Skocz do zawartości
Gość Carlos90

[B5] Jakie felgi?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Carlos90

Witam. Mam Passka B5 1,6 z LPG rok '97 i chce sobie kupic do niego alu...

I tu pytanie brzmi... Czy do tego silnika (1,6) 17'' alu nie okażą się za duże? Ryzykować z 17''-kami czy kupić 16''? Zakładając 17'' trzeba by było zmieniać zawieszenie? Prosze o pomoc bo jestem lewy w tych sprawach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekjSKP

Kwestia ,po krótce wygląda tak:

Im wieksza obręcz (w twoim wypadku 17") tym mniejszy powinien być wznios opony .

To ta druga wartość po tzw.rozmiarze balona opony .

Np 205/55R17

Dlaczego ? a dlatego , że średnica + wznios(np55) daje konkretny wymiar całego koła.

Które to mieści się lub NIE , pod fartuchem.

To po pierwsze.!

Po drugie zaś (dla mnie najważniejsze):

W polskich warunkach drogowych dążyć należy w granicach rozsądku do stosowania raczej większych wzniosów opon z uwagi na lepszą amortyzację i w trosce o zawieszenie na dziurawych drogach.

Niskie profile-dobre na autostrady!!!!

PO trzecie i najważniejsze:

Należy "żąglować tymi wartościami w granicach podanych w homologacji pojazdu (często podawana cała gama w niemieckim tzw'Briefie") - Polecam.

To tyle rad domorosłych

--- scalone ---

... no tak ale Ty pytałeś konkretnie!! '

Tak więc jw. juz pisałem ,w tym wypadku polecałbym zdecydowanie mniejszą średnicę , a wiekszy balon.!!!

A więc szukaj 16"

Zwłaszcza jeżeli felgi alu- pomimo wszystko jednak wrażliwe na uderzenia i dziury. Czasami mniej szpanu ,a więcej racjonalizmu ,dobrze robi -....kieszeni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pojechałeś optymizmem-nie strasz chłopaka, bo widze, że sam do końca nie piszesz racjonalnie...możliwe, że kupiłeś słabej jakości felgi, że masz takie przykre doświadczenia.

 

Przejeździłem w tym roku 7miesięcy 225/40 po polskich dziurach, tych mniejszych i tych większych i zero jakiekolwiek prostowania-podstawą jest jakość felg(oczywiście można i je skrzywić, ale to trzeba się naprawde postarać)

 

Wracając do tematu...wrzucaj 17" jeśli pozwalają na to Twoje finanse i ciesz się każdym przejechanym km. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniasz z zawieszeniem! chyba ze chcesz obnizyc :D

 

kupuj spokojnie 17 bo 16 to mala fela do passata i ginie z duzych nadkolach... ja osobiscie pakuje 18... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos odpusc 225 i 17". przeciez i tak ten dychawiczny silnik ledwo napedza bude... zakladajac 17" bedziesz miega zawalidrogą. Daj zyc innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlos90

Ja i tak szybko nie ganiam samochodem [głównie do szkoły, pracy no i dziewczyny]... A 17 mam ładne do kupna i tanio koleś sprzedaje... Tak więc biore 17 bo lubie widok duzych kol w samochodzie... A silnik 1,6 w zupełnosci mi wystarcza :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlos90

czy felga 17" z ET 60 i opona 225/215 - 40-17 wejdzie do passata na standardowym zawieszeniu bez obcierania nadkoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ET60 to strasznie głęboko wejdą te felgi chyba że mają konkretny rant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

et60 w b5? nie widze tego, wydaje mi sie ze bedzie tarło od wewnetrzej strony...

 

szukaj felg z et 35-45 -optymalne do paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jakiś konkretny dystans wrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlos90

dzieki. sa ladne na allegro ale wlasnie tak myslalem ze nie wejda do standardowego B5 :)

 

A jeszcze mam jeden problem... Nie wiecie kto ma tanią ładną skórzaną tapicerkę do Passata b5 w sedanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanią ładną skórzaną

 

te pojęcia sie wykluczaja, w szczegolnosci dwa pierwsze jesli chodzi o skóry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mam passata b5 mam fele 18 cali 225 40 fele są od mercedesa i piasta jest mniejsza musze założyć pierscienie centrujące co otym sądzice o tych pierscieniach ? druga sprawa sruby z stalówek mogą być maja długość ok 4 cm jak zalożę tą srube do feli to wystaje z 1cm może być jak bede jechał nic sie nie urwie prosze pomóżcie :(

Edytowane przez Lisekwip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

et powinno wynosic od 35 do 48 jesli chcesz wsadzic z et 60 to musisz dawac dystans przynajmniej 10 albo wiecej. sruby powinny wystawac z alu od 1,8 cm do 2,2cm to napewno spokojnie mozesz jezdzic i nie urwiesz kola. ja osobiscie kupilem fele 16" opony 215/55/R16 z et 35 i wchodza normalnie. sruby od stalowek wystaja mi 1,5 cm ale trzymaja sie dobrze i chyba je tak zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam pytanie.

Posiadam VW passata w sedanie 2002 r. 2.0 benzyna automat. Jeżdżę na oponach 195/65 R15. Przymierzam się do zakupu felg aluminiowych. Znalazłem takie co by mnie interesowały ale nie jestem pewien czy będą pasować. Oto parametry obu z nich:

1. Średnica 15"

Szerokość 7"

Rozstaw szpilek 5x112

Osadzenie (ET) 45.

2. Średnica 15"

Szerokość 6"

Rozstaw szpilek 5x112

Osadzenie (ET) 35.

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy felga nr 1 nie jest za szeroka do tych opon?

2. Czy felga nr 2 nie ma za dużego odsadzenia (ET).

Pozdrawiam?

P.S. Obie felgi dedykowane są do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzymierzam się do zakupu felg aluminiowych.
Średnica 15"

kup lepiej kołpaki, bo kupno 15" alu to jak dla mnie parodia...

 

1. Czy felga nr 1 nie jest za szeroka do tych opon?

nie, jest ok

 

Czy felga nr 2 nie ma za dużego odsadzenia (ET).

nie, jest ok

 

P.S. Obie felgi dedykowane są do Passata.

to po co zaśmiecasz temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup lepiej kołpaki, bo kupno 15" alu to jak dla mnie parodia...

 

ty powinienes powstrzymywac sie od wypowiadania takich opinii..bo wiekszosc passatow na drogach ma 15" ja tez kupilem nowego pasia ostatnio i rowniez jest na 15 i wcale mi to nie przeszkadza i nie jest "parodia", ale popieram opinie ze powinna byc wieksza fela. ale 15" to wcale nie jest zadna parodia. dobrze ze nie nazwales tego wies tuningiem bo wogle bys mnie zamurowal

 

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

 

Powiedzcie jeszcze, im wieksze ET tym kolo blizej srodka?

 

hm z tego co pamietam to tak.

a mam pytanie do osob ktore znaja sie. podoba mi sie bardzo jak felga jest na rowno wstawiona z nadkolem. wtedy laduje sie dystans czy felga z mniejszym ET??np 25??jesli takie sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli te felgi http://www.allegro.pl/item990477098_...7_audi_vw.html wejda do b5 bez ********nia sie w dystanse itp srututu?

tak

 

Powiedzcie jeszcze, im wieksze ET tym kolo blizej srodka?

dokładnie

 

ty powinienes powstrzymywac sie od wypowiadania takich opinii..

mówie co myśle i wiesz ile mnie boli, że Ci się to nie podoba. po to jest forum, aby każdy mógł wyrazić swoją opinię.

 

tez kupilem nowego pasia ostatnio i rowniez jest na 15

i czytaj ze zrozumieniem! jak kupujesz auto na alu 15" to inna bajka, bo kupując auto skupiasz sie na czym innym, a nie na kołach. chodziło mi o to ze parodią jest wymiana 15" stalówek na 15" alu.

 

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

 

podoba mi sie bardzo jak felga jest na rowno wstawiona z nadkolem. wtedy laduje sie dystans czy felga z mniejszym ET??np 25??jesli takie sa

aby ustawić idealnie to z reguły równa się to z kombinowaniem typu nie standardowe dystanse, bądź wyciąganie błotników.

w przypadku gdy masz np felge z et 35 wsadzisz dystans 10mm to tak jakby ta sama felga miała et25. jednak spasowanie rant-rant zależy również od szerokości felgi i modelu. dlatego trzeba to spasowaywać pod konkretną felgę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im WIĘKSZE ET, tym felga głębiej położona w nadkolu.

ET dopuszczalne do Passata B5 bez kombinowania z dystansami to od 35 do 45.

Standardowo były zakładane felgi o ET 45. Sam zresztą mam takie (Montreal)

W moim przypadku kiedy chciałem założyć felgę o ET 50 od Audi, nie było takiej możliwości bez zastosowania dystansów.

A odpowiadając na Twoje pytanie - im mniejsze ET tym felga bardziej "na zewnątrz" chociaż zależy jeszcze jaka ona konkretnie będzie :)

 

P.S Witek mnie ubiegł jak pisałem ten post :D

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności