Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc koledzy mam maly problem z moim tempomatem . A wiec tak kupilem tempomat na alegro wraz z wiazka kabla.Zabralem sie za podlaczenie i tu pojawil sie maly problem:

1.kabelki od tempomatu wpina sie do kostki od gory przy kompie czy od dolu

2.piny nr.4 i nr.7 laczy sie z czarno zoltym pinem nr.10 i tu jest problem bo ja w kostce bialej niemam kabelka czarno zoltego a pin nr.10 jest pusty

Prosil bym o jakas podpowiedz o co tu chodzi bo niedokonca rozumiem. Dodam ze czytalem caly post wszystko gra poza tymi 2 sprawami.Dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie kolorami tylko numerami pinów, piny do kostki białej wkłada się "od dołu" po jej rozłożeniu na pół. Patrz pierwsza strona, jest na zdjęciach pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym pinem nr. 10 w bialej kostce umnie jest pusta niewchodzi tam zaden kabelek ani od dolu ani od gory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj czy posiadasz wiązkę oryginalną wraz z pinami czy wlutowujesz się w przewody od kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ja miałem ten sam problem. Tam w miejscu 10 nic nie ma musisz włożyć wsuwkę w następny. Jest 9 z brzegu później puste miejsce i 10 :) u mnie chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He he ja miałem ten sam problem. Tam w miejscu 10 nic nie ma musisz włożyć wsuwkę w następny. Jest 9 z brzegu później puste miejsce i 10 u mnie chodzi

To już rozumiem. Bo w kostce jest 15 pinów, a nie 16. Jedno miejsce jest wolne, zalane plastikiem, i tego nie liczy się jako pin tylko kolejne miejsce to pin 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie koledzy mam nadzieje ze teraz juz wszysko bedzie hulac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy ten schemat podlaczenia z drugiego postu tyczy sie tez innych aut z grupy Vag? Np. Sharan 99' 1.9TDI? Lub Audi A3?

 

W B5 i B5FL juz sprawdzilem i dziala bez problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam małe uzupełnienie w temacie montażu tempomatu w samochodach B5 FL od połowy roku 2001.

 

Uwaga ograniczam się tylko do podania istotnych różnic, więc posty poprzednie w tym wątku są ISTOTNE.

 

1. Montaż manetki:

- od modelu FL zmieniono obudowę taśmy airbag, powoduje to utrudniony demontaż osłony zespołu przełączników i stacyjki. Trzeba zachować szczególną ostrożność aby nie połamać tej osłony.

 

2. Podłączenie do złącz komputera.

W w/w modelu jest uchwyt złącz JEDNORZĘDOWY

 

img7710dl9.jpg

 

odkręcenie go a zwłaszcza śruby od strony błotnika jest bardzo trudne - otwór w grodzi przesłania (zmarnowane około 2 godziny), a uchwytu i tak się nie wciągnie do do skrzynki komputera bo kable są za krótkie a wiązka nie puszcza.

 

Dla porównania tak wygląda uchwyt dwurzędowy

poprawione0009.jpg

 

ROZWIĄZANIE:

 

- przeciąć opaskę zaciskową spinające przewody przy uchwycie poprzez otwór przepustowy w skrzynce komputera

- odblokować zatrzaski trzymające wtyki biały i pomarańczowy po czym po kolei wepchnąć je trochę w dół

- odkręcić "tylny" (ten na grodzi) uchwyt przekaźników pod kokpitem (wystarczy tylko nakrętkę od szpilki) i opuścić delikatnie w dół

27ue.jpg

 

- odczepić wiązkę biegnąca od przełączników pod kierownicą przymocowaną opaskami do metalowej szyny (tniesz opaski i potem zakładasz nowe)

 

- wypracowana ilość miejsca pozwala na manipulowanie jedną dłonią pod uchwytem złącz komputera. Teraz należy delikatnie zdjąć część wiązki z uchwytów pomiędzy którymi jest po przewlekana. Można wciągnąć wtyki złącz pomarańczowy i biały do wewnątrz.

 

- Montaż styków męskich przeprowadzasz jak opisano w poście #2, składasz w kolejności odwrotnej. Pomoc drugiej osoby która wciągnie wtyki do uchwytu od góry może okazać się niezbędna.

Edytowane przez Gulinski
dopisane co nieco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siaki

Witam,

Moze ktos wie, Mam tempomat a Passacie B5 1.9 TDI, ale po wlaczeniu go nie swieci sie kontrolka na obrotomierzu wskazujaca ze jest wlaczony. Czy ktos wie jaka moze byc przyczyna? Tempomat dziala bez zarzutu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Moze ktos wie, Mam tempomat a Passacie B5 1.9 TDI, ale po wlaczeniu go nie swieci sie kontrolka na obrotomierzu wskazujaca ze jest wlaczony. Czy ktos wie jaka moze byc przyczyna? Tempomat dziala bez zarzutu. Pozdrawiam

Świeciła i nie świeci,czy w ogóle nie świeciła?Tempomat fabryczny czy dokładany?Nie we wszystkich jest ta kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych b5 3b nie było kontrolki od tempomatu, a w niektórych była ale nie świeciła.

Gdzieś był wątek na forum na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam takie male pytanie bo widze ze dokladacie sobie tempomat a czy jest mozliwosc dolozenia zamontowania funkcji asr/esp w passacie B5 kombi 110koni rok 99??? bo szukam ale nic nie moge znalezc pomozcie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata b5 99r. 1, 9tdi. Skrzynia automat. Problem mój polega na niedziałającym tempomacie, wcześniej działał normalnie od jakiegoś czasu wogóle nie działa sprawdzałem w vagcomie w blokach pomiarowych czujniki sprawne, przełącznik także dobry, nie mam pojęcia, co jeszcze mogę samemu zrobić

 

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

 

dodam jeszcze co sam sprawdziłem vag comem: sprawdziłem prędkość w bloku 006 i pokazuje z małą odchyłką, sprawdziłem logi statyczne:

1-włączam tempomat na manetce -żółte pole _000001

niebieskie pole 1

3-chamulec -żółte pole _010001

niebieskie pole 17

zielone pole _0_1_1

4-zapamiętywanie prędkości -żółte pole _000101

5-zwiększanie prędkości -żółte pole _001001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zna temat i jest w stanie pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem zadawać nurtujące mnie pytanie po roku poszukiwania i nabierania chęci do instalacji tempomatu zatrzymałem się wyjęciu kostek od strony komputera ale mam nadzieje że, porada "Gulinski" mi pomoże...

Ale na wszelki wypadek zadam może to pytanie: Jak dostać się do tej skrzynki z bezpiecznikami co jest pod komputerem... Przecież żeby dostać się tam trzeba wyciągnąć wszystkie puszki(mocowania bezpieczników - te plastiki) inne jakie są żeby wyciągnąć tą ostatnią czy mylę się? Jest jakiś inny poostrzy sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozbierałem skrzynki z przekaźnikami tylko przepchałem z kolegą przewody do skrzynki z komputerem, jest tam sporo miejsca, a wszystkie podłączenia były lutowane z góry(w skrzynce z komputerem) tam masz kostki do których masz się wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam passka 1.9 tdi 110KM(AFN) 98r.grudzień bogata wersja ale bez tempmatu,tak sie słożyło że musze wymienić manetke kierunkowskazów bo nie odbija prawdopodonie manetka nie taśma AIR-bagu.moje pytanie jaki typ kupić manetki i czy wtym aucie jest kątrolka tempomatu,jakie koszty zamontowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam posiadam passka 1.9 tdi 110KM(AFN) 98r.grudzień bogata wersja ale bez tempmatu,tak sie słożyło że musze wymienić manetke kierunkowskazów bo nie odbija prawdopodonie manetka nie taśma AIR-bagu.moje pytanie jaki typ kupić manetki i czy wtym aucie jest kątrolka tempomatu,jakie koszty zamontowania

 

pokręcenie z poplątaniem, co ma poduszka do odbijania manetki od kierunków ? na resztę pytań jest odpowiedź w tym temacie. zacznij od pierwszego postu a o nie jasności pytaj ... litości proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności