Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam silniczek AZM, jak ktoś mógłby mi pomóc w doborze klamotów.

kolego ja dzis zalozylem w swoim AZM na ori czesciach czas okolo 2 godzin z przerwami na cygaro i kawe tu masz numer czesci

manetka 1J0953513

wiazka 8L0972980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swoją wiązkę 2 lata temu zapłaciłem 135 złotych w ASO Świtoń-Paczkowski.

Teraz faktycznie widzę, że ta sama wiązka u Gajosa to koszt 295 zł. Skoro u Gajosa kosztuje prawie 300 zł, to nie licz Kolego na to, że w jakimś serwisie dostaniesz ją taniej. niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak dobrze pamietam to pasuje wtyczka od wiazki drzwi co idzie do sterowania lusterkami, a manetek proponuje poszukać w cześciach od audi mi się udało kupić prawą z fisem i lewą z tempomatem za 29 zl +przesylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko pytanie... czy te przekroje tych kabelków wystarczą ? Rzecz jasna ze pare centymetrów za kostką dolutuję grubszy przekrój. Jestem prawie pewny że będzie ok.

 

Te przewody służą do sterowania, a nie do przenoszenia dużych obciążeń. Także bez paniki tego przekroju przewodziki spokojnie starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wiązke zrobiłem.. Koszt wiązki to 12 zł :lol

-pięć kabelków róznego koloru- po 1 mb ale jeszce obciałem kawałek

- tasma parciana

-lutownice i cyne miałem :lol

-kostka z komputera.

 

Po założeniu manetek okazuje się że w intrukcji zawartej w temacie pojawił się błąd (albo przynajmniej u mnie tak było)

Korzystałem z tego:

 

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 PO 1998, B5 FL

Auta posiadające 15- pinową białą kostkę, oraz posiada 80- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

 

tu było u mnie inaczej :

PIN nr 4 i 7 -------&gt; do czarno- żółty PIN nr 10 <<<<<< u mnie do kabla czarno-białego PIN nr10

 

Po złożeniu kontrolka odrazu działa ale i tak trzeba było aktywować tempomat Vagiem. Podłączyłem na próbę bez poduszki więc i ten błąd póżniej musiałem skasować.

 

Po aktywowaniu.... nadal nie działał. Szybkie sprawdzenie kabli i widzę że tu jest ok, więc spowrotem na forum szukać problemu. Znalazłem tą tabele:

tempomat.jpg

Spowrotem do samochodu z Vagiem ( tu akurat wersją 4.9). Bloki danych silnika i kanał 22. Pozycja nr 3. Okazuje się że czujnik sprzegła daje cały czas sygnał że jest wciśnięte. Rozebrałem dół i widzę czujnik - wystarczyło go wyregulować (złapać za spinkę i wkręcić).

 

Teraz Vag wskazywał poprawne sygnały :lol Tu szczerze polecam sprawdzić te sygnały jeśli komuś po założeniu tempomatu świeci kontrolka a nie działa tempomat.

 

Efekt końcowy >>> tempomacik działa jak nalezy - przydatne ustrojstwo :) dziękuję za okazaną pomoc i pozdrawiam :)

 

(ps. niech któryś z moderatorów dopisze w poście kolegi malczykos na pierwszej stronie tematu, że może to być inny kabel jak w rozpisce... bo ludzie nie patrzą na nr pinów i odrazu łapią stresa że nie będzie działać :lol )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś ze Szczecina lub okolic, kto podjął by się montażu tempomatu u mnie w pasku? (manetkę z tempomatem mam już zalożoną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanko, czy w 100% manetka "old style" podejdzie do passata po liftingu (takiego jak w opisie). Pewnie część z Was mnie zbluzga i powie, że już 1000 razy było na forum, ale może znajdzie się choć jedna dobra i kompetentna osoba, która mnie odpowie:) Mam na oku takową właśnie, ale nie wiem czy będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie szybkie pytanko, czy w 100% manetka "old style" podejdzie do passata po liftingu (takiego jak w opisie). Pewnie część z Was mnie zbluzga i powie, że już 1000 razy było na forum, ale może znajdzie się choć jedna dobra i kompetentna osoba, która mnie odpowie Mam na oku takową właśnie, ale nie wiem czy będzie pasować.

Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowieź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że dzisiaj próbowałem wpiąć się w kostki. Specjalnie do tego celu spreparowałem wiązkę z pinami, żeby wszystko było jak w oryginale, ale jak wepchnąłem kostkę białą i pomarańczową do wnętrza auta, to mi się odechciało... Raz że ledwo co udało mi się złapać w palce tą kostkę pomarańczową, bo miejsca tam (nad przekaźnikami a pod ramką od komputera) tyle co kot napłakał. Zdecydowałem że znacznie łatwiej będzie się poprostu dolutować do kostki od zewnątrz i dać na to jakąś koszulkę termokurczliwą, niż kombinować z tymi kostkami, a żałuję bo naprawdę chciałem solidnie i jak w royginale:/ Chyba że coś źle robię, alebo coś u mnie w passadenie nie tak:/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matelek

Witam ,

posiadam a6 c5 z 1998 roku, wkleje to co napisalem u sibie na forum ale nie dostalem odowiedzi :

 

Witam ,

tempomatu uzywam codziennie i wczoraj nagle zrobil sie dziwny i uciazliwy problem , mianowicie jak ustawie predkosc np 90 km/h to nie trzyma jak zawsze tylko powoli zaczyna ta predkosc spadac (objaw podobny jakbym auto wrzucil na luz i powoli predkosc zaczynala sie wytracac)

jak dodac mu na manetce gazu to tez to nie dzxiala za kazdym razem , tzn pojedyncze dodanie nie lapie tylko musze przytrzymac dluzej to czasem zalapie, rozebralem manetke jak bylo w manualu na forum ale tam wszystko wporzadku, tzn z tego co potrawfie zdiagnozowac

 

Prosze o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do instalacji tempomatu (w poprzednim Pasku miałem i teraz jakoś dziwnie bez niego). Czy po zamontowaniu można go aktywować takim vagiem??? http://allegro.pl/vw-audi-skoda-seat-legalny-polski-vag-2-5-usb-i2240127424.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... potrzebuję informacji jak dezaktywować tempomat Vagiem. Czy może zna ktoś receptę ? :)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w dziale warsztat B5 jest porada jak zamontowac tempomat i w tym temacie znajdziesz odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego w dziale warsztat B5 jest porada jak zamontowac tempomat i w tym temacie znajdziesz odpowiedz.

A to nie jest ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego w dziale warsztat B5 jest porada jak zamontowac tempomat i w tym temacie znajdziesz odpowiedz.

 

 

A to nie jest ten temat?

 

:nono

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły kawałek kabla zakończony wtyczką, którą się wpina w manetkę. Z drugiej strony brak pinów trzeba lutować.

Pasować będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam kogoś kto zamontuje mi tempomat w moim pasku r 2000 115km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności