Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

@Just_kama - miałaś zmienianą szybę przednią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb
Witam, od paru ładnych miesięcy też zmagam się z wodą pod dywanikami (po ulewach deszczu).

Woda głównie zbiera się po stronie pasażera z przodu, po większej ulewie niestety również pod nogami kierowcy.

Udrożniając i sprawdzając wszystkie możliwe przyczyny jakie mogłyby być powodem zalania Pasia stwierdziłam, że po prostu zdemontuję wszystko co znajduje się pod deską rozdzielczą (m.in. schowki), żeby mieć szybszy i łatwiejszy dostęp głównie do podnoszenia dywaników w celu wysuszenia jeżdżącego pontonu :(. Ostatnio zauważyłam (po demontażu schowka od strony pasażera), woda też kapie na gumową wycieraczkę (w dużo mniejszej ilości niż zbiera się jej pod dywanikami).

Woda tak jakby spływała od podszybia do kabiny samochodu (właśnie za schowkiem od strony pasażera).

Trochę w wolnych chwilach nasiedziałam się w garażu myśląc ostatecznie już, że główną przyczyną jest uszczelka od filtra pyłkowego i "syf" jaki nagromadził się na podszybiu za filtrem. Niestety dzisiaj rano po wczorajszej ulewie okazało się, że nie dotarłam do głównej przyczyny :(:(:(:(

Już nie mam pomysłów i podupadłam psychicznie bo nie mam pojęcia co jest mojemu Pasiowi (a elektryka powoli mi zaczyna wariować - gdzie moduł komfortu jest sprawdzony i całe szczęście nie muszę go wymieniać). Niestety na razie nie stać mnie by po prostu samochód wstawić na "warsztat".

 

POMOCY :(

 

1. Odpływ pod akumulatorem - udrożniony

2. Filtr kabinowy - uszczelki - wszystko w porządku

3. Uszczelki w drzwiach - również w porządku

 

4. Parownik (w/w w postach) też jest wyczyszczony :(

 

 

 

 

co do uszczelek w drzwiach to wymieniałeś te pod tapicerką pod blachą czy te dookoła drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Wziaść rozebrac go do goła wziaść Waż z woda jeden niech Leje po calym aucie a jeden niech siedzi w aucie tak najlepiej wykryc przyczyne bo jesli mówisz ze wszystko juz zrobiles .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba nie była nigdy wymieniana wymieniana a uszczelkę pod tapicerką wymieniałam :(

 

---------- Dodano o 12:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:45 ----------

 

pejzasz - o tym patencie myślałam już, żeby w weekend po pracy zrobić :)

woda idzie na 100% gdzies od strony filtra (klimatyzacji) bo leci od podszybia pod dywanik i właśnie gdzieś bokiem bo po demontażu schowka dzisiaj wodę miałam też na gumowej wycieraczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Filtr raczej by nie szlo ale nie jestem pewny . Być moze ze przez ta przednia szybe gdzies sobie leci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dużo "syfu-mułu-piachu" jest za filtrem (pod podszybiem) to jest prawdopodobieństwo dostawania się wody do kabiny, ponieważ woda stoi, nie miała gdzie spłynąć i myślałam ze to strzał w 10. Po zdjęciu całej obudowy filtra a mając już wcześniej zdemontowany schowek w środku, z zewnątrz można zobaczyć wycieraczkę w samochodzie ;) więc tam główną rolę gra tylko uszczelka by woda nie dostawała się do środka pojazdu, ale jednak znowu się myliłam.

Jak nie uda mi się znaleźć przyczyny zamiany mojego Pasia w Ponton to w weekend będzie akcja z wodą na działce i może uda się zlokalizować problem.

Z chęcią zdemontowałabym cały kokpit, lepsze dojście by było do podszybia od środka samochodu ale chyba sama wolę się na razie nie zabierać za to.

Edytowane przez JuSt_KaMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio zalało mi auto na myjni, wody było pełno w okolicach pasażerów tylnich.

Na pierwszy odstrzał myślałem że myjnia pryskała wodą od spodu i wlało przez te zaślepki przeciwpowodziowe.

Więc wyjąłem całą tapicerke, wysuszyłem, poprawiłem wszystko silikonem i było perfect!

Jednak dopiero dzisiaj doszedłem do sedna wpływu wody, okazuje się że woda dostaję się:

Przez uszczelkę która jest przy szybie tylnych drzwi, tzn: woda wlatuje przez nią, i potem w drzwiach spływa do środka.

Na mój rozum nawet po wymianie uszczelki ta woda będzie się tam dostawać.

Bo skoro otwieram szybe to ta uszczelka się rusza, więc w końcu popuści.

Pytanie czy jest na to jakiś patent, może miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miał ktoś taki przypadek?
Prawie wszyscy właściciele B5....

Woda do auta dostaje się nie przez uszczelkę, o której piszesz, a "dzięki" sparciałej uszczelce między blachą pod tapicerką drzwi, a drzwiami.

W tym temacie jest o tym napisane x razy...

Na przykład strona wcześniej :

http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?p=1951375&viewfull=1#post1951375

A tu jeden ze sposobów naprawy :

http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?p=1902962&viewfull=1#post1902962

 

Czytamy, czytamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mistrzu! Jesteś wielki :)

Czytałbym, ale czas nagli a nie jestem u siebie na komputerze, i ledwo napisałem o swoim problemie.

 

W domu sprawdze linki, ale teraz widze że tam chodzi o tą uszczelkę blachy.

A mi chodzi o tą uszczelkę, tędy woda się dostaje:

IMG_0292.jpg

IMG_0291.jpg

Edytowane przez Morsart27
dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi chodzi o tą uszczelkę, tędy woda się dostaje:
To jest element("uszczelka") tzw. zgarniający, nie uszczelniający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie znam się na takich typu sprawach :D

Wygląda na uszczelkę, jest gumowe to tak to rozumiałem.

To czyli mimo że ten element zgarniający odchodzi to wina tego że woda dostaje się do wnętrza leży po stronie uszczelki, pomiędzy blachą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi chodzi o tą uszczelkę, tędy woda się dostaje:
No i dlatego trzeba sprawdzic blachy w drzwiach czy szczelne ;) Linki podal Tomek.

 

---------- Dodano o 20:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:58 ----------

 

Niełatwe jest również dokręcanie, gdyż blacha "siada"często zawijając uszczelkę
Dzisiaj poprawialem uszczelnienie drzwi pasazera przod zastepujac uszkodzony fragment masy uszczelka okienna profilu P. Ogonek P przykleilem w kierunku na zewnetrz. Zakladajac blache nie zauwazylem, aby nowa uszczelka sie podwijala, ani zeby byla jakas mozliwosc wiekszego przesuniecia samej blachy - zawsze musze ja odciagnac zeby minimalnie pomanewrowac. Przy okazji na calej szerokosci tej blachy tasma dwustronna przykleilem folie (pasek 15cm) i wpuscilem do srodka. Zobaczymy ile to da.

Drzwi tylne tylko poprawilem silikonem, bo juz nie mialem checi na wykrecanie zamka i zabawe z blokada szyby na prowadnicy.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dlatego trzeba sprawdzic blachy w drzwiach czy szczelne ;) Linki podal Tomek.

 

Obrazkowo może będzie prościej, plik graficzny nieznanego autora - dzięki mu za wkład twórczy.

usz.gif

 

Przy okazji na calej szerokosci tej blachy tasma dwustronna przykleilem folie (pasek 15cm) i wpuscilem do srodka.

 

Jeżeli kolega zrobił dokładnie jak napisał to niestety może być źle :( .

 

Folię na górnej krawędzi blachy pozostawiamy na zewnątrz drzwi (pomiędzy drzwiami a blachą).

Chodzi o to aby woda ściekała po folii do wewnątrz drzwi i stamtąd otworami drenażowymi na zewnątrz.

Całą ideą jest tu niedopuszczanie do tego aby woda lała się po blasze z prowadnicami, lecz po folii :!:

usz.gif

Edytowane przez Gulinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest dużo zachodu przy demontażu tej blachy.

A jakbym po prostu wziął silikon, i bez zdejmowania blachy przejechał łączenie silikonem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Folię na górnej krawędzi blachy pozostawiamy na zewnątrz drzwi (pomiędzy drzwiami a blachą).
Ale tak prosto nie da sie jej zalozyc, gdyz uniemozliwiaja to prowadnice szyb. MOzna oczywiscie bawic sie w wycinanie otworow a pozniej sklejanie rozcietej folii, ale poszedlem prostsza droga. Jak nie pomoze, to zrobie inaczej.

 

Na czerwono zaznaczylem, jak przykleilem folie:

http://prntscr.com/1o34py

 

---------- Dodano o 13:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:07 ----------

 

Widzę że jest dużo zachodu przy demontażu tej blachy.

A jakbym po prostu wziął silikon, i bez zdejmowania blachy przejechał łączenie silikonem?

Estettycznie nie bedzie to wygladac i nie koniecznie musi pomoc. Przy aplikacji silikonu ja bym odkrecil sruby, podwazyl blache od dolu i dopiero dawal silikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakbym po prostu wziął silikon, i bez zdejmowania blachy przejechał łączenie silikonem?
Przy aplikacji silikonu ja bym odkrecil sruby, podwazyl blache od dolu i dopiero dawal silikon.
Próbowałem tego sposobu. Niestety, woda nadal przedostawała się do środka. Był to skutek braku oczyszczenia powierzchni(blacha), na której aplikujemy silikon z pozostałości starej uszczelki i utlenionego ocynku.

Po za tym :

Estettycznie nie bedzie to wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po za tym :
Z drugiej strony i tak tego nie widac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak trzeba, to trzeba.

Ale jedno mnie zasanawia, nawet jeśli jest to dobrze uszczelnione to woda i tak płynie po drzwiach wewnątrz.

Bo uszczelka szyby ja wpuszcza, fakt że wycieka ona odpływami, ale jednak tam płynie, tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jedno mnie zasanawia, nawet jeśli jest to dobrze uszczelnione to woda i tak płynie po drzwiach wewnątrz.

Bo uszczelka szyby ja wpuszcza, fakt że wycieka ona odpływami, ale jednak tam płynie, tak ma być?

Tak, bo :

To nie jest uszczelka ! Jest to element zgarniający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po to są te odpływy,żeby woda z drzwi wyleciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności