Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam zarezerwowane nowe koło dwumasowe LUK w serwisie vw za cene 2100 (po znajomości)Jak sądzicie czy to jest cena przy której nie ma sie co zastanawiać tylko brać?

czy szukać szczęscia gdzieś na allegro itp?

ten znajomy z vw twierdzi że muszę sie szybko decydować bo nowe zamawiaja już ok 500 zł droższe i ta cena dla mnie 2100 jest podobno po cenie zakupu jeżeli tak to chyba czeba brać i nie szukać dalej?

bo może rzeczywiście droższe będą ma ktoś info w tym temacie?

 

Tu masz za 600,- taniej :D

 

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-vw-passat-2-0-tdi-i1834455563.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać ja mam DSG a to koło w linku to do zwykłej skrzyni

z tego co mi mówił ten znajomy z vw to do dsg kosztuje podobno ponad 3000zł a dla mnie zrobił cene 2100 dlatego pytałem czy brać czy szukać ?

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem napisać ja mam DSG a to koło w linku to do zwykłej skrzyni

z tego co mi mówił ten znajomy z vw to do dsg kosztuje podobno ponad 3000zł a dla mnie zrobił cene 2100 dlatego pytałem czy brać czy szukać ?

 

Tu masz za 2000,- http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-dsg-vw-golf-v-passat-b6-nowe-oryg-i1855398897.html ale skoro to znajomy,to brać

i w razie gwarancji czy coś te 100,- więcej w serwisie vw to pikuś. Bieeeeer jak jeszcze ma :lol:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z dsg jest lipa. Tzn są znacznie droższe.

Na ebayu luk do dsg 550 euro.

 

A co z tym valeo - słyszał ktoś coś kiedyś coś?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tym valeo - słyszał ktoś coś kiedyś coś?:-)

Taki sam producent części (również na pierwszy montaż) jak LUK, bosch, delphi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiem, ze to producent czesci, ale chodzilo mi konkretnie o dwumase do DSG od Valeo.

Dzwonilem teraz do Valeo Polska, i powiedziano mi, ze do DSG dwumasy Valeo nie ma w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy dzwiek przypominajacy jak by cos ocierało po prawej stronie silnika przy zimnym silniku to jest dwumasa? Po rozgrzaniu dzwiek ginie. Mam jeszcze jeden dziwny objaw, ktory nie wiem czy ma cos wspolnego z dwumasa, mianowicie przy odpaleni jak jest zimny to zuca całym silnkiem. Dodam,ze jak jest rozgrzany to tego nie ma. Czy mam sie juz szykować na wymiane dwumasy?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ponad 100kkm na blacie to raczej na pewno dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez wiem, ze to producent czesci, ale chodzilo mi konkretnie o dwumase do DSG od Valeo.

Dzwonilem teraz do Valeo Polska, i powiedziano mi, ze do DSG dwumasy Valeo nie ma w ogole.

 

hehe, dlatego Cie pytałem czy do DSG,

ja tez zadzwoniłem do znajomego co pracuje w Valeo, i powiedział mi ze do DSG nie produkują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mechanik wyjął mi dwumase. Siedzi tam luk i z zewnątrz wygląda niemal idealnie - czy zniszczenia widoczne są na zewnątrz czy dopiero wewnątrz. Jedyny mankament koła to niewielkie luzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś znalazlem firme moto-rege filia kolo koszalina, ktora zajmuje sie regeneracja koł dwumasowych. Czy miał ktos doczynienia z taka usługa? Dodam, ze firma daje 18 miesięcy gwarancji.Cena około 800 zlotych.

Edytowane przez koza1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mechanik wyjął mi dwumase. Siedzi tam luk i z zewnątrz wygląda niemal idealnie - czy zniszczenia widoczne są na zewnątrz czy dopiero wewnątrz. Jedyny mankament koła to niewielkie luzy...

Ja tez mialem niewielkie luzy, ale nie obrotowe ale tylko w jednej płaszczyźnie (góra dół)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie do regeneracji, gdyż jak wspomnialem luzy były wzdłużne a nie obrotowe.

Regeneracja Dwumasy polega na tym ze jest rozcinana i wymieniane są spreżyny które mają niwelować luzy obrotowe, wiec u mnie nie było o tym mowy, zreszta nie lubie bawić się w regenerację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie nie do regeneracji, gdyż jak wspomnialem luzy były wzdłużne a nie obrotowe.

Regeneracja Dwumasy polega na tym ze jest rozcinana i wymieniane są spreżyny które mają niwelować luzy obrotowe, wiec u mnie nie było o tym mowy, zreszta nie lubie bawić się w regenerację.

Przy jakim przebiegu wymieniałeś?

 

Ja mam 130tkm i już od roku słysze ta dwumasę i mechanik twierdzi że czas najwyższy ja wymienić i już zamówiłem wlaśnie w vw nowa dwumasę!

Myślałem dopiero wiosna się za nie zabrać ale znajomy z vw twierdzi że dwumasa z nowej dostawy ma być nawet o 500zł droższa więc biorę tą po starej cenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją dwumasę zaczałem słyszeć przy 115 tyś, ale ze mialem do zrobienia mega dużo tras to poczekalem 2 miesiace i wymieniłem ją przy 142 tyś.

Co do zakupu to kolega maciejek mial dla mnie dwumase za 2000~2100 PLN, ale ze u niego dostawa się opóźniała a mi zależało na czasie to wziąłem w ASo gdzie zapłaciłem 2150 PLN (mieli na stanie od reki)

oczywiście pamiętaj ze przy wymianie wymieniasz też śruby (no ale to grosze kosztuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym aso kupowałeś? Mi w aso powiedzieli 2,6 - 3k pln. I kół dwumasowych jest f pyte do mojego silnika. Jak sprawdzić, które będzie pasować? Tylko w w aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w ASO Rowinski-Wajdemajer, ale mam tam trochę znajomych wiec mam inne ceny

 

ale tak jak pisałem, pogadaj z kolegą maciejek, podaj mu VIN a on Ci dobierze odpowiednie i w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wkleje sie w ten watek bo jest ciekawe,ja mam problem ze swoim slabszym paskiem,ale jest na odwrot jest zimno jest cicho a jak tylko sie zagrzeje szumi na wolnych obrotach,ma juz 100000tys przebiegu.czy to bedzie lozysko oporowe czy cos wiecej.oczywiscie jak wycisne sprzeglo cisza.biegi wchodza bezproblemowo,nie szrpie wszystko plynnie tylko ten chalas.moze ktos mial podobnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności