Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj oddałem dwumase do regeneracji. Jakoś wszystko to czarno widzę i pewnie będę żałował że nie kupiłem nowego..

swoją drogą, to czy po założeniu dwumasy trzeba coś kodować komputerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kodujesz, to jest czesc mechaniczna, wymiana i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj oddałem dwumase do regeneracji. Jakoś wszystko to czarno widzę i pewnie będę żałował że nie kupiłem nowego..

swoją drogą, to czy po założeniu dwumasy trzeba coś kodować komputerem?

 

wie, że źle robi, a robi... nie jestem znawcą, ale do swojego kupię nówkę. podobno zdarzają się problemy z wyważeniem po regeneracji i to ciągnie koszty: załóż, zdejmij, reklamuj, czekaj itp, a i tak kupisz nówkę, żeby nie ryzykować od nowa "ścieżki zdrowia". starą spróbuję sprzedać gościom od regeneracji, zawsze to obniży koszty nowej.

 

ja jak mam przeczucie że nic z tego nie będzie to tak nie robię, tylko robię tak, jak mówi przeczucie - wtedy jestem mniej wściekły na siebie.

 

zrób jak uważasz. spokój ducha jest ważny... podobno pieniądze to rzecz nabyta...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę nie przyznać Ci racji, ale koło oddane i koniec. Plus taki, że ponoć do jednego z najlepszych serwisów w Polsce. W środę wieczorem powinno być po wszystkim więc zdam krótką relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dałeś kolo do regeneracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo-service.

Zaraz kurier powinien podjechać i jadę do mechanika więc wieczorem będę wiedział co u jak.

Przy okazji warto wiedzieć, że jeśli ktoś decyduje się na regenerację to powinien robić to najszybciej bo frez, który jest w środku koła, wyrabia się nieodwracalnie i w pewnym momencie, regeneracja może być już niemożliwa. Tzn regeneracja nie obejmuje tego frezu, więc gdy on jest zjechany to nic już się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Gąskach k/Koszalina podobno robią też ten frez, niedługo będę się do nich udawał na regenerację dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pierwotnie też miałem tam jechać ale nie chciało mi się cudzym autem 1000km jechać więc wybrałem poznan.

Ja właśnie teraz oglądałem ten frez iu mnie jest ok. gdyby był zjechany, to również zębatka w skrzyni byłaby do wymiany czyli znów dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,

ja po swoich przygodach z DSG to Ci powiem ze nie odwazyłbym się na regenerowanie dwumasy.

Zresztą mój mechanik sam zwrócił uwagę na to ze po wymianie zarówno DSG jak i dwumasy silnik zaczął inaczej pracować (równiej, brak falowania, ciszej, inaczej sie zbiera)

 

Opisz wrażenia po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda w południowej wielkopolsce informacja:

- dwumasa SACHS,

- sprzęgło SACHS,

- łożysko sprzęgła LUK : 2600zł z montażem.

 

W razie czego PM to podam adres. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to, firma widmo że adres tylko na pw? Poza tym, napisz do jakiego silnika ta dwumasa bo w niektórych przypadkach 2,6k to żadna okazja.

Ja mam już swoją założoną, jadę teraz do niemiec więc wrażenia opiszę jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może komuś się przyda w południowej wielkopolsce informacja:

- dwumasa SACHS,

- sprzęgło SACHS,

- łożysko sprzęgła LUK : 2600zł z montażem.

 

W razie czego PM to podam adres. Pozdrawiam :)

 

To dużo dałeś, ja zapłaciłem

-dwumasa Sachs + sprzęgło Sachs + łożysko sprzęgła Sachs + smary - 1470 zł (zakup przez allegro nowego kompletu na fakturę+2 lata gwarancji)

-montaż 400 zł

razem koszt 1870 zł

 

Jak by kto szukał warsztatu który to robi sprawnie i szybko w Zagłębiu Miedziowym ( Głogów-Lubin-Legnica) zapraszam na PW i podam adres.

 

witam wkleje sie w ten watek bo jest ciekawe,ja mam problem ze swoim slabszym paskiem,ale jest na odwrot jest zimno jest cicho a jak tylko sie zagrzeje szumi na wolnych obrotach,ma juz 100000tys przebiegu.czy to bedzie lozysko oporowe czy cos wiecej.oczywiscie jak wycisne sprzeglo cisza.biegi wchodza bezproblemowo,nie szrpie wszystko plynnie tylko ten chalas.moze ktos mial podobnie .

 

Ja mam ten sam silnik i u mnie na początku były takie same objawy że na zimnym cicho a potem na rozgrzanym tłukło bardzo głośno. Wcześniej czy później będziesz musiał wymieć i polecam nowy komplet a nie regeneracje bo wydasz 800 zł + robocizna (400zł) a potem i tak będzie to samo i kupisz nowy komplet za1400-1500 zł.

 

Pozdro

Edytowane przez rado82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem dwumasę do mojego paska DSG i teraz szukam mechanika w okolicach TARNOWA może ktoś zna i poleca do wymiany tej dwumasy żeby zrobił dobrze no i niedrogo!!!

Myślałem nawet sam się za to zabrać bo mam urlop ale boję się czegoś nie sp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozef76

 

ja jestem z okolic sacza i tez szukam jakiegos konkretnego mechanika nawet bym do tarnowa sie przejechal tylko zebym mial to zrobione profesjonalnie jak juz kogos znajdziesz to daj znac z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jozef76

 

ja jestem z okolic sacza i tez szukam jakiegos konkretnego mechanika nawet bym do tarnowa sie przejechal tylko zebym mial to zrobione profesjonalnie jak juz kogos znajdziesz to daj znac z gory dzieki ;)

Ok

To czekamy na jakies informację na temat mechanika z naszych okolic czyli małopolska

Może hurtem będzie lepsza cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dużo dałeś, ja zapłaciłem

-dwumasa Sachs + sprzęgło Sachs + łożysko sprzęgła Sachs + smary - 1470 zł (zakup przez allegro nowego kompletu na fakturę+2 lata gwarancji)

-montaż 400 zł

razem koszt 1870 zł

 

Jak by kto szukał warsztatu który to robi sprawnie i szybko w Zagłębiu Miedziowym ( Głogów-Lubin-Legnica) zapraszam na PW i podam adres.

 

 

 

Ja mam ten sam silnik i u mnie na początku były takie same objawy że na zimnym cicho a potem na rozgrzanym tłukło bardzo głośno. Wcześniej czy później będziesz musiał wymieć i polecam nowy komplet a nie regeneracje bo wydasz 800 zł + robocizna (400zł) a potem i tak będzie to samo i kupisz nowy komplet za1400-1500 zł.

 

Pozdro

 

to mało dałeś bo ja zapłaciłem 1907 EURO

awaria na autostradzie pod hanoverem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok

To czekamy na jakies informację na temat mechanika z naszych okolic czyli małopolska

Może hurtem będzie lepsza cena?

 

wiesz co kolego ja dopiero po nowym roku bede sie za 2mas bral , a narazie rozgladam sie za jakims godnym warsztatem w tej chwili moja skarbonka jest dosc obciazona :taksobie

 

P.S

Jakbys czegos sie dowiedzial to daj znac ;) to samo z mojej strony jak tylko dowiem sie o kims w miare dobrym to sie odezwe :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dużo dałeś, ja zapłaciłem

-dwumasa Sachs + sprzęgło Sachs + łożysko sprzęgła Sachs + smary - 1470 zł (zakup przez allegro nowego kompletu na fakturę+2 lata gwarancji)

-montaż 400 zł

razem koszt 1870 zł

 

 

No części swoich nie zawiozłem, więc pośrednik musiał swoje zarobić :) za montaż też 400 płaciłem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już swoją założoną, jadę teraz do niemiec więc wrażenia opiszę jutro.

 

i jak kolego z twoją dwumasą? skoro nie piszesz, domyślam się że jest ok.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności