Skocz do zawartości
Gość Carlos90

[B5] Jakie felgi?

Rekomendowane odpowiedzi

ET dopuszczalne do Passata B5 bez kombinowania z dystansami to od 35 do 45.

a co 25 czy 15 nie jest dopuszczalne? wszystko zalezy od felgi, po prostu przy et35-45 nie ma obawy ze moga wystapic problemy.

 

Standardowo były zakładane felgi o ET 45.

nie tylko 45 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde przecież piszę, że dopuszczalne bez dystansów!

A o ET felg pisałem na podstawie tego, o innych felgach nie wiem:

cbecb3b009f3190d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nosz kurde przecież piszę, że dopuszczalne bez dystansów!

a co? do felgi z ET 15 chcesz jeszcze załozyć dystans? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara-22

witam mam pytanie czy felga 5x110 wejdzie na 5x112 ? bo dostałem ładne felgi 16' od audi a3 ale niestety 5x110 , słyszałem ze mozna zastosować jakieś podkładki pływające i niby da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty powinienes powstrzymywac sie od wypowiadania takich opinii..bo wiekszosc passatow na drogach ma 15" ja tez kupilem nowego pasia ostatnio i rowniez jest na 15 i wcale mi to nie przeszkadza i nie jest "parodia", ale popieram opinie ze powinna byc wieksza fela. ale 15" to wcale nie jest zadna parodia. dobrze ze nie nazwales tego wies tuningiem bo wogle bys mnie zamurowal

 

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

 

 

hm z tego co pamietam to tak.

a mam pytanie do osob ktore znaja sie. podoba mi sie bardzo jak felga jest na rowno wstawiona z nadkolem. wtedy laduje sie dystans czy felga z mniejszym ET??np 25??jesli takie sa

ty powinienes powstrzymywac sie od wypowiadania takich opinii..bo wiekszosc passatow na drogach ma 15" ja tez kupilem nowego pasia ostatnio i rowniez jest na 15 i wcale mi to nie przeszkadza i nie jest "parodia", ale popieram opinie ze powinna byc wieksza fela. ale 15" to wcale nie jest zadna parodia. dobrze ze nie nazwales tego wies tuningiem bo wogle bys mnie zamurowal

 

Dzięki, że mnie poparłeś. Widzę, że nie jeździsz 12 letnim passatem na 20 calówkach tak jak niektórzy. A biorąc pod uwagę stan naszych dróg i delikatne i skomplikowane zawieszenia passata, którym w moim przypadku żona jeździ często (czasami po krawężnikach - jak to baba) to wybór 15 jest całkiem słuszny. Pomijam różnicę w cenie zarówno felg jak i opon. Ale dziękuję witek-b5 za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby ustawić idealnie to z reguły równa się to z kombinowaniem typu nie standardowe dystanse, bądź wyciąganie błotników.

w przypadku gdy masz np felge z et 35 wsadzisz dystans 10mm to tak jakby ta sama felga miała et25. jednak spasowanie rant-rant zależy również od szerokości felgi i modelu. dlatego trzeba to spasowaywać pod konkretną felgę

 

dzieki za odpowiedz.

 

jak juz nazbieram na jakas 17 wtedy bede o tym myslal.narazie z powodu kupna samochodu jest troszke innych wydatkow.

 

mówie co myśle i wiesz ile mnie boli, że Ci się to nie podoba. po to jest forum, aby każdy mógł wyrazić swoją opinię.

 

wiem witku ze po to jest forum ale nie jeden temat widzialem z twoja opinia na czyjs pomysl i zawsze byla ona lekko zlosliwa albo taka zeby komus doj**** ;)

 

a takie pytanko do wszystkich, bo jesli zaklada sie wieksze kla to auto troszke jakby wolniej sie zbiera z miejsca, czy to naprawde jest tak odczuwalne przy wiekszych kolach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie pytanko do wszystkich, bo jesli zaklada sie wieksze kla to auto troszke jakby wolniej sie zbiera z miejsca, czy to naprawde jest tak odczuwalne przy wiekszych kolach?

odczuwalna jest przyczepność i mniejszy komfort, różnic w przyśpieszeniu nie zauważa się ;)

 

ak juz nazbieram na jakas 17 wtedy bede o tym myslal.

pamiętaj jednak, że najlepiej to się prezentuje z naciągniętą oponą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie mam obecie felgi 15" oryginalne Vw i teraz mam okazje kupic 17"z oponami tylko ze et40 http://allegro.pl/item986969709_nowe_felgi_alu_dezent_f_17_5x112_455zl_szt.html

 

i teraz moje pytanie czy potrzebne sa jakies inne szpilki to tych felg?? jezeli tak to jakie? i co myslicie o tym zakupie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, będziesz potrzebował szpilek z główka stożkową (obecnie masz kulistą).

 

a co do zakupu to wzór kwestia gustu -mi się nie podoba. firma ok, jeśli chodzi o jakość. ale na pewno nie przepłacałbym kupując nowe felgi, za tą kasę wolałbym kupić jakieś ciekawsze używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek powiedziales ze naciagnieta opona ladnie wyglada, to prawda ze po naciagnieciu opony zmiejsza sie jej zywotnosc??szybciej sie sciera itp??i podobno bardziej na felge trzeba uwazac, takie sluchy do mnie czasami dochodzily, nie wiem czy to prawda bo nie jezdzilem na 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie musza byc jakies dluzsze tylko ze stozkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witek powiedziales ze naciagnieta opona ladnie wyglada, to prawda ze po naciagnieciu opony zmiejsza sie jej zywotnosc??szybciej sie sciera itp??

nawet jesli to niezauważalnie

 

i podobno bardziej na felge trzeba uwazac, takie sluchy do mnie czasami dochodzily, nie wiem czy to prawda bo nie jezdzilem na 17"

owszem bo rant jest niczym nie chroniony tylko wystaje no i niższy profil opony

 

czyli nie musza byc jakies dluzsze tylko ze stozkiem??

raczej tak, na pewno w oryginalnych felgach masz główkę kulistą, a w nieoryginalnych stożkową

p.s. jak kupujesz nowe felgi to z reguły są one w komplecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jesli to niezauważalnie

 

owszem bo rant jest niczym nie chroniony tylko wystaje no i niższy profil opony

 

dzieki witku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej tak, na pewno w oryginalnych felgach masz główkę kulistą, a w nieoryginalnych stożkową

p.s. jak kupujesz nowe felgi to z reguły są one w komplecie

 

Nie nie felgi uzywane i troche inaczej malowane i nie wiem jakie to maja byc dokladnie szpilki??jakies oznaczenie dlugosc nie oretuje sie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to jest czy konkretnym felgom odpowiadają im przeznaczone rodzaje szpilek?

Czy szpilki ze standardowych stalowych 15" podejdą do zamocowania 17" aluminiowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tyle tematów na ten temat a ty zakładasz kolejny .... :wmorde

po co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął drugie.

opony prawie nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nad tym myślałem ale bardziej mi chodzi o to jaki wzór, może ktoś miał kiedyś któreś z nich założone albo miał. Opony mogę sobie kupić nowe, mam fulde za 230zł 205/60 r16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności