Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też wszystko gładko poszło oprócz małej walki z wiązką kabli :) Dowód w załączniku. Dziekuje wszystkim za opisy, bez nich niedłabym sobie rady :)

29072009175 (kopia).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się tyczy dołożenie tempomatu do mojego passata ?

rocznik jest przejściowy 97/98 typ silnika AHU 90km

u mnie chyba jeszcze jest gaz na linke, a nie elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie gdzie Vagiem można sprawdzić tempomat w 1.8 benzyna? W dieslu Engine,Bloki wartości mierzonych,Canal 8,i jest Cruise Control,natomiast w 1,8 benzyna nie ma tego w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cycu.stargard

witam takie male pytanko czy ktos by mogl mi zalozyc taki tempomat (1,9 TDI 110KM 98 rok) boje sie ze sam cos spierdziele oczywiscie nie za darmo prosil bym o kontakt gg:6128758 najlepiej zachodniopomorskie ale troche dalej tez moge dojechac z gory bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Powoli zabieram sie do kompletowania czesci do monatzu tempomatu i mam takie pytanie. Czy manetka ktora musze kupic to jest tylko lewa strona tz kierunkowskazy razem z tempomatem czy jest to zespolone razem z manetka od wycieraczek.

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy manetka ktora musze kupic to jest tylko lewa strona tz kierunkowskazy razem z tempomatem

Dokładnie tak do samego tempomatu wystarczy kupić tylko lewą stronę i przełożyć do swojej,nie sprawia to większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lepiej kupic nowy zamiennik czy uzywany ale orginal z allegro. A moze macie jakies dobre sklepy z zamiennikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a lepiej kupic nowy zamiennik czy uzywany ale orginal z allegro

Myślę że jeśli się trafi używany w dobrym stanie to będzie lepszy,od jakiegoś chińskiego zamiennika,w którym taśma przewodząca jest dosyć kiepsko zgrzana z kostką,ja miałem podobnie i w pewnym momencie tempomat przestał działać.I wybór albo nowa manetka,albo kombinacja z lutownicą i przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy by sprawdzić płytkę w manetce (nie działa tempomat i możliwe że przy częstym włączaniu kierunków coś się odlutowało) to trzeba ściągać kierownicę,i wyjąć całą manetkę? ta płytka to chyba jest pod włącznikiem tempomatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy by sprawdzić płytkę w manetce (nie działa tempomat i możliwe że przy częstym włączaniu kierunków coś się odlutowało) to trzeba ściągać kierownicę,i wyjąć całą manetkę?

Tak,bez demontażu będzie ciężko cokolwiek sprawdzić,zresztą bez omomierza też nie za dużo zdziałasz.

Demontaż kiery i manetek nie jest specjalnie trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakupiłem manetkę z zamienika na allegro razem z wiązka za 130zł może wiązka to nie oryginał ale wpiąłem się na stałe w przewody w końcu nie planuje zdemontować go przed sprzedażą auta:)

http://allegro.pl/item710121345_tempomat_wia_audi_vw_seat_skoda_golf_passat_galaxy.html

Polecam gostka jest konkretny.

Jeżeli chodzi o zakup używanej manetki ale oryginalnej to wydaje mi się ze jest takie samo prawdopodobieństwo ze kupimy ją uszkodzoną jak nie działający zamiennik z Chińskiej Republiki Ludowej.

Miałem okazje pobawić się swoim tempomatem i stwierdzam stanowczo że jest ok

Pozdrawiam Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cycu.stargard

czy pomoze mi ktos kto ma blisko so stargardu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycu nie masz co pękać nic nie spierdzielisz wiara czyni cuda

Na pierwszej stronie masz opis i z zamkniętymi czami weź się do podłączenia.

 

W sobotę jadę na morze przez stargard ale około 3-4 rano :) to mogę wpaść i sprawdzić jak Ci idzie :))

Edytowane przez babel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cycu.stargard

znaczy sie z podlaczeniem raczj nie mial bym problemow rozebrac podpiac i zlozyc ale pozniej nie mam zadnych kabli nie mam pogramow nie wiem jak to dodac poprostu wolal bym zeby mi to ktos zrobil lub pomugl zawsze w 2 lepiej i razniej :) jak narazie szukam pomocy niestety teraz nie jestem w kraju bede w kraju od 8 do konca wrzesnia takze chcial bym to zrobic w tych dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj podlaczylem tempomat, wszystko dziala.

Dziekuje wszystkim za opisy bez ktorych nie mial bym szans, zajelo mi to okolo trzech godzin,nie bylo latwo wyciagnac tych kostek z pod kompa, ale jakos poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i rowniez mi udalo sie samodzielnie podlaczyc tempomat.Kupilem manetke i wiazke na allegro(podroba). Mialem jedynie problem poniewaz jeden kabel z podszybia tz. z bialej kostki nie zgadzal sie z opisami na forum.Byl to kabel czarno bialy ktory byl laczony z pinami 4 i 7 od manetki.No ale jakos doszedlem.Wszystko dziala jak nalezy.Jedynie mam watpliwosci poniewaz kontrolka od tempomatu pali mi sie caly czas.Tz nawet jak nie jade na tepomacie.Czy to jest normalne czy powinna gasnac? Co moglem zle zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy wlaczysz tempomat na ON to powinna sie zapalic kontrolka,a uruchamiasz +/-.kiedy hamujesz odlacza sie tempomat ale kontrolka bedzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo więc nie masz się czym martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... u mnie kontrolka zapala sie dopiero po wlaczeniu tempomatu..U Was caly czas sie pali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... u mnie kontrolka zapala sie dopiero po wlaczeniu tempomatu..U Was caly czas sie pali??

 

powinno być tak ja u kolegi :)

 

kiedy wlaczysz tempomat na ON to powinna sie zapalic kontrolka,a uruchamiasz +/-.kiedy hamujesz odlacza sie tempomat ale kontrolka bedzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności