś, ślizga czy co?). Co się wtedy dzieje z autem albo do jakiego momentu można jeździć i nie ryzykować zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności